KSW 85 karta walk. Kto walczy w Nowym Sączu 19.08.2023?

Jak wygląda przygotowana na galę KSW 85 karta walk? Sprawdź, kto walczy w Nowym Sączu w dniu 19.08.2023!

KSW 85 karta walk. Kto walczy w Nowym Sączu 19.08.2023?
KSW 85 karta walk. Kto walczy w Nowym Sączu 19.08.2023?

KSW 85 karta walk. Kto walczy na gali w Nowym Sączu?

KSW 85 odbędzie się w Nowym Sączu w dniu 19.08.2023. Wydarzenie będzie miało miejsce w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. To już drugi raz, kiedy największa federacja w naszym kraju organizuje event właśnie w tym miejscu. Po raz kolejny robi to dla Roberta Ruchały, który będzie głównym bohaterem gali.

Wydarzenie⭐️ Gala KSW 85 ⭐️
Data19 sierpnia 2023
Godzina startu19:00
MiejsceAmfiteatr Parku Strzeleckiego (Nowy Sącz)
Walka wieczoruRobert Ruchała vs Salahdine Parnasse 

Co ciekawe, nie za sprawą oficjalnych mediów Konfrontacji Sztuk Walki, lecz samego Ruchały po raz pierwszy wyciekła data gali KSW 85. Posiadacz pasa mistrzowskiego opublikował grafikę w swoich social mediach, czym zdradził plany federacji. Ta – oczywiście – wkrótce datę i miejsce potwierdziła.

Poniżej karta walk na KSW 85:

KSW 85: Łukasz Rajewski – Wilson Varela

KSW 85: Łukasz Rajewski - Wilson Varela
KSW 85: Łukasz Rajewski – Wilson Varela

Podczas gali XTB KSW 85 Łukasz Rajewski wejdzie do klatki KSW po raz jedenasty. Popularny „Raju” ostatni raz walczył w styczniu tego roku i już w pierwszej rundzie starcia posłał na deski Sahila Siraja. Dla Łukasza było to szóste zwycięstwo w karierze zdobyte przez nokaut i szósta wygrana zanotowana w rundzie otwierającej starcie. Wywodzący się ze sportów uderzanych reprezentant klubu Czerwony Smok i Rajewski Team rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2014. Do dziś stoczył 21 pojedynków, z których dwanaście wygrał. 

Wilson Varela powróci do klatki KSW po efektownej wygranej zdobytej na gali KSW 82. Francuz zmierzył się wówczas z mocno bijącym Gracjanem Szadzińskim i rozbił go brutalnie w pierwszej rundzie pojedynku. Skończenie w wykonaniu Vareli zostało wybrane najlepszym nokautem gali. Wilson zadebiutował w organizacji KSW w kwietniu zeszłego roku i musiał wówczas uznać wyższość Macieja Kazieczki. Po tym pojedynku 28-latek z Marsylii stoczył cztery walki w innych organizacjach i dziś jest na fali trzech wygranych z rzędu. „The Prototype” ma za sobą bogatą karierę kickbokserską i ponad 25 pojedynków stoczonych w tej formule. W MMA rywalizuje od roku 2014. W klatkach stoczył czternaście walk, dziewięć wygrał, a pięć zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie. 

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Łukasz Rajewski1.86Obstawiam >>
Wygra Wilson Varela1.86Obstawiam >>

KSW 85: Adrianna Kreft – Yasmin Guimaraes

KSW 85: Adrianna Kreft - Yasmin Guimaraes
KSW 85: Adrianna Kreft – Yasmin Guimaraes

Adrianna Kreft zadebiutowała w okrągłej klatce podczas gali KSW 75 i pokonała na punkty doświadczoną Petrę Částkovą. W drugim pojedynku, do którego doszło w kwietniu tego roku, Adrianna szybko rozprawiła się z Karoliną Owczarz, wygrywając z nią przez poddanie. Tym samym Kreft zdobyła piątą wygraną w zawodowy MMA, w którym pozostaje niepokonana. Reprezentantka MMA Team Tczew zadebiutowała w profesjonalnych klatkach w czerwcu 2021 roku i szybko wygrała trzy pojedynki, z których dwa skończyła przed czasem. Tryumfy te otworzyły jej drzwi do walk dla organizacji KSW. 

