OFICJALNIE: Polacy posędziują finał Ligi Mistrzów 2022/23!

Jak poinformowała w poniedziałek UEFA, sędzią wielkiego finału tegorocznej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów będzie najlepszy polski arbiter. Mowa rzecz jasna o Szymonie Marciniaku z Płocka, który tym samym spełni kolejne ze swoich zawodowych marzeń. W obsadzie najważniejszego spotkania w klubowym futbolu znalazło się łącznie aż pięciu Polaków!

Kto sędziuje finał Ligi Mistrzów 2022/23?

Szymon Marciniak arbitrem głównym finału Ligi Mistrzów

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Szymon Marciniak to obecnie jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie. Wystarczy przypomnieć, że arbiter z Płocka prowadził w minionym roku finał Mistrzostw Świata Katar 2022 pomiędzy Argentyną i Francją. Oczywiście nie obyło się bez drobnych kontrowersji, ale generalnie Polak był chwalony za to, jak poradził sobie z poprowadzeniem najważniejszego meczu czterolecia.

W ostatnim czasie płocki sędzia zapracował na bardzo wysokie noty za prace w spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów UEA 2022/23, pomiędzy Manchester City a broniącym trofeum Realem Madryt. Arbiter biegający na co dzień po boiskach PKO BP Ekstraklasy był więc głównym faworytem do poprowadzenia finału. W poniedziałek spekulacje te znalazły potwierdzenie w oficjalnym komunikacie prasowym.

UEFA poinformowała w poniedziałek, że najlepszy sędzia piłkarskich znad Wisły będzie również rozjemcą wielkiego finału Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się 10 czerwca o godzinie 21:00 w Stambule z Interem Mediolan. Na liniach pomagać mu będą tradycyjnie Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a na VAR Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Jak przypominam Polski Związek Piłki Nożnej, dla 42-letniego płocczanina będzie to już ósmy mecz w tej edycji Champions League, co tylko pokazuje jak ogromny zaufaniem i uznaniem władz UEFA cieszy się Szymon Marciniak, który już nie tylko ze względu na fryzurę porównywany jest do legendarnego Włocha, Pierluigiego Colliny.

Mecze Szymona Marciniaka w LM 2022/23

  • Faza grupowa: Atletico Madryt – FC Porto (2:1)
  • Faza grupowa: FC Barcelona – Inter Mediolan (3:3)
  • Faza grupowa: Dinamo Zagrzeb – AC Milan (0:4)
  • Faza grupowa: Olympique Marsylia – Tottenham Hotspur (1:2)
  • 1/8 finału: FC Porto – Inter Mediolan (0:0)
  • Ćwierćfinał: SSC Napoli – AC Milan (1:1)
  • Półfinał: Manchester City – Real Madryt (4:0)
Etoto: 300 PLN, jeśli Pudzian wygra ze Szpilką!
Etoto: 300 PLN, jeśli Pudzian wygra ze Szpilką!

Źródło: PZPN/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button