Fortuna opinie 2023 – recenzja i oceny graczy

Legalny bukmacher Fortuna jest obecny na polskim rynku zakładów sportowych od ćwierć wieku i regularnie wygrywa rozmaite rankingi na najlepszych operatorów. Dlaczego tak się dzieje? Postanowiliśmy to sprawdzić. Jak prezentują się bonusy powitalne dla nowych graczy, a jakie Fortuna opinie zbiera oferta zakładów bukmachera? Jakie są mocne, a jakie słabe strony Fortuny? Dowiecie się tego czytając naszą recenzję, w której uwzględniamy opinie klientów tego serwisu.

Fortuna opinie 2023 – recenzja i oceny graczy
Fortuna opinie 2023 – recenzja i oceny graczy

Fortuna opinie 2023 – oceny graczy

W zakładach Fortuna opinie graczy są bardzo różne, wszystko zleży od oczekiwań i potrzeb danego typera, jednak większość klientów tego legalnego bukmachera ma już wyrobioną ocenę i może się z nami podzielić. Sporządziliśmy ocenę ogólną podzieloną na kategorie, które są dla graczy najbardziej istotne.

Fortuna opinie 2023Ocena 8/10
Fortuna bonusyOcena 7/10
Fortuna kursyOcena 8/10
Fortuna aplikacjaOcena 7/10
Fortuna ofertaOcena 9/10
Opinie i oceny o zakładach Fortuna

Fortuna zakłady bukmacherskie – informacje o firmie

Idziemy o zakład, że nie ma w Polsce typera, który nie słyszałby nigdy o istnieniu bukmachera Fortuna. Czeski serwis to od ponad 25 lat jeden z liderów polskiego rynku i firma, która regularnie bije się o czołowe lokaty w każdym rankingu najlepszych legalnych bukmacherów. 

Musicie bowiem wiedzieć, że Fortuna swoje korzenie ma w Czechach, jednak posiada również polską licencję, co czyni ją w 100% legalnym bukmacherem. Pozwolenie Fortuny ma nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 i obowiązuje do 2024 roku. 

Które elementy z oferty zakładów bukmacherskich stoją za sukcesem tego operatora? Na jakie Fortuna opinie graczy zasługują poszczególne produkty tego bukmachera? Za 5 minut żadna sekcja Fortuny nie będzie miała przed Wami tajemnic. 

Zakłady bukmacherskie Fortuna – informacje
Pełna nazwa bukmacheraFortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
Adres siedziby w Polsceul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15 43-400 Cieszyn
Adres WWWFORTUNA.PL
Numer licencjiSC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
Ważność licencji2024 rok
NIP548-11-92-629
Regon 070707400
KRS0000002455 
Kod promocyjnyBETONLINE
Zakład bez ryzykaTak (100, 200 i 300 PLN)
Bonus od depozytuTak (10 PLN)
Freebet bez depozytuTak (20 PLN)
Aplikacja mobilna Tak (Android i iOS)
Transmisje w livestreamachTak
Czat na żywoTak (7 dni w tygodniu w godzinach 8-23)

Fortuna opinie o rejestracji – jak założyć konto krok po kroku?

Fortuna zakłady bukmacherskie to nie tylko oferta internetowa, ale i setki lokali stacjonarnych porozrzucanych po terytorium całego kraju. My jednak pragniemy nieco bliżej przyjrzeć się ofercie online, a żeby było to możliwe założyliśmy konto w tym serwisie. Jak przebiegła rejestracja Fortuna? 

Cały proces potrwał maksymalnie 5 minut, a kolejne 3 minuty potrzebowaliśmy na to, żeby wpłacić pierwszy depozyt, zgarnąć bonusy powitalne i zagrać pierwszy kupon. Ale po kolei. 

Bukmacher Fortuna - oceny klientów
Bukmacher Fortuna – oceny klientów

Jeśli chcecie założyć konto w Fortunie, to oczywistym krokiem jest odwiedzenie strony bukmachera pod adresem www.eFortuna.pl i kliknięcie buttonu REJESTRACJA. To przeniesie gracza do formularza rejestracyjnego, w którym bukmacher poprosi o podanie kilku podstawowych danych osobowych. Jakich konkretnie?