Yasmin Guimaraes ma za sobą jedną walkę w KSW. W okrągłej klatce zadebiutowała w marcu na gali KSW 80 i wygrała z doświadczoną kickboxerką, Emilią Czerwińską. Brazylijka swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w zeszłym roku. W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy stoczyła aż pięć pojedynków i cztery w nich wygrała. Wcześniej Yasmin próbowała swoich sił również w amatorskim MMA. Przed wejściem do świata mieszanych sztuk walki z sukcesami walczyła na arenach muay thai, gdzie wygrała między innymi Grand Prix Rio de Janeiro w roku 2018 i wywalczyła pas mistrzowski brazylijskiej organizacji TFC. 

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Yasmin Guimaraes2.28Obstawiam >>
Wygra Adrianna Kreft1.56Obstawiam >>

KSW 85: Kleber Raimundo Silva – Rafał Kijańczuk

KSW 85: Kleber Raimundo Silva - Rafał Kijańczuk
KSW 85: Kleber Raimundo Silva – Rafał Kijańczuk

Podczas gali XTB KSW 85 numer pięć wagi półciężkiej, Kleber Raimundo Silva (21-12, 1 NC, 14 KO, 3 Sub), miał zmierzyć się z Oumarem Sy, ale Francuz musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji.

Kleber Raimundo Silva zadebiutował w KSW w styczniu tego roku i podczas gali XTB KSW 78 wygrał przez nokaut z Łukaszem Sudolskim. Dla Brazylijczyka była to 34. walka w karierze i 21. zakończona wygraną. Kleber większość ze swoich zwycięskich bojów kończył przed czasem: 14 razy nokautował, a 3 razy poddawał przeciwników. Przed wejściem do KSW Silva walczył między innymi dla takich organizacji jak: Bellator, M-1, Brave CF czy Jungle Fight. „Orgulho” większość swoich bojów stoczył w rodzimej Brazylii, ale bił się również we Włoszech, Rosji i Bahrajnie. 

Rafał Kijańczuk ma za sobą cztery pojedynki stoczone w okrągłej klatce. W ostatnim starciu popularny „Kijana” musiał uznać wyższość Bohdana Gnidki. Wcześniej Polak posłał na deski Marca Doussisa, a debiutując w KSW pobił przed czasem Yann Kouadję. Pomiędzy tymi pojedynkami Rafał przegrał z byłym pretendentem do tytułu, Ivanem Erslanem. Wszystkie walki Rafała w KSW zakończyły się już w pierwszej rundzie. 30-latek z Chełma znany jest z tego, że dysponuje niesamowitą siłą ciosu i od pierwszej sekundy walki szuka skończenia przed czasem. Rafał wygrał do tej pory dwanaście pojedynków i aż dziesięć razy posyłał rywali na deski właśnie w pierwszej rundzie boju.

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Raimundo Silva2.32Obstawiam >>
Wygra Rafał Kijańczuk1.55Obstawiam >>

KSW 85: Wiktoria Czyżewska – Sandra Succar

KSW 85: Wiktoria Czyżewska - Sandra Succar
KSW 85: Wiktoria Czyżewska – Sandra Succar

Wiktora Czyżewska w grudniu zeszłego roku zadebiutowała w KSW i podczas gali XTB KSW 77 błyskawicznie znokautowała Oleksandrę Karasevę. Dla Polki była to druga zawodowa wygrana i drugie efektowne zwycięstwo przez nokaut. Zawodniczka z Końskich jest na początku zawodowej drogi przez świat MMA, ale ma już na koncie wiele sukcesów w sporcie amatorskim. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA i jest wielokrotną medalistką innych turniejów. Wywalczyła również tytuł mistrzyni Polski w kickboxingu oraz złoty medal mistrzostw Polski ADCC. 

