Choć Olympique Marsylia podjęło poważne próby sprowadzenia Manuela Locatellego, transfer definitywnie nie doszedł do skutku. Jak przekazał Fabrizio Ravanelli, francuski klub, kierowany wówczas przez Roberto De Zerbiego, był bardzo zdeterminowany, by pozyskać włoskiego pomocnika. Negocjacje wydawały się zmierzać w dobrym kierunku, jednak ostatecznie rozmowy zostały zerwane. Powód? Przywiązanie zawodnika do barw Juventusu, który – jak podkreślają media – pozostaje dla niego miejscem szczególnym.
Manuel Locatelli
Juventus→Olympique Marseille
Warto przypomnieć, że temat przenosin Locatellego do Marsylii pojawiał się w przestrzeni medialnej już wcześniej, m.in. w kontekście potencjalnej wymiany za Pierre-Emile'a Hojbjerga. Roberto De Zerbi, który doskonale zna możliwości 28-letniego pomocnika ze wspólnej przeszłości w Sassuolo, gdzie poprowadził go w 99 spotkaniach, wielokrotnie wyrażał uznanie dla jego umiejętności. Mimo zainteresowania ze strony klubów Premier League oraz francuskiego potentata, piłkarz zdecydował się kontynuować karierę w Turynie.
Sytuacja zawodnika jest obecnie jasna – w kwietniu 2026 roku Manuel Locatelli przedłużył kontrakt z Juventusem aż do 2030 roku. W oficjalnych wypowiedziach po podpisaniu nowej umowy pomocnik nie krył wzruszenia, podkreślając, że rola w zespole oraz zaufanie, jakim darzą go kibice i klub, są dla niego spełnieniem marzeń. Obecnie wyceniany na 25 milionów euro zawodnik pozostaje kluczową postacią w strukturach turyńskiego klubu.