Kamil Łaszczyk zawalczy na gali FAME MMA 17

Coraz więcej zawodowych pięściarzy czy zawodników sztuk walki zaczyna walczyć w pojedynkach freak-fightowych. Po walkach Artura Szpilki czy Damiana Janikowskiego na galach High League tym razem na gali FAME MMA 17, która odbędzie się 3 lutego na Tauron Arenie w Krakowie, zawalczy zawodowy polski pięściarz – Kamil Łaszczyk. Jego rywalem będzie Amadeusz „Ferrari” Roślik.

FAME MMA ogłosiło walkę Kamila Łaszczyka z Amadeuszem Roślikem na gali FAME MMA 17 w Krakowie. Foto: FAME MMA/Twitter

Zawodowy pięściarz vs Zawodnik Freak-Fight

Ten pojedynek był już od kilku miesięcy szumie zapowiedziany i to dziś się spełniło. Obaj panowie po zaczepkach na Twitterze, gdzie wzajemnie się krytykowali, musieli swój konflikt na oktagonie. I ostatecznie walka stoczy się w formule MMA w trzech rundach, po trzy minutach i w małych rękawicach. Dla Łaszczyka będzie to pierwsza zawodowa walka w tej formule. Sam 32-latek z Wrocławia to pięściarz walczący w kategorii piórkowej, który stoczył na zawodowym ringu 32 walk i wszystkie te pojedynki wygrał.

Natomiast Amadeusz „Ferrari” Roślik nazywany przez innych „Władcą Piekieł” jest chyba uznawaną za największą gwiazdę freak-fightów w Polsce. W ostatnich swoich pojedynkach, bez żadnych problemów pokonał między innymi Pawła „Scarface” Bombę na gali High League 4 czy ostatnio na gali FAME MMA 16 Mariusza „Hejtera” Słońskiego. Teraz przed Roślikiem czeka największy pojedynek w jego karierze freak-fightowskiej, jakim jest pojedynek z zawodowym sportowcem.

Faworytem tego starcia wydaje się być sam Łaszczyk z powodu większego doświadczenia oraz że ma większą siłę zadawania ciosów, ale Roślik będzie chciał wykorzystać formułę MMA, aby bardzo szybko pokonać Łaszczyka.

Gala FAME MMA 17 odbędzie się 3 lutego na Tauron Arenie w Krakowie. W środę odbędzie się pierwsza konferencja zapowiadającą to galę. Na pewno nie zabraknie bohaterów walki wieczoru, czyli Kamila Łaszczyka i Amadeusza Roślika. Transmisję konferencji będzie można obejrzeć na kanale YouTube – FAME MMA.


0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x