Polak w półfinale Australian Open! Znamy też godzinę ćwierćfinałowego meczu Magdy Linette

Wtorkowy poranek przyniósł kolejne dobre wieści dla fanów polskiego tenisa! Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem wygrał swoje ćwierćfinałowe starcie i awansował do półfinału turnieju deblowego Australian Open 2023! Czy uda mu się nawiązać do sukcesów Łukasza Kubota i Wojciecha Fibaka, którzy wygrywali grę podwójną wielszkolemowych zmagań w Mlebourne?

Jan Zieliński w półfinale Australian Open 2023

W 1/4 finału turnieju deblowego Australian Open 2023 polsko-monakijski duet w dwóch setach pokonał francuską parę Benjamin Bonzi/Arthur Rinderknech. Zwycięstwo przyszło stosunkowo łatwo. Zieliński i Nys przegrali w dwóch partiach łącznie zaledwie pięć gemów (6:1, 6:4).

To – podobnie jak w przypadku Magdy Linette, która awansowała do ćwierćfinału AO 2023 – największy sukces w karierze 26-letniego zawodnika, który dotychczas wygrał „tylko” dwa turnieje niższej rangi, oba we francuskim Metz. W wielkoszlemowej imprezie, z obecnym partnerem, awansował najdalej do ćwierćfinału US Open 2022.

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem o wielki finał gry deblowej Australian Open 2023 powalczy ze zwycięzcami ćwierćfinału, w którym Jeremy Chardy i Fabrice Martin zmierzą się Marcelo Arevalo i Jean-Julien Rojerem. Wcześniej jednak czekają nas emocje związane ze środowym ćwierćfinałem Magdy Linette. Właśnie poznaliśmy godzinę jego rozpoczęcia.

O której ćwiwerćfinał Linette – Pliskova?

Mecz Magda Linette – Karolina Pliskova o godzinie 1:00 w środę 25 stycznia 2023 będzie pierwszym na Rod Laver Arena, czyli korcie głównym Melbourne Park, gdzie rozgrywane są wszystkie spotkania wielkoszlemowego Australian Open. Stawką tej konfrontacji awans do półfinału AO 2023. Będzie to już dziewiąty w karierze pojedynek Magdy Linette z Karoliną Pliskovą. Niestety bilans nie jest korzystny dla 30-letniej poznanianki, która wygrała tylko dwa z ośmiu bezpośrednich starć.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button