Będą to m.in. login i hasło do konta w Fortunie, imię i nazwisko, adres email i numer telefonu, PESEL, a także źródło finansowania depozytu w Fortuna zakłady bukmacherskie. 

To także odpowiedni, a właściwie jedyny moment, w którym należy wykorzystać kod promocyjny gwarantujący dodatkowy bonus powitalny Fortuna. Jaki to kod? Aktualne hasło na Fortuna bonus na start to BETONLINE

Fortuna rejestracja krok po kroku
1 krok:www.eFortuna.pl
2 krok:Kod: BETONLINE
3 krok:Odbiór bonusów

W kolejnych krokach należy potwierdzić pełnoletność oraz zgody marketingowe, a następnie dokończyć rejestrację i kliknąć link aktywacyjny, który chwilę później pojawi się na skrzynce mailowej. Z czystej dziennikarskiej ciekawości wypełniliśmy formularz z zegarkiem w dłoni i po niecałych 4 minutach byliśmy posiadaczami konta gracza w Fortunie. 

“Wszystko szybko i sprawnie. Mi rejestracja w Fortunie zajęła ciut dłużej, ale robiłem to na aplikacji i po trzech piwach, więc miałem nieco trudniej.”

Fortuna opinie – weryfikacja danych do konta stałego

Widzicie zatem jak na dłoni, że nie taki diabeł straszny, a Fortuna opinie o rejestracji jasno pokazują, że trwa ona kilka minut. Warto jednak pamiętać, że w trakcie powyższego procesu założyliśmy póki co konto tymczasowe, a zatem nie mamy dostępu do wszystkich opcji i funkcji. 

Takie konto jest ważne tylko przez 28 dni, limit depozytów wynosi 5000 PLN, maksymalna wygrana na kuponie nie może przekroczyć 2279,99 PLN, a w przypadku powodzenia gracz nie wypłaci wygranej.

Przelew na konto w banku będzie możliwy dopiero po dokonaniu weryfikacji danych osobowych. Proces ten polega na podaniu numeru konta w banku i adresu zamieszkania oraz przesłaniu skanów lub zdjęć obu stron dowodu osobistego. 

“Nie dawałem żadnego dowodu, tylko skorzystałem z tej weryfikacji bankowej moje id. Wszystko elegancko, a chwilę później konto stałe.”

Fortuna opinie – pakiet gratisów powitalnych

Fortuna bonus bez depozytu - opinie graczy
Fortuna bonus bez depozytu – opinie graczy

W styczniu 2023 roku bukmacher Fortuna zmienił nieco swoją promocję powitalną dla nowych graczy. Dość istotną zmianą jest fakt, że od tej pory na klientów Fortuny czeka nie jeden, ale aż trzy zakłady bez ryzyka. Do dyspozycji graczy są także dwa freebety (ten drugi wyłącznie z naszym kodem BETONLINE). 

 • Zakład bez ryzyka 100 PLN
 • Zakład bez ryzyka 200 PLN
 • Zakład bez ryzyka 300 PLN
 • Freebet bonus bez depozytu 20 PLN
 • Freebet za kod promocyjny Fortuna 10 PLN

Łączna pula darmowych środków z kodem BETONLINE wynosi aż 630 PLN. Na znakomite Fortuna opinie zasługuje także fakt, że każdy z trzech cashbacków jest bonusem bez obrotu, a otrzymane środki chwilę później można przelać do banku.

Fortuna opinie – co gracze sądzą o premiach powitalnych bukmachera?

W trakcie pisania naszych recenzji legalnych operatorów za każdym razem zerkamy na komentarze typerów. Wpisy na anonimowym forum bukmacherskim nie kłamią, a bonusy powitalne dla nowych graczy zasłużyły sobie na bardzo przychylne Fortuna opinie i oceny. 

“Najnowsza zmiana zdecydowanie na plus. Kwota cashbacków taka sama, ale za to są aż trzy próby, a bonusem nie trzeba obracać.”

“Dopiero zaczynam z bukmacherką i bałem się że nie ogarnę tych punktów Fortuna. Bardzo proste wszystko i intuicyjne.”