Pochodząca z Libanu Sandra Succar zadebiutowała w zawodowym MMA w maju tego roku i szybko zdobyła pierwszą wygraną przed czasem. W drugiej walce, która odbyła się miesiąc później, Sandra ponownie zatryumfowała. Podczas gali XTB KSW 85 Succar wyjdzie do profesjonalnego boju po raz trzeci. Wcześniej zawodniczka z Libanu z sukcesami rywalizowała w amatorskim MMA. Sandra jest mistrzynią świata organizacji GAMMA z roku 2021 i brązową medalistką tych zawodów z roku 2019. W zeszłym roku wywalczyła również złoty medal podczas Mistrzostw Azji i Pacyfiku GAMMA 2022.

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Wiktora Czyżewska1.45Obstawiam >>
Wygra Sandra Succar2.59Obstawiam >>

KSW 85: Ibragim Chuzhigaev – Bohdan Gnidko

KSW 85: Ibragim Chuzhigaev - Bohdan Gnidko
KSW 85: Ibragim Chuzhigaev – Bohdan Gnidko

Ibragim Chuzigaev zadebiutował w KSW w styczniu zeszłego roku. Podczas gali KSW 66 zmierzył się mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem i po bardzo wymagającym, pięciorundowym pojedynku, odebrał tytuł najdłużej panującemu czempionowi w historii tej kategorii wagowej. W grudniu, podczas gali XTB KSW 77, Ibragim stanął do pierwszej obrony pasa i w emocjonującym pojedynku pokonał Ivana Erslana. Oba starcia Ibragima w KSW zostały wybrane najlepszymi walkami wieczoru. 31-latek pozostaje niepokonany od 2017 roku i jest na fali ośmiu wygranych z rzędu.


Pochodzący z Ukrainy Bohdan Gnidko zadebiutował w okrągłej klatce podczas gali KSW 73 i pokonując Damiana Piwowarczyka już w piątej sekundzie starcia, zanotował najszybszy nokaut w historii polskiej organizacji. W kolejnej walce, podczas gali XTB KSW 77, Bohdan starł się z niepokonanym Madalinem Pirvulescu i znokautował go w pierwszej minucie pojedynku. Trzecia konfrontacja w okrągłej klatce również ułożyła się po myśli Bohdana, którego umiejętnościom – tym razem parterowym – uległ Rafał Kijańczuk. Dla niepokonanego Gnidki była to dziesiąta wygrana w karierze i dziesiąte zwycięstwo przed czasem. Do tej pory Bohdan sześć razy nokautował, a cztery razy poddawał swoich przeciwników. Co ciekawe, wszystkie walki wygrał już w pierwszej rundzie starcia.

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Ibragim Chuzigaev1.50Obstawiam >>
Wygra Bohdan Gnidko2.45Obstawiam >>

KSW 85: Michał Pietrzak – Marcin Krakowiak

KSW 85: Michał Pietrzak - Marcin Krakowiak
KSW 85: Michał Pietrzak – Marcin Krakowiak

Michał Pietrzak ma za sobą sześć pojedynków w klatce KSW. W ostatnim boju, do którego doszło na gali KSW 72, musiał uznać wyższość Briana Hooia. Walka była jednak tak efektowna, że została wybrana najlepszym starciem gali. Pietrzak, choć wywodzi się z zapasów, w których wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski, w KSW ma też na swoim koncie bonus za najlepszy nokaut. Zdobył go posyłając na deski Kamila Szymuszowskiego podczas gali KSW 53. Michał w okrągłej klatce pokonał również Krystiana Kaszubowskiego i zremisował z Shamilem Musaevem. Przegrał natomiast z Tomaszem Romanowskim i Roberto Soldiciem. 35-latek stoczył do tej pory siedemnaście zawodowych pojedynków, z których dziesięć wygrał. 

