TAURON Puchar Polski 2023: Znamy finalistów! Jastrzębski Węgiel dołączył do ZAKSY

Drużyna Jastrzębskiego Węgla pokonała w krakowskiej TAURON Arenie Asseco Resovię Rzeszów w stosunku 3:0 i zameldowała się w wielkim finale TAURON Pucharu Polski 2023 Mężczyzn. W niedzielę 26 lutego o godzinie 14.45 jastrzębianie zmierzą się z obrońcą trofeum Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która w półfinale odprawiła Aluron CMC Wartę Zawiercie (3:0).

Fot.: Piotr Sumara/PlusLiga (materiały prasowe)

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA w finale TAURON Pucharu Polski 2023

Nie takiego obrotu spraw w półfinałach TAURON Pucharu Polski 2023 Mężczyzn spodziewali się eksperci i komentatorzy, a także analitycy firm bukmacherskich, którzy spodziewali się rozstrzygnięć po cztero lub nawet pięciosetowych bataliach. Tymczasem oba mecze 1/2 finału zakończyły się już po trzech partiach.

Jastrzębski Węgiel słabo wszedł w mecz z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszej partii przegrywał już 3:7, żeby następnie wygrać aż 22 z 32 akcji i tym samym inauguracyjną odsłonę w stosunku 25:17. W dwóch kolejnych dominacja jastrzębian również nie podlegała żadnej dyskusji, co obrazują dobrze wyniki tych partii, które wicemistrzowie Polski wygrywali do 19 i ponownie 17.

Statuetka dla MVP spotkania trafiła w ręce przyjmującego reprezentacji Polski, Tomasza Fornala. Na nas większe wrażenie zrobił jednak występ francuskiego atakującego, Stephena Boyera, który po kilku słabszych tygodniach znów wskoczył na niebotyczny poziom, kończąc blisko 70% piłek w ataku, serwując trzy asy serwisowe i sprzedając rywalom dwa bloki. Co ciekawe, od przyszłego sezonu mistrz olimpijski z Tokio będzie bronił barw… Asseco Resovii Rzeszów.

Asseco Resovia Rzeszów vs Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 19:25, 17:25)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (1), Boyer (20), Gladyr (5), Clevenot (6), Fornal (17), M’Baye (5), Popiwczak (libero)
Resovia: Muzaj (6), Kozamernik (2), Kochanowski (5), Drzyzga, Cebulj (9), DeFalco (8), Zatorski (libero) oraz Krulicki (1), Kędzierski, Bucki (5), Borges, Piotrowski (2) i Mordyl (2)

Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia (25.02.2023)

Fotogaleria z meczu Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia (25.02.2023)

Finałowy mecz TAURON Pucharu Polski 2023 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Jastrzębski Węgiel będzie transmitowany w Polsacie Sport od godziny 14:45 w niedzielę 26 lutego. Sam pojedynek poprzedzi studio meczowe, które rozpocznie się kwadrans przed spotkaniem.

Źródło: volley24.pl/PLS

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button