Fortuna opinie 2023 – oferta na zakłady bukmacherskie

Jeśli bukmachera internetowego należałoby oceniać przede wszystkim za bogatą ofertę zakładów, solidne kursy i spory wybór rynków w obrębie poszczególnych spotkań, to Fortuna opinie nie mogą być inne, niż wyłącznie pozytywne. Analitycy bukmachera wystawiają ofertę na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, sporty elektroniczne i wirtualne, a zatem żaden gracz nie opuści strony serwisu z pustymi rękami. 

Fortuna wystawia szeroki wachlarz zakładów na piłkę nożną, tenis ziemny i wszystkie liczące się gry zespołowe, jednak gdybyśmy mieli wskazać mocny punkt oferty to bez dwóch zdań są to sporty walki. W Fortunie wytypujecie rzecz jasna gale bokserskie oraz MMA (UFC oraz KSW – z tą ostatnią federacją bukmacher ściśle współpracuje). 

Kursy na niektóre gale, jak chociażby Prime Show MMA lub High League można odnaleźć jednak tylko u tego bukmachera, a to spory argument za tym, żeby założyć konto właśnie tam. Podobnie rzecz wygląda w przypadku oferty piłkarskiej. 

Eksperci od typowania meczów piłki nożnej dostaną zakłady nie tylko na spotkania w topowych ligach europejskich (marża ok. 3%), ale także mnóstwo turniejów niszowych. Oddsmakerzy Fortuny każdego dnia wystawiają kursy na setki meczów w egzotycznych ligach, a w ich przypadku nietrudno o pomyłkę bukmachera, co daje szansę graczowi na typ ze sporym value. 

“Na moje oko najlepsze piłkarskie zakłady długoterminowe. Fortuna wystawia sporo kursów na cały sezon Ligi Mistrzów lub La Liga, a przed mundialem to już przeszli samych siebie, mnóstwo tego było.”

“Mam konto u kilku buków tylko pod freak fighty, ale tamte to założyłem głównie pod bonus. Fortuna nie ma konkurencji, zdecydowanie najlepszy bukmacher.”

Fortuna opinie – oceniamy zakłady na żywo

Fortuna zakłady na żywo - opinie graczy
Fortuna zakłady na żywo – opinie graczy

Na palcach jednej ręki moglibyśmy policzyć bukmacherów z polską licencją, którzy mają w swojej ofercie lepsze (lub przynajmniej porównywalne) zakłady na żywo. Sekcja ZAKŁADY LIVE od Fortuny prezentuje się fenomenalnie i gwarantuje typerom komplet narzędzi i opcji zakładów niezbędnych do wypracowania profitów w dłuższej perspektywie. 

Co konkretnie mamy na myśli? Na znakomite Fortuna opinie o zakładach na żywo składają się m.in.:

 • Szeroki wachlarz dyscyplin
 • Sporo opcji zakładów na poszczególne mecze
 • Zawsze aktualne statystyki na żywo
 • Czytelny Match Tracker
 • Setki darmowych transmisji w livestreamach dziennie
 • Czat dla typerów na żywo

“Nie ma w Polsce lepszego bukmachera pod typowanie na żywo niż Fortuna. Podejście mają jedynie STS i Superbet, ale i tak wybieram Fortunę za lepsze według mnie transmisje i aplikację.”

Fortuna opinie – zakłady na E-sport

Fakt obecności kursów na E-sporty w ofercie bukmachera Fortuna nie jest chyba dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Serwis pokrywa całkiem dużo gier (m.in. CS:GO, Dota 2, LoL, Valorant, Rainbow Six), a na spory plus należy zaliczyć nie tylko ofertę na konkretne mecze, ale również długoterminowe zakłady na rozstrzygnięcia w całych turniejach. Za to pochwała. 

Doszukaliśmy się także kilku mankamentów. E-sportowe zakłady Fortuny nie zostały umieszczone w oddzielnej sekcji, przez co nieco trudniej jest odszukać konkretny mecz. Nie zachwyca także liczba dostępnych rynków i opcji zakładów w obrębie poszczególnych meczów. 

