Krzysztof Kubica Młodzieżowcem Sierpnia 2021 PKO Banku Polskiego!

W poniedziałek poznaliśmy nazwisko drugiego młodzieżowca w sezonie 2021/2022, który zapracował swoimi występami na nagrodę zawodnika miesiąca. W sierpniu trafi ona w ręce pomocnika Górnika Zabrze, Krzysztofa Kubicy, na którego regularnie w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek stawiał trener Marcin Brosz, czego owoce zbiera teraz jego następca, Jan Urban.

Krzysztof Kubica Młodzieżowcem Sierpnia 2021 PKO Banku Polskiego! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Piłkarz Górnika Zabrze młodzieżowcem miesiąca

Defensywny pomocnik Górnika Zabrze, który do podstawowego składu zabrzan wskoczył dopiero w czwartej kolejce, w sierpniowej rywalizacji o prymat wśród młodzieżowców pokonał mającego za sobą debiut w reprezentacji Polski Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań i Mateusza Żukowskiego grającego na co dzień w Lechii Gdańsk.

Co przesądziło o sukcesie Kubicy, który regularnie na boiskach PKO Ekstraklasy zaczął występować wiosną minionego roku, kiedy to szkoleniowcem zabrzan był jeszcze Marcin Brosz, który w maju nie zdecydował się na przedłużenie swojej pięcioletniej przygody w Górniku? Po prostu nie było bardziej efektywnego gracza w minionym miesiącu na ekstraklasowych murawa, nie tylko w jego grupie wiekowej, ale w ogóle!

Krzysztof Kubica spędził na boisku 215 minut, praktycznie blisko dwa i pól spotkania, i w tym czasie dopisał do swojego konta trzy punkty w klasyfikacji kanadyjskiej. Najpierw zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce Jesusa Jimeneza w meczu ze Stalą Mielec (1:0), a następnie sam ustrzelił dublet przeciwko Jagiellonii Białystok (3:1). Bez jego zagrań Górnik, który i tak znajduje się tuż nad strefą spadkową, mógłby nie mieć czterech z sześciu zgromadzonych punktów.

Defensywny pomocnik Górnika Zabrze, który zdobył zaufanie nowego sztabu szkoleniowego już po rozpoczęciu sezonu, jest drugim graczem 14-krotnych Mistrzów Polski, który sięgnął po nagrodę dla młodzieżowca miesiąca. Pierwszym był we wrześniu minionego roku Adrian Gryszkiewicz. Nominację otrzymał jeszcze Dariusz Pawłowski.

Lista młodzieżowców miesiąca PKO BP 2021/2022

Przypominamy, że w sezonie 2021/2022 status młodzieżowca na najwyższym szczeblu rozgrywkowym przysługuje piłkarzom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 2000 roku i później. Zawodnicy spełniający oba kryteria mogą ubiegać się o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego, która cieszy się coraz większym prestiżem. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za sierpień wzięto pod uwagę dokonania z 3., 4., 5. i 6. kolejki PKO BP Ekstralasy.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2021/2022
Sierpień 2021 – Krzysztof Kubica (Górnik Zabrze)
Lipiec 2021 – Jakub Kamiński (Lech Poznań)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Krzysztof Kubica Młodzieżowcem Sierpnia 2021 PKO Banku Polskiego!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P