PKO Ekstraklasa: Lider Górnika Zabrze zagra w Rakowie Częstochowa!

Po nieco ponad dwóch latach spędzonych w Górniku Zabrze, 28–letni Bartosz Nowak opuszcza zespół 14-krotnych mistrzów Polski i przenosi się do… Rakowa Częstochowa na mocy odpłatnego transferu definitywnego. „Trójkolorowi” na sprzedaży jednego ze swoich liderów mają zarobić około 2 milionów złotych.

PKO Ekstraklasa: Lider Górnika Zabrze zagra w Rakowie Częstochowa!

Bartosz Nowak piłkarzem Górnika Zabrze

Popularny „Nowy” w sezonie 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy był najskuteczniejszym zawodnikiem zabrzan w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej, w której sumuje się zdobyte bramki i asysty. Łącznie w czasie swojego dwuletniego pobytu w Zabrzu, Bartosz Nowak zdobył w niej aż 26 punktów (15+11), co jest najlepszym dowodem na to, że był jednym z liderów zabrzan. Zarówno przed, jak i po przyjściu Łukasza Podolskiego.

Pragnę podziękować Bartoszowi za ostatnie lata w Górniku i jednocześnie życzyć powodzenia w nowej drużynie – mówi prezes Klubu, Arkadiusz Szymanek, odnosząc się jednocześnie do tematu samego transferu – Podkreślić należy, że nie chcemy powtórki sytuacji z poprzednich lat, kiedy zawodnicy, po wypełnieniu umowy odchodzą z Górnika za darmo. Tak naprawdę pozostają więc dwie opcje: przedłużenie umowy lub odpłatny transfer piłkarza. Ta pierwsza w przypadku Bartosza okazała się nierealna, bowiem chciał on kontynuować swoją karierę i rozwijać się poza Zabrzem. Pozostał transfer – mówi sternik 14 -krotnych Mistrzów Polski (cytat za gornikzabrze.pl)

Z nowym klubem 28-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Dla samego zawodnika to z pewnością kolejny krok do przodu w przygodzie z piłką, bo w barwach Rakowa Częstochowa będzie miał okazję bić się o najwyższe cele na krajowym podwórku, jak i pokazać się w europejskich pucharach.

– Bartek to zawodnik, który w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny i wyróżniającym się graczem Ekstraklasy. Cieszymy się, że dołączył do Rakowa i jesteśmy przekonani, że wzmocni rywalizację w składzie, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy (cytat za rakow.com). 

Według redaktora Piotra Koźmińskiego z „WP Sportowe Fakty”, Górnik Zabrze na sprzedaży swojego lidera ma zarobić około 400 tysięcy euro, czyli około 2 milionów złotych. Jak na zawodnika w tym wieku, z kontraktem zaledwie do 30 czerwca 2023 roku, nie wydaje się to zły interes.

Dodatkowego smaczku przenosinom Bartosza Nowaka z Zabrza do Częstochowy dodaje fakt, że Górnik podejmie Raków w hicie 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy 2022/2023 już w najbliższą niedzielę. Wiele wskazuje jednak na to, że „Nowy” w tym meczu jeszcze nie zagra w nowych barwach.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PKO Ekstraklasa: Lider Górnika Zabrze zagra w Rakowie Częstochowa!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P