Fortuna opinie – oferta zakładów na sporty wirtualne

Klienci Fortuny mogą typować zakłady na sporty wirtualne. Bukmacher oddaje w ręce typerów kursy na kilka gier (m.in. trzy odmiany piłki nożnej, psy, konie oraz samochody), natomiast ta sekcja nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle legalnych konkurentów z polską licencją.

Fortuna opinie – zakłady na gry karciane

W Fortunie obstawicie gry karciane. Co prawda, podobnie jak u innych legalnych bukmacherów nie możecie sami zasiąść przy stole i zmierzyć się z krupierem, jednak możecie typować scenariusze w trakcie toczonej na żywo rozgrywki. 

W sekcji Bet Games na stronie Fortuny odnajdziecie kursy na trzy gry, tj. Poker, Baccarat oraz Dragon Tiger. Na ten moment wszystkie stoły są niestety anglojęzyczne, z kolei na plus zapisujemy przydatny przewodnik po grach karcianych bukmachera Fortuna. 

“Plus za to, że w ogóle są, bo rozrywka jest przednia, minus za to, że wszystkie krupierki mówią tylko po angielsku, a ja to tak średnio.”

Bonusy okolicznościowe Fortuna – oceniamy promocje dla stałych klientów bukmachera

Bonusy okolicznościowe Fortuna - oceniamy promocje dla stałych klientów bukmachera
Bonusy okolicznościowe Fortuna – oceniamy promocje dla stałych klientów bukmachera

Polityka promocyjna Fortuny z pewnością nie zawiedzie łowców bonusów, a doskonale wiemy, że takich wśród Was nie brakuje. Promocje okolicznościowe dla stałych graczy to bardzo mocny element oferty bukmachera i kolejny powód, dla którego firma od lat zbiera pozytywne Fortuna opinie. 

Każdy istotny mecz, turniej lub gala opakowana zostaje w Fortunie w atrakcyjny bonus dedykowany pod konkretne wydarzenie. Poza tym na co dzień skorzystać można z licznych promocji dla stałych graczy. 

 • AKO Bonusy
 • Poleć Przyjaciela
 • Graj po swojemu
 • Happy Hours
 • Pewne 50

“Dobrą opcją jest ten kalendarz promocji dzięki czemu dokładnie wiadomo co i kiedy się pojawi.”

“Dużo, często i dość łatwo. Dla mnie ok.”

Fortuna opinie – aplikacja mobilna na telefon

Jeśli podobnie jak część naszych kolegów swoje kupony obstawiacie głównie na smartfonie, to aplikacja mobilna Fortuny nie zawiedzie Waszych oczekiwań. Podczas naszych testów zrobiliśmy naprawdę sporo, aby utrudnić jej życie (np. odpaliliśmy kilka innych aplikacji w tle), natomiast w żaden sposób nie wpłynęło to na funkcjonalność i szybkość aplikacji Fortuny. 

Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich opcji dostępnych w aplikacji, jednak na najwyższe Fortuna oceny zasługują m.in.:

 • Pełnoekranowe transmisje
 • Powiadomienia PUSH
 • Logowanie Touch ID
 • Błyskawiczne postawienie kuponu

“Próbowałem na stronie mobilnej i w apce to nie ma żadnego porównania, aplikacja śmiga aż miło i wszystko błyskawicznie się ładuje. Nie wiem jak u innych bukmacherów, bo 3 rok tylko w Fortunie gram.”

Fortuna opinie – metody płatności

Fortuna nie zawodzi także w kontekście respektowanych opcji płatniczych, dlatego zarówno błyskawiczny depozyt, jak i bezpieczna wypłata przebiegają bardzo sprawnie. To kolejna sekcja, w której bukmacher zasługuje na dobre lub bardzo dobre Fortuna opinie klientów. 

Minimalna kwota depozytu w Fortunie to złotówka, a dostępne opcje to m.in. karty płatnicze, Przelewy24, Blik, Apple Pay, Tpay. Czas oczekiwania na środki w budżecie w Fortunie to zazwyczaj kilkadziesiąt sekund, a jedyne czego nam zabrakło to portfeli internetowych (Skrill, Neteller, Paypal). 

