Górnik Zabrze – Legia Warszawa bez kibiców gości! [KOMUNIKAT KLUBU]

W środę 8 lutego Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz 23. kolejki sezonu 2022/23, której największym hitem będzie konfrontacja Górnika Zabrze z Legią Warszawa, czyli jeden z klasyków zmagań o mistrzostwo Polski w piłce nożnej. „Wojskowi” w tym pojedynku nie będą mogli liczyć na wsparcie z trybun, bo zorganizowana grupa ich kibiców nie zostanie wpuszczona na Stadion im. Ernesta Pohla. Z jakiego powodu?

Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe

Zamknięto sektor gości na Arenie Zabrze

O zaistniałej sytuacji, która dotyczyć będzie nie tylko fanów Legii Warszawa, ale też wszystkich innych drużyn przyjezdnych, Górnik Zabrze poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym na swojej stronie internetowej (gornikzabrze.pl). Oświadczenie władz 14-krotnych Mistrzów Polski cytujemy w całości poniżej:

KOMUNIKAT KLUBU GÓRNIK ZABRZE S.A. W SPRAWIE SEKTORA GOŚCI NA ARENIE ZABRZE

Informujemy, iż od najbliższego meczu na Arenie Zabrze, w związku z rozpoczęciem prac związanych z przygotowaniami do budowy czwartej trybuny zamknięty zostanie sektor Kibiców gości.

Od najbliższego meczu zamknięty zostanie sektor Kibiców Gości.

Zarząd Klubu Górnik Zabrze S.A. wraz ze wszystkimi podmiotami odpowiedzialnymi za m.in. przeprowadzenie meczów, usilnie starał się, by w okresie prowadzonych prac związanych z rozpoczęciem procesu budowy czwartej trybuny, sympatycy przyjezdnych mogli dopingować swoją drużynę z sektora gości. Udało się osiągnąć kompromis z organami wydającymi odpowiednie decyzje administracyjne oraz zezwolenia i podczas spotkania z Lechią Gdańsk 250 kibiców mogło obejrzeć mecz z sektora kibiców drużyny przeciwnej.

Ostatni mecz zweryfikował możliwości obecności Kibiców gości. Organy administracyjne wydały decyzję zamknięcia sektora gości.

W tunelu północnym oraz rejonie przyjęcia Kibiców gości, w związku z budową czwartej trybuny umieszczona jest infrastruktura telewizyjna (wozy transmisyjne Live Park, wóz VAR etc.) oraz służby konieczne do przeprowadzenia imprez masowych (straż pożarna, pogotowie ratunkowe,). Przez rejon sektora gości przebiegają również drogi ewakuacyjne ze stadionu. To powoduje, iż w trakcie trwania budowy, niemożliwe jest do pogodzenia, ze względów logistycznych oraz bezpieczeństwa, przyjmowanie Kibiców na sektor gości.

Organy administracyjne negatywnie zaopiniowały prośby i starania Klubu. Pomimo najszczerszych chęci i naszych starań sektor gości od meczu z Radomiakiem będzie zamknięty.

Mamy nadzieję, że budowa ostatniej trybuny naszego Stadionu będzie przebiegać sprawnie i zgodnie z planem. Zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość. Wszystko to podyktowane jest względami bezpieczeństwa oraz warunkami logistycznymi stadionu, w trakcie trwania prac.

Mamy nadzieję, że wkrótce sektor gości, będzie znów dostępny dla Kibiców.

Zarząd Górnika Zabrze S.A.

Kiedy powstanie czwarta trybuna stadionu Górnika Zabrze? Ostatnia trybuna Areny Zabrze, jeśli po drodze nie pojawią się problemy opóźniające inwestycję, powinna zostać oddana do użytku nie później niż… w 2025 roku.

Mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa w ramach 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy odbędzie się w sobotę 4 marca o godzinie 20:30. Wcześniej zabrzanie podejmą na Stadionie im. Ernesta Pohla drużynę Radomiaka Radom (niedziela 12 lutego).

W rundzie wiosennej sezonu 2022/23 w Zabrzu zagoszczą jeszcze Wisła Płock, Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Warta Poznań i Pogoń Szczecin.

Terminarz 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2022/23

Piątek 3 marca 2023:

  • 18:00: PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice (CANAL+ Sport, CANAL+ Family)
  • 20:30: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (CANAL+ Sport, CANAL+ 4K)

Sobota 4 marca 2023:

  • 15:00: Widzew Łódź – Warta Poznań (CANAL+ Sport)
  • 17:30: Korona Kielce – Wisła Płock (CANAL+ Sport)
  • 20:00: Górnik Zabrze – Legia Warszawa (CANAL+ Sport, CANAL+ 4K)

Niedziela 5 marca 2023:

  • 12:30: Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok (CANAL+ Sport)
  • 15:00: Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa (CANAL+ Sport, TVP Sport)
  • 17:30: Cracovia – Śląsk Wrocław (CANAL+ Premium, CANAL+ 4K)

Poniedziałek 6 marca 2023:

  • 19:00: Radomiak Radom – KGHM Zagłębie Lubin (CANAL+ Sport)

Źródło: meczyki.org/Górnik Zabrze

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button