Marcin Krakowiak jest twardym gwarantem niesamowitych emocji i efektownych pojedynków. Popularny „Krakus” stoczył do tej pory cztery walki w okrągłej klatce. Ostatni raz bił się na gali XTB KSW 81 i zastopował będącego na fali czterech wygranych z rzędu Henry’ego Fadipe. Przed tym pojedynkiem musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika, ale ich walka została wybrana najlepszym starciem wieczoru. Debiutując w okrągłej klatce Krakowiak zwyciężył w niezapomnianej wojnie z Kacprem Koziorzębskim. To starcie również zostało wybrane najlepszą walką wieczoru. Pomiędzy tymi pojedynkami reprezentanta Octopus Łódź szybko pokonał Borysa Borkowskiego na gali KSW 62. Krakowiak wygrał do tej pory dwanaście walk i prawie wszystkie skończył przez nokaut lub poddanie. Siedem razy tryumfował już w pierwszej rundzie walki.

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Michał Pietrzak1.70Obstawiam >>
Wygra Marcin Krakowiak2.05Obstawiam >>

KSW 85: Patryk Surdyn – Kamil Szkaradek

KSW 85: Patryk Surdyn - Kamil Szkaradek
KSW 85: Patryk Surdyn – Kamil Szkaradek

Patryk Surdyn ma za sobą pięć pojedynków w KSW. W ostatnim boju na gali XTB KSW 81 zmierzył się z Werllesonem Martinsem i musiał uznać jego wyższość w klatce. Przegrana ta przerwała passę dwóch zwycięstw z rzędu w wykonaniu Surdyna. Przed wejściem pod skrzydła organizacji KSW reprezentant Fight Club Łomża był na fali pięciu wygranych, a na swoim koncie miał wywalczony tytuł mistrzowski Armia Fight Night. Patryk stoczył do tej pory dziesięć zawodowych pojedynków, z których siedem wygrał. 

Utalentowany i niepokonany Kamil Szkaradek zadebiutował w KSW w październiku zeszłego roku. W okrągłej klatce zmierzył się z Davidem Martinikiem i pokonał go na pełnym dystansie. W marcu tego roku powrócił do okrągłej klatki i szybko poddał Patryka Chrobaka. Dla Kamila była to czwarta zawodowa walka w karierze. Wcześniej Szkaradek zebrał pokaźne doświadczenie w konfrontacjach amatorskich i półzawodowych. Reprezentant klubu Grappling Kraków przed przejściem na zawodowstwo zwyciężył też w pierwszym turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Stowarzyszenie MMA Polska.

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Patryk Surdyn1.45Obstawiam >>
Wygra Kamil Szkaradek2.59Obstawiam >>

KSW 85: Patryk Kaczmarczyk – Daniel Tarchila

KSW 83: Patryk Kaczmarczyk - Daniel Tarchila
KSW 83: Patryk Kaczmarczyk – Daniel Tarchila

Patryk Kaczmarczyk w imponującym stylu kroczy przez świat MMA. Wchodząc do KSW miał na swoim koncie same wygrane i szablę mistrzowską organizacji Armia Fight Night. Był też zdobywcą statuetki Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku”. Już w okrągłej klatce po efektownych bojach pokonał Michała Sobiecha, Michała Domina i Pascala Hintzena, musiał jednak uznać wyższość Roberta Ruchały i Dawida Śmiełowskiego. Reprezentant RKT Radom słynie ze swojego porywającego stylu walki. W KSW zdobył już bonus za najlepsze starcie i najlepszy nokaut wieczoru. 

Zaledwie dziewiętnastoletni Daniel Tărchilă zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2021. Do dziś stoczył siedem pojedynków, z których sześć wygrał. W KSW pojawił się po raz pierwszy w marcu tego roku i w świetnym stylu pokonał Wojciecha Kazieczkę. Dzięki tej wygranej jest na fali czterech tryumfów z rzędu. Na swoim koncie ma dwa zwycięstwa przez nokaut i dwa przez poddanie. Startując zawodowo Daniel rywalizował wcześniej w Mołdawii, Bułgarii, Rumunii i Serbii. 

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Patryk Kaczmarczyk1.27Obstawiam >>
Wygra Daniel Tarchila3.47Obstawiam >>

KSW 85 main event: Robert Ruchała – Salahdine Parnasse 

Robert Ruchała jest niepokonanym zawodnikiem z Nowego Sącza, który jak na razie stoczył w karierze 9 pojedynków. Pięciokrotnie zwyciężał po decyzji sędziów, a raz przez KO/TKO. Jego ostatnim rywalem był Lom-Ali Eskiev, z którym mierzył się podczas KSW o numerze 80 w marcu 2023 roku. Tamten pojedynek zakończył się przez techniczny nokaut w piątej rundzie, a Ruchała za zwycięstwo otrzymał tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej.

