Formuła 1: Setny triumf Hamiltona!

Broniący mistrzowskiego tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał w Soczi niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw F1 2021. Dla lidera zespołu Mercedesa to setny triumf w zawodach Formuły 1!

Formuła 1: Setny triumf Hamiltona! (Formula 1/@F1 on Twitter)

Grad Prix Rosji Formuły 1: Hamilton zwyciężą i obejmuje prowadzenie w mistrzostwach

W niedzielnym wyścigu, który był piętnastym w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Formuły 1, karty rozdawał deszcz, który zaczął padać na kilka okrążeń przed zakończeniem rywalizacji. Wówczas błąd popełnił zespół McLarena, który zbyt późno zdecydował się na zmianę opon na deszczowe w bolidzie prowadzącego Lando Norrisa. Skutkiem tej decyzji było dwukrotne wypadnięcie zawodnika z toru i utrata szans na zwycięstwo w Soczi.

To właśnie wtedy swojego rodaka wyprzedził Lewis Hamilton, który odjechał też reszcie stawki i z wyraźną przewagą wygrał wyścig i Grand Prix Rosji. Drugi na mecie był Holender Max Verstappen z Red Bulla ze stratą 53,271 sekundy, a trzeci Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari, który stracił już ponad minutę.

Tym samym Lewis Hamilton został pierwszym w historii kierowcą, który osiągnął sto wygranych w wyścigach Formuły 1. To ostatnie jest o tyle cenne, że pozwoliło broniącemu tytułu Brytyjczykowi objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

GP Rosji 2021: Klasyfikacja końcowa

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button