Leverkusen żąda 20 milionów za Xabi Alonso - Real Madryt gotowy zapłacić!

Jarosław ZającJarosław Zając
18 kwietnia 2025 18:33
Leverkusen żąda 20 milionów za Xabi Alonso - Real Madryt gotowy zapłacić!

Przyszłość Xabiego Alonso w Bayerze Leverkusen pozostaje niepewna, gdyż najnowsze doniesienia ze Sky Sport wskazują, że jego doradca, Inaki Ibanez, ponownie prowadził rozmowy z Realem Madryt w ostatnich dniach. Mimo że nie doszło jeszcze do bezpośredniego kontaktu między Realem a Leverkusen, wznowiona komunikacja z obozem Alonso sygnalizuje nieustanne zainteresowanie hiszpańskiego klubu zatrudnieniem go jako następnego menedżera, jeśli Carlo Ancelotti odejdzie po zakończeniu sezonu.

Kluczowe informacje:

  • Doradca Xabiego Alonso ponownie rozmawiał z Realem Madryt
  • Bayer Leverkusen oczekuje 15-20 milionów euro odszkodowania w przypadku transferu
  • Alonso odmówił komentowania spekulacji, mówiąc że "to nie jest dobry moment na rozmowy o przyszłości"
  • Leverkusen rozgląda się za potencjalnymi następcami, choć wciąż ma nadzieję na zatrzymanie trenera
  • Burnley zbliża się do awansu do Premier League po zwycięstwie nad Watford

"To nie czas na rozmowy o przyszłości" - Xabi Alonso komentuje zainteresowanie Realu Madryt

Bayer Leverkusen nie jest zaskoczony tym rozwojem sytuacji. Wewnętrznie klub czeka na decyzję Alonso - Real czy pozostanie. Mistrzowie Bundesligi doskonale zdają sobie sprawę, że mogą stanąć przed trudnym wyzwaniem, aby zatrzymać swojego wysoko cenionego trenera, zwłaszcza gdy w grę wchodzi klub o pozycji Realu Madryt. W przypadku transferu Leverkusen oczekiwałby odszkodowania w wysokości około 15-20 milionów euro.

Aby być przygotowanym na potencjalne odejście, Leverkusen już bada rynek trenerski - choć wciąż ma nadzieję, że Alonso zostanie. Dyrektor generalny Leverkusen, Fernando Carro, skomentował sytuację, podkreślając, że Alonso czuje się "komfortowo" i już planuje kolejny sezon.

"To nie jest dobry moment na rozmowy o przyszłości. Jesteśmy w bardzo ważnym momencie sezonu" - powiedział Alonso, odnosząc się do spekulacji. "Nie chcę rozmawiać o spekulacjach i plotkach. Rozumiem, że to się dzieje, ale dla mnie ważniejsze jest to, co dzieje się teraz."

Imponujące osiągnięcia Alonso

43-letni szkoleniowiec zwrócił na siebie uwagę po niezwykłym sezonie, w którym poprowadził swoją drużynę do historycznego dubletu - wygrywając Bundesligę bez ani jednej porażki i zdobywając Puchar Niemiec.

Alonso był również łączony z Realem Madryt, Liverpoolem i Bayernem Monachium w zeszłym roku, ale w marcu powiedział, że chce pozostać w Leverkusen po rozmowach z klubem. Jako były pomocnik Madrytu, Alonso grał dla hiszpańskiego giganta w latach 2009-2014, zdobywając La Ligę i Ligę Mistrzów. Zakończył karierę w Bayernie Monachium w 2017 roku, zanim rozpoczął karierę trenerską w drużynie U14 Realu Madryt, a później prowadził Real Sociedad B.

Mianowany na stanowisko trenera Leverkusen w październiku 2022 roku, Alonso pomógł podnieść klub z przedostatniego miejsca na szóste. W minionym sezonie zapewnił klubowi pierwszy w historii tytuł Bundesligi, Puchar Niemiec i dotarł do finału Ligi Europy - przegrywając tylko raz w 53 meczach.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!