Niepokój w Monachium po zejściu Neuera. Kompany i Freund wyjaśniają sytuację

Mikołaj RydzMikołaj Rydz
14 lutego 2026 23:22
Niepokój w Monachium po zejściu Neuera. Kompany i Freund wyjaśniają sytuację
Źródło: getfootballnewsgermany.com

Manuel Neuer przedwcześnie zakończył występ w wygranym meczu Bundesligi przeciwko Werderowi Brema. Bramkarz Bayernu Monachium nie wyszedł na drugą połowę spotkania, a jego miejsce zajął Jonas Urbig.

Decyzja o zmianie kapitana wywołała spore poruszenie, jednak dyrektor sportowy Christoph Freund szybko uspokoił nastroje w rozmowie ze Sky Germany. Wyjaśnił, że u golkipera pojawiło się lekkie napięcie w łydce, więc sztab zdecydował się na środek zapobiegawczy. Klub nie chciał podejmować zbędnego ryzyka, zwłaszcza że uraz nie wydaje się poważny. Bayern ma teraz komfortowy czas na regenerację zawodnika, ponieważ dzięki niemal perfekcyjnej fazie grupowej Ligi Mistrzów nie musi rozgrywać meczu w środku tygodnia.

Vincent Kompany potwierdził te doniesienia podczas konferencji prasowej, wskazując na zachowanie samego zawodnika po opuszczeniu murawy. Trener podkreślił, że Neuer był bardzo zrelaksowany i gdyby kontuzja okazała się groźna, doświadczony bramkarz nie wróciłby do kolegów na ławkę rezerwowych w drugiej części spotkania. Szkoleniowiec powtórzył, że priorytetem było bezpieczeństwo zdrowotne piłkarza. Wygląda na to, że fani z Monachium mogą odetchnąć z ulgą, bo przerwa ich lidera nie potrwa długo.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!