Newcastle podpisuje pierwszy kontrakt z Kieran Trippier za 12 milionów funtów

Kieran Trippier w newcastle
Newcastle podpisuje pierwszy kontrakt z Kieran Trippier za 12 milionów funtów (foto: Danny Dwe)

Kieran Trippier nowym zawodnikiem Newcastle United

Reprezentant Anglii Kieran Trippier stał się pierwszym zawodnikiem Newcastle w erze Eddie Howe po przeprowadzce z Hiszpańskiego Atletico Madryt.

31-letni obrońca wrócił do Premier League za nieujawnioną opłatą, ale spekuluje się, że Newcastle musiało wyłożyć około 12 milionów funtów plus dodatki.

Były obrońca Tottenhamu podpisał dwuipółletni kontrakt, a jego przybycie sygnalizuje początek nowej ery pod rządami wspieranych przez saudyjskich właścicieli Srok.

Oświadczenie klubu mówi: „Newcastle United z przyjemnością potwierdza podpisanie kontraktu z angielskim obrońcą Kieranem Trippierem z Atletico Madryt. 31-latek uzgodnił warunki dwuipółrocznej umowy i zostaje pierwszym seniorem podpisanym przez właścicieli klubu i głównego trenera Eddiego Howe’a”.

Po podpisaniu kontraktu piłkarz powiedział: „Cieszę się, że mogę dołączyć do tego fantastycznego klubu. Naprawdę podobał mi się czas spędzony w Madrycie, ale kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu Newcastle United i trenera Eddie Howe, wiedziałem, że to jest miejsce, w którym chcę być.”

„Zdaję sobie sprawę, że przed nami dużo pracy, ale dobrze znam wymagania Premier League i wiem, jaki to niesamowity klub z bardzo utalentowanymi graczami. Nie mogę się doczekać, aż zacznę treningi i nie mogę się doczekać występu w St James’ Park jako zawodnik Newcastle.”

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Newcastle podpisuje pierwszy kontrakt z Kieran Trippier za 12 milionów funtów

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P