PKO Ekstraklasa: Lider Górnika Zabrze zagra w Rakowie Częstochowa!

Po nieco ponad dwóch latach spędzonych w Górniku Zabrze, 28–letni Bartosz Nowak opuszcza zespół 14-krotnych mistrzów Polski i przenosi się do… Rakowa Częstochowa na mocy odpłatnego transferu definitywnego. „Trójkolorowi” na sprzedaży jednego ze swoich liderów mają zarobić około 2 milionów złotych.

PKO Ekstraklasa: Lider Górnika Zabrze zagra w Rakowie Częstochowa!

Bartosz Nowak piłkarzem Górnika Zabrze

Popularny „Nowy” w sezonie 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy był najskuteczniejszym zawodnikiem zabrzan w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej, w której sumuje się zdobyte bramki i asysty. Łącznie w czasie swojego dwuletniego pobytu w Zabrzu, Bartosz Nowak zdobył w niej aż 26 punktów (15+11), co jest najlepszym dowodem na to, że był jednym z liderów zabrzan. Zarówno przed, jak i po przyjściu Łukasza Podolskiego.

Pragnę podziękować Bartoszowi za ostatnie lata w Górniku i jednocześnie życzyć powodzenia w nowej drużynie – mówi prezes Klubu, Arkadiusz Szymanek, odnosząc się jednocześnie do tematu samego transferu – Podkreślić należy, że nie chcemy powtórki sytuacji z poprzednich lat, kiedy zawodnicy, po wypełnieniu umowy odchodzą z Górnika za darmo. Tak naprawdę pozostają więc dwie opcje: przedłużenie umowy lub odpłatny transfer piłkarza. Ta pierwsza w przypadku Bartosza okazała się nierealna, bowiem chciał on kontynuować swoją karierę i rozwijać się poza Zabrzem. Pozostał transfer – mówi sternik 14 -krotnych Mistrzów Polski (cytat za gornikzabrze.pl)

Z nowym klubem 28-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Dla samego zawodnika to z pewnością kolejny krok do przodu w przygodzie z piłką, bo w barwach Rakowa Częstochowa będzie miał okazję bić się o najwyższe cele na krajowym podwórku, jak i pokazać się w europejskich pucharach.

– Bartek to zawodnik, który w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny i wyróżniającym się graczem Ekstraklasy. Cieszymy się, że dołączył do Rakowa i jesteśmy przekonani, że wzmocni rywalizację w składzie, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy (cytat za rakow.com). 

Według redaktora Piotra Koźmińskiego z „WP Sportowe Fakty”, Górnik Zabrze na sprzedaży swojego lidera ma zarobić około 400 tysięcy euro, czyli około 2 milionów złotych. Jak na zawodnika w tym wieku, z kontraktem zaledwie do 30 czerwca 2023 roku, nie wydaje się to zły interes.

Dodatkowego smaczku przenosinom Bartosza Nowaka z Zabrza do Częstochowy dodaje fakt, że Górnik podejmie Raków w hicie 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy 2022/2023 już w najbliższą niedzielę. Wiele wskazuje jednak na to, że „Nowy” w tym meczu jeszcze nie zagra w nowych barwach.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x