Rosjanin znalazł sposób na lidera rankingu? Mówi wprost, co zamierza zrobić w Rzymie

Mikołaj RydzMikołaj Rydz
15 maja 2026 15:56
Rosjanin znalazł sposób na lidera rankingu? Mówi wprost, co zamierza zrobić w Rzymie
Źródło: tennis365.com

Daniil Medvedev staje przed najtrudniejszym wyzwaniem w obecnym sezonie. Rosjanin w półfinale turnieju w Rzymie zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, który jest obecnie liderem światowego rankingu i prezentuje życiową formę. Włoch właśnie pobił rekord Novaka Djokovicia, notując 32. zwycięstwo z rzędu w turniejach ATP Masters 1000 po wyeliminowaniu Andreya Rubleva. Medvedev wie, że aby awansować do finału, musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Rosyjski tenisista ma ujemny bilans bezpośrednich starć z Sinnerem, który wynosi 7-9. Ostatni raz panowie spotkali się w finale w Indian Wells, gdzie Włoch wygrał po dwóch tie-breakach. Medvedev przyznaje, że Sinner jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie, a gra przeciwko niemu to wielki test. Rosjanin podkreśla, że musi wywrzeć na rywalu ogromną presję i liczyć na to, że jego własny serwis oraz uderzenia będą funkcjonować bez zarzutu przez cały mecz.

Plan Medvedeva na powstrzymanie rekordowej serii

Medvedev w drodze do półfinału pokonał Martina Landaluce 1-6, 6-4, 7-5. To właśnie postawa młodego Hiszpana z pierwszego seta stała się inspiracją dla Rosjanina. Tenisista zażartował, że najprościej byłoby grać z pełną mocą i trafiać każdą piłkę w linię. Przyznał jednak poważnie, że kluczem będzie zmuszenie Sinnera do błędów. Medvedev liczy zwłaszcza na to, że Włochowi nie będą wychodzić skróty, które w wykonaniu Landaluce sprawiły mu w ćwierćfinale mnóstwo problemów.

Seria Sinnera trwa nieprzerwanie od października 2025 roku, kiedy to rozpoczął marsz po tytuły w Paryżu, Indian Wells, Miami, Monte Carlo i Madrycie. Medvedev zauważa jednak, że każda passa musi się kiedyś skończyć. Rosjanin przypomniał słowa Andreya Rubleva o tym, że Włoch w końcu przegra i zapowiedział, że zrobi wszystko, aby stało się to już w ich najbliższym starciu na rzymskiej mączce. Wszystko zależy od tego, czy Medvedev zdoła zagrać swój najlepszy tenis.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!