Magda Linette w 3. rundzie WTA Charleston 2024! Ile zarobiła Polka?

Bartosz KamińskiBartosz Kamiński
3 kwietnia 2024 08:24
Magda Linette w 3. rundzie WTA Charleston 2024! Ile zarobiła Polka?

Pomimo porażki w pierwszym secie meczu z Dajaną Jastremśką, Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 500 w Charleston, w którym występowała również Magdalena Fręch. Na ile ten sukces wycenili organizatorzy imprezy i tenisowa centrala?

WTA Charleston 2024: Linette odwróciła losy meczu z Jatremśką

Według analityków firm bukmacherskich to Ukrainka była nieznaczną faworytką konfrontacji w drugiej rundzie turnieju w Charleston (55% do 45%). Magda Linette w pierwszym meczu amerykańskiego turnieju pokonała 2:0 Chorwatkę Petrę Martić, więc liczyliśmy na to, że pójdzie za ciosem i odprawi również Ukrainkę. Tak się też stało, ale łatwo nie było.

Początek spotkania Linette-Jastremśka był dla poznanianki istnym koszmarem. Polka w premierowej odsłonie pozwoliła rywalce aż na trzy przełamania i w konsekwencji nie była w stanie wygrać nawet jednego gema!!! Katastrofa, ale tak to już jest w tenisie, że każdy kolejny set to nowy rozdział, więc nawet tak dotkliwa przegrana pojedynczej partii niczego nie przekreśla.

Na szczęście Magda Linette szybko pozbierała się po tym laniu i to ona jako pierwsza przełamała przeciwniczkę w drugiej partii, obejmując prowadzenie 2:0. Jastremśka co prawda odrobiła tę stratę chwilę później, ale końcówka ponownie należała do naszej reprezentantki. Kluczowy okazał się dziesiąty gem, w którym tenisistka z Polka po raz trzeci przełamała rywalkę i zamknęła seta (6:4).

Trzecia cześć wtorkowej konfrontacji znacznie różniła się od poprzednich, bo obie tenisistki bardzo pilnowały swojego podania i pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. O wyniki trzeciego seta i tym samym całego spotkania przesądziło jednego przełamanie. Doszło do niego w szóstym gemie, po którym Linette prowadziła 4:2 i tego prowadzenia już nawet na moment nie wypuściła z rąk.

Ile zarobiła Linette za awans do 3. rundy WTA Charleston 2024?

Awans do trzeciej rundy WTA Charleston 2024 oznacza, że Magda Linette zapewniła już sobie "wypłatę" w wysokości 11 tysięcy 190 dolarów amerykańskich brutto, czyli w przeliczeniu około 45 tysięcy złotych. W następnej rundzie do podniesienia z kortu jest kwota dwukrotnie wyższa. Polka wzbogaciła się też o 60 punktów do rankingu WTA. To jednak nie musi być koniec.

Z kim zagra Linette o ćwierćfinał WTA Charleston 2024?

W meczu 1/8 finału WTA Charleston 2024 Magda Linette zmierzy się z faworytką gospodarzy, Amerykanką Jessicą Pegulą, która jest najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju. Będzie to drugi pojedynek Linette - Pegula w historii. Do pierwszego doszło w 2023 roku w Miami, gdzie Pegula wygrała 2:0 (6;1, 7:5). Mecz Magda Linette - Jessica Pegul odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godzinie jeszcze nieznanej.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!