Ruchała już po raz drugi będzie miał okazję zawalczyć przed własną publicznością. W październiku ubiegłego roku właśnie w Amfiteatrze parku Strzeleckiego wygrał z Damianem Stasiakiem, a tamto starcie zostało docenione zarówno przez kibiców, jak i ekspertów od MMA.


Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej Salahdine Parnasse wraca do wagi piórkowej, aby po raz trzeci bronić pasa tej kategorii. Francuz wywalczył tytuł w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pobił Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy tytuł. W czerwcu tego roku miał zmierzyć się z w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką na gali XTB KSW Colosseum 2 Ziółkowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Teraz więc Francuz jako pełnoprawny mistrz dwóch kategorii wagowych wraca do akcji, aby stanąć do rywalizacji w obronie pasa wagi piórkowej. 

ZAKŁADKURSTYPOWANIE
Wygra Robert Ruchała3.27Obstawiam >>
Wygra Salahdine Parnasse1.30Obstawiam >>
300 PLN - wygraj razem z siatkarkami!
300 PLN – wygraj razem z siatkarkami!

KSW 85 – walki, które odbędą się 19.08.2023 w Nowym Sączu:

Walka wieczoru | Main event

  • 65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (9-0, 3 Sub) vs Salahdine Parnasse #C (17-1, 2 KO, 7 Sub) 

Walka o pas wagi półciężkiej | Light Heavyweight Championship Bout

  • 93 kg/205 lb: Ibragim Chuzhigaev #C (17-5, 8 KO, 2 Sub) vs Bohdan Gnidko #3 (10-0, 6 KO, 4 Sub)

Karta główna | Main card

  • 65,8 kg/145 lb: Patryk Kaczmarczyk #7 (9-2, 3 KO, 2 Sub) vs Daniel Tărchilă (6-1, 2 KO, 2 Sub)
  • 61,2 kg/135 lb: Patryk Surdyn #6 (7-3, 1 KO, 2 Sub) vs Kamil Szkaradek #7 (4-0, 1 KO, 1 Sub)
  • 95 kg/209 lb: Kleber Raimundo Silva #5 (21-12, 1 NC, 14 KO, 3 Sub) vs. Rafał Kijańczuk #6 (12-6, 11 KO)
  • 77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak #5 (10-6-1, 3 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak #8 (12-4, 5 KO, 6 Sub)
  • 56,7 kg/125 lb: Wiktoria Czyżewska (2-0, 2 KO) vs Sandra Succar (2-0, 1 Sub)
  • 56,7 kg/125 lb: Adrianna Kreft (5-0, 1 KO, 2 Sub) vs Yasmin Guimarães (5-1, 1 Sub)
  • 72 kg/158,5 lb: Łukasz Rajewski (12-8 1NC, 6 KO, 2 Sub) vs Wilson Varela (9-5, 3 KO, 4 Sub)

Wpis jest aktualizowany na bieżąco. Pojawiać się będą w nim wszystkie najnowsze informacje związane z galą KSW 85. Karta walk z pewnością będzie sukcesywnie zapełniana kolejnymi nazwiskami.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Kiedy jest KSW 85?

Gala KSW 85 odbędzie się 19 sierpnia 2023.

Gdzie gala KSW 85?

KSW 85 odbędzie się w Nowym Sączu, a dokładnie w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego.

Kto walczy na gali KSW 85?

W walce wieczoru wystąpi sądeczanin, Robert Ruchała, który jest posiadaczem tymczasowego pasa mistrzowskiego wagi piórkowej.

4.9 / 5. Ocen: 105

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Bardzo ciekawy będzie pojedynek wieczoru Ruchała vs Ruchała. Zastanawiam się kto komu żąda więcej ciosów.

Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X
1
0
Dodaj swój komentarz.x