Natalia Kaczmarek wicemistrzynią świata!!! Ile zarobiła Polka?

W środę późnym wieczorem reprezentacja Polski wywalczyła drugi medal podczas 19. Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata, które od soboty odbywają się w Budapeszcie! To zasługa Natalii Kaczmarek, która w finale biegu na 400 metrów zajęła drugie miejsce!!! Wcześniej po srebrny medal dla Biało-Czerwonych sięgnął młociarz Wojciech Nowicki.

Natalia Kaczmarek srebrną medalistką Mistrzostw Świata 2023! (Fot.: @WorldAthletics on Twitter)

MŚ Budapeszt 2023: Natalia Kaczmarek ze srebrnym medalem na 400 metrów

O tym jak wielki sukces osiągnęła Natalia Kaczmarek niech świadczy fakt, że to pierwszy medal dla Polski w biegu na 400 metrów podczas organizowanych od 40 lat mistrzostw świata!!! Zresztą dotyczy to nie tylko biegu na jedno okrążenie, ale sprintów indywidualnych w ogóle. Jak do tego doszło?

Kaczmarek od początku zmagań w Budapeszcie prezentowała doskonałą dyspozycję. Bieg eliminacyjny wygrała z czasem 50.02. W półfinale po emocjonującym finiszu również zwyciężyła, a czas 49.50 sekundy był jej drugim najlepszym w karierze. Gorszym od rekordu życiowego zaledwie o 0.02 sekundy. Dzięki temu Polka do rywalizacji o medale przystąpiła z szóstego toru i miała przed sobą główną faworytkę do złota. Dominikanki Marileidy Paulino nie udało się, co prawda dogonić i pokonać, ale na ostatnie prostej nasza reprezentantka wyprzedziła aż cztery rywalki i teraz może cieszyć się z największego sukcesu w karierze. Sukcesu indywidualnego, bo Natalia Kaczmarek jest również mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej. Czas? 49.57 sekundy. Trochę do życiówki czy rekordu Polski legendarnej Ireny Szewińskiej zabrakło, ale to nie koniec sezonu dla naszej fantastycznej biegaczki, o czym w dalszej części tekstu.

Ten fantastyczny sukces nie byłoby możliwy, gdyby nie wsparcie sztabu oraz najbliższych, którym na gorąco po wywalczeniu medalu Polka serdecznie podziękowała.

„Bardzo dziękuję mojemu trenerowi. Nie jest ze mną zawsze łatwo, mam humory. Ale myślę, że się odpłacam. Trener we mnie wierzył. Dziękuję też fizjoterapeucie, mam dziś świetny team. Do tego Konrad Bukowiecki, który też jest ze mną na zawodach.” – powiedziała Natalia Kaczmarek na antenie TVP Sport kilka minut po życiowym sukcesie.

Uroczysta dekoracja medalistek biegu na 400 metrów kobiet została zaplanowana przez organizatorów na godzinę 18:15 w czwartek 24 sierpnia. Transmisja w TVP Sport oraz Eurosporcie 1.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Ile zarobiła Natalia Kaczmarek za srebrny medal mistrzostw świata?

Na imprezach rangi światowej sukces sportowy idzie w parze z sukcesem finansowym i nie inaczej jest na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata 2023, gdzie pula nagród wynosi po 8,5 miliona dolarów amerykańskich. Natalia Kaczmarek za srebrny medal otrzyma 35 000 dolarów od organizatorów. W przeliczeniu to niespełna 150 tysięcy złotych. Taka sama nagroda przypadła w udziale Wojciechowi Nowickiemu. Nagrody pieniężne otrzymali też zawodnicy, którzy zajęli miejsca punktowane, czyli od 1 do 8.

Dla złotych medalistów przewidziano nagrody w wysokości 70 000 dolarów, a dla brązowych 22 000 dolarów. Pobicie rekordu oznacza premię w wysokości aż 100 000 dolarów. W Budapeszcie padł póki co tylko jeden. Najlepszy wynik w historii w sztafecie mieszanej ustanowili Amerykanie. W przypadku sztafet nagroda jest dzielona po równo pomiędzy wszystkich zawodników.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Kim jest Natalia Kaczmarek? Lista sukcesów polskiej lekkoatletki

Kibicom polskiego sportu, a w szczególności lekkoatletyki Natalii Kaczmarek nie trzeba szerzej przedstawiać, bo w ostatnich latach jest jedną z największych gwiazd naszej reprezentacji. Nie ma jednak co ukrywać, że po wywalczeniu srebrnego medalu mistrzostw świata niektórzy usłyszeli o niej po raz pierwszy. To właśnie dla takich osób przypominamy największe sukcesy 25-letniej zawodniczki Podlasia Białystok, którą trenuje Marek Rożej. Skupimy się na tych osiągniętych na otwartym stadionie.

Natalia Kaczmarek na igrzyskach olimpijskich:

  • Złoto w sztafecie mieszanej 4×400 metrów (Tokio 2020)
  • Srebro w sztafecie 4×400 metrów (Tokio 2020)

Natalia Kaczmarek na mistrzostwach świata:

  • Srebro w biegu na 400 metrów (Budapeszt 2023)

Natalia Kaczmarek na mistrzostwach Europy:

  • Złoto w sztafecie 4×400 metrów (Berlin 2018)
  • Srebro w biegu na 400 metrów (Monachium 2022)
  • Srebro w sztafecie 4×400 metrów (Monachium 2022)

Natalia Kaczmarek na igrzyskach europejskich:

  • Srebro w biegu na 400 metrów (Kraków 2023)
  • Srebro w sztafecie mieszanej 4×400 metrów (Kraków 2023)

Natalia Kaczmarek ma w swojej kolekcji również pięć medali imprez mistrzowskich w hali, a pierwsze z nich wywalczyła w 2019 roku podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy Gavle 2019, kiedy sięgnęła po złote krążki na 400 metrów indywidualnie i w sztafecie. Kaczmarek jest też mistrzynią Polski z 2021 i 2022 roku na 400 metrów. W bieżącym sezonie 25-letka nie tylko obroniła tytuł na 400 metrów, ale sięgnęła też po złoto na 200 metrów. Jej start na tym dystansie był ważnym etapem przygotowań do mistrzostw świata.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Kiedy następny start Natalii Kaczmarek?

Wywalczenie srebrnego medalu w biegu indywidualnym nie oznacza końca mistrzostw świata dla Natalii Kaczmarek. Nasza biegaczka planuje również start w sztafecie. Wiele wskazuje na to, że Kaczmarek będzie musiała wspomóc koleżanki już w eliminacjach, które zaplanowano na sobotni wieczór, więc czasu na regenerację jest naprawdę sporo.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Po zakończeniu Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2023 25-letnia sprinterka będzie startowała także w mityngach. Kaczmarek może być już praktycznie pewna udziału w finałach Diamentowej Ligi 2023, które odbędą się w amerykańskim Eugene. Polka aktualnie jest liderką klasyfikacji na 400 metrów. Patrząc na tegoroczną dyspozycję Natalii Kaczmarek, wydaje się, że w końcu pojawiła się sprinterka, która może pobić rekord legendarnej Ireny Szewińskiej, która w 1976 roku przebiegła jedno okrążenie w czasie 49.23 sekundy. Jak nie w bieżącym sezonie, to w roku olimpijskim.

Źródło: meczyki.org/World Athletics

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X