Jastrzębski Węgiel zakontraktował trzeciego mistrza olimpijskiego!!!

Włodarze siatkarskich mistrzów Polski, Jastrzębskiego Węgla, długo szukali godnego zastępstwa dla Słoweńca Tine Urnauta, który już po podpisaniu kontraktu postanowił zmienić klub. Trzeba jednak przyznać, że nazwisko nowego przyjmującego robi wrażenie. To Francuz Trevor Clevenot, mistrz olimpijski z Tokio! Już trzeci w szeregach jastrzębian!

Jastrzębski Węgiel zakontraktował trzeciego mistrza olimpijskiego!!! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

PlusLiga: Kolejny mistrz olimpijski w Jastrzębskim Węglu

Najnowszy nabytek jastrzębian, Trevor Clevenot, jest podstawowym przyjmującym reprezentacji Francji i jak wspomnieliśmy na wstępie zastąpi on w klubie mistrzów naszego kraju Słoweńca Tine Urnauta, który zdecydował się odejść z Jastrzębskiego Węgla, wybierając możliwość gry w rosyjskim Zenicie Sankt Petersburg.

„Jastrzębski Węgiel to świetny klub, a PlusLiga to wymagające, jedne z najlepszych na świecie, rozgrywki ligowe. Z tego powodu jestem przeszczęśliwy, że będzie mi dane zagrać w tym klubie i mam nadzieję, że przed nami dobry sezon.” – mówi francuski siatkarz.

Co wiemy o nowym przyjmującym jastrzębian? Clevenot z kadrą „Trójkolorowych” dwukrotnie triumfował w Lidze Światowej (2015, 2017), a raz stanął na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2016). W tym roku zdobył brąz Ligi Narodów we włoskim Rimini, a trzy lata temu srebro tych rozgrywek w Lille. To wszystko jednak blednie przy ostatnim wyczynie. Clevenot podczas tegorocznych Igrzysk w Tokio osiągnął z Francją fenomenalny wynik, sięgając po złoty medal olimpijski!

Ciekawie wygląda też jego kariera klubowa. Talent francuskiego przyjmującego rozbłysnął w klubie Spacer’s de Toulouse, w którym spędził cztery sezony. W sezonie 2014/2015 został wybrany najlepszym przyjmującym ligi francuskiej. Dobra postawa w rodzimych rozgrywkach poskutkowała transferem na Płw. Apeniński, do klubu LPR Volley Piacenza. W klubie z regionu Emilia-Romania spędził dwa sezony, a następnie na dwa lata przeniósł się do Revivre Milano. W minionym sezonie powrócił do Piacenzy. Teraz zadebiutuje w PlusLidze.

„W bieżącym oknie transferowym nasz Klub musiał zmierzyć się z pewną trudną sytuacją związaną z odejściem zawodnika do innego klubu. W tego typu sprawach nie ma idealnych rozwiązań, ale uważam, że wszystkie zainteresowane strony znalazły zadowalające dla siebie wyjście z tej sytuacji. Dzięki temu dołączył do nas podstawowy reprezentant Francji i aktualny mistrz olimpijski, Trevor Clevenot. Jest to gracz o dużym potencjale i wysokich umiejętnościach siatkarskich, który może nam pomóc w realizacji celów sportowych na nadchodzący sezon.” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Trevor Clevenot nie powinien mieć problemu z aklimatyzacją w nowym środowisku. W Jastrzębskim Węglu dołączy on do dwóch innych francuskich mistrzów olimpijskich: rozgrywającego Benjamina Toniuttiego oraz atakującego Stephena Boyera.

Przypominamy, że sezon 2021/2022 PlusLigi startuje już w pierwszym weekend października i zapowiada się niesamowicie ciekawie. Między innymi za sprawą transferów Jastrzębskiego Węgla, który zbudował prawdziwy dream team.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button