Problemu nie stanowi wypłata środków z salda depozytowego w Fortunie na konto w banku. Bukmacher respektuje wówczas jedynie przelewy bankowe, natomiast błyskawiczne wypłaty do najpopularniejszych polskich banków to gwarancja przelewu w kilkanaście minut. 

Fortuna opinie 2023 – Biuro Obsługi Klienta

Podczas naszych testów sprawdziliśmy rzecz jasna jakość supportu Fortuny. Nie żebyśmy musieli, bo nie mieliśmy żadnych problemów z jakimkolwiek bonusem lub kuponem, ale chcieliśmy na własnej skórze potwierdzić pozytywne opinie o Fortunie na tym polu. 

Zgadzamy się z ocenami graczy. Czat na żywo Fortuny spełnia swoją rolę i jedyny mały minus stawiamy za to, że nie działa przez całą dobę, lecz tylko w określonych godzinach (8-23). Zadaliśmy dwa pytania, a na odpowiedź czekaliśmy maksymalnie 1,5 minuty. 

Fortuna Biuro Obsługi Klienta
Fortuna Biuro Obsługi Klienta

“Wielu graczy narzeka na Fortunę, że nie ma czatu na żywo. Oczywiście, że ma geniusze, tylko trzeba mieć konto i się zalogować.”

Opinie o bukmacherze Fortuna – podsumowanie i ocena końcowa

Jaka jest nasza końcowa opinia o Fortunie? Warto zarejestrować się w tym serwisie, czy lepiej założyć konto u jednego z legalnych konkurentów? Jeśli uważnie przeczytaliście naszą recenzję to prawdopodobnie znacie już odpowiedź na to pytanie. Czeski gigant to według nas TOP 3 na polskim rynku, a dowolny ranking lub Fortuna opinie na forum bukmacherskim wyłącznie potwierdzą nasze oceny. 

Dlaczego warto grać w Fortunie? Powodów jest całkiem sporo, natomiast nie sposób nie wymienić atrakcyjnych bonusów powitalnych, bogatej oferty zakładów przedmeczowych, a także znakomitej sekcji LIVE i aplikacji mobilnej. Warto pamiętać, że w Fortuna kod promocyjny na specjalne premie to: BETONLINE.

Maleńki minus można postawić obok zakładów e-sportowych. Ubolewamy także, że od niedawna na nowych graczy nie czeka już bonus od depozytu, ale i tak jest bardzo dobrze, a oferta Fortuny zadowoli większość graczy.

“W momencie rejestracji nie mam wymagań z kosmosu. Chce wysokie kursy, szybko rozliczane kupony, dobrą apkę i transmisje w livestreamach bo jeżdżę na tirach 🙂 W fortunie mam wszystko, więc oceniam bardzo dobrze.”

“Zarejestrowałem się 29 grudnia, dostałem cashback 600 i nie udało się obrócić (uwaliło mi City z Evertonem u siebie). Założyłbym kilka dni później i bym nie musiał obracać. To są te detale…”

Bukmacher Fortuna opinie 2023 – FAQ


Czy Fortuna jest legalnym bukmacherem?

Tak, serwis posiada licencję o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565, a pozwolenie od Ministerstwa Finansów obowiązuje do 2024 roku

Jaki jest Fortuna kod bonusowy w 2023 roku?

Aktualny kod bonusowy na promocję powitalną Fortuny to hasło BETONLINE. 

Czy Fortuna to bukmacher bez depozytu?

Tak, jednym z bonusów dostępnych w pakiecie promocyjnym dla nowych graczy jest w 100% darmowy freebet bez konieczności wpłaty. 

Czy Fortuna to bukmacher bez obrotu?

Tak, powitalny cashback bonus Fortuna za każdy z trzech zakładów bez ryzyka trafia od razu na saldo depozytowe, co oznacza, że chwilę później środki można przelać na konto w banku. 

Jakie Fortuna opinie zbierają wśród graczy zakłady bukmacherskie tego operatora?

Większość komentarzy typerów jest przychylna. Bardzo solidnie prezentuje się oferta przedmeczowa Fortuny, a zakłady na żywo i transmisje w Fortuna TV to najwyższa półka na polskim rynku.

5 / 5. Ocen: 55

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x