Krychowiak wybrał egzotyczny kierunek, zarobi fortunę!!!

Grzegorz Krychowiak w sezonie 2022/2023 nie będzie bronił barw rosyjskiego FK Krasnodar. Usługami pomocnika reprezentacji Polski zainteresowanych było wiele europejskich klubów, ale „Krycha” zdecydował się na zdecydowanie bardziej egzotyczny kierunek. Konkretnie na Arabię Saudyjską, gdzie spędzi dwanaście najbliższych miesięcy i zarobi wielkie pieniądze!

Krychowiak wybrał egzotyczny kierunek, zarobi fortunę!!! (Fot.: Al-Shabab FC/@AlShababSaudiFC on Twitter)

Grzegorz Krychowiak zagra w Arabii Saudyjskiej

Choć rosyjskie media od tygodni donosiły, że Grzegorz Krychowiak nie dostanie zgody na opuszczenie FK Krasndoar, z którym wciąż wiąże go obowiązująca do 30 czerwca 2024 roku umowa, to „Krycha” ponownie postawił na swoim. Ponownie, bo już po raz drugi opuszcza rosyjski zespół. Przypominamy, że po eskalacji wojny Rosji z Ukrainą, przeniósł się do AEK-u Ateny, gdzie spędził końcówkę rundy wiosennej sezonu 2022/23.

Latem też dążył do zmiany otoczenia, a jednym z powodów jest chęć udziału w Mistrzostwach Świata Katar 2022, które rozpoczną się już 21 listopada bieżącego roku. Gdyby pozostał w kraju zbrodniarza Putina, byłoby to prawdopodobnie niemożliwe.

Oczywiście wybór Al Shabab rodzi liczne pytania kibiców, którzy mają poważne wątpliwości czy Grzegorz Krychowiak w średnio poważnej lidze będzie w stanie zbudować odpowiednią formę na katarski mundial. Tego nie wiemy, ale z pewnością będzie miał dużo czasu, żeby zaaklimatyzować się do warunków, które będą podczas MŚ 2022.

Doświadczony reprezentant Polski oczywiście zarobi też mnóstwo pieniędzy. Portal „WP Sportowe Fakty” donosi, że mowa o umowie opiewającej aż na 3,5 miliona w europejskiej walucie, co daje po obecnym kursie euro około 16 milionów złotych za jeden rok gry!!!

Krychowiak w Al Shabab poza rodzimymi zawodnikami spotka też wielu obcokrajowców, w tym Argentyńczyka Evera Banegę, z którym występował w Sevilli, gdzie święcił swoje największe sukcesy w piłce klubowej.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x