Jagiellonia Białystok z pierwszym zimowym transferem

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika podczas zimowego okienka transferowego. Jest nim francuski środkowy pomocnik – Aurelien Nguiamba, który został wypożyczony ze Spezii Calcio do końca bieżącego sezonu.

Jagiellonia Białystok wypożyczyła z Spezii Calcio francuskiego pomocnika. Foto: Jagiellonia Białystok/Twitter

Z Serie A do PKO Ekstraklasy

-Szukaliśmy do środka pola piłkarza, który może nas wzmocnić. Jest to chłopak w młodym wieku, bardzo zależy mu na graniu, stąd pomysł na wypożyczenie go ze Spezii, gdzie musiał mierzyć się z ogromną konkurencją, przez co jego szanse na granie były niewielkie. Liczymy, że pomoże nam w rundzie wiosennej, a my możemy mu zaoferować dużo większą szansę na regularną grę. Jest to wypożyczenie i musimy szukać rozwiązania już na przyszły sezon, ponieważ oczekiwania Spezii w sprawie transferu definitywnego są bardzo wysokie. Jestem przekonany, że Aurelien jako dobry zawodnik szybko skomponuje się w drużynę. Obserwowaliśmy go wnikliwie od dłuższego czasu. Widzieliśmy go także na żywo. Zasięgnęliśmy o nim opinii z wielu źródeł, w tym także od Bratka Drągowskiego. Chcieliśmy go prześwietlić nie tylko piłkarsko, ale także pod kątem osobowości. Aurelien jest z nami na zgrupowaniu w Belek, dobrze rozumie się z całą grupą. Uważamy, że jego przyjście będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. – wypowiedział się Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok.

Nguiamba ostatnie półtora roku spędził w występującej w Serie A Spezii Calcio, gdzie gra tam wiele polskich piłkarzy jak: Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior, Arkadiusz Reca, czy niedawno też Szymon Żurkowski. Na Półwyspie Apenińskim Francuz rozegrał trzy mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Wcześniej był zawodnikiem francuskiego Nancy, z którym grał na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji. W obecnym sezonie dla ekipy z Serie A nie rozegrał żadnego spotkania.

Z transferu 23-letniego pomocnika zadowolony jest trener Jagi – Maciej Stolarczyk.

-Potrzebowaliśmy zawodnika do środka pola. Cieszę się, że Aurelien dołączył do nas. W Spezii był w pełnym cyklu treningowym, nie narzekał na żadne urazy, dlatego mamy gotowego piłkarza do treningu oraz do gry – stwierdził trener Jagielloni Białystok.

Nguiamba ostatnie półtora roku spędził w występującej w Serie A Spezii. Na Półwyspie Apenińskim Francuz rozegrał trzy mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej był zawodnikiem Nancy, z którym grał na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji.

Aurelien występował także w młodzieżowych reprezentacjach Francji. W 2018 roku reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy w kategorii wiekowej U-19, na których Trójkolorowi dotarli do półfinału. Dwa lata wcześniej również z kadrą U-17 wystąpił w ME. Występował także w kadrze U-16, gdzie zaliczył 12 spotkań, strzelając 3 gole.

Źródło: Jagiellonia Białystok

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x