Cristiano Ronaldo nie gryzł się w język, oceniając obecną sytuację w lidze saudyjskiej. Portugalczyk zwrócił uwagę na negatywne zjawiska, które jego zdaniem hamują rozwój rozgrywek i psują ich wizerunek na arenie międzynarodowej.
…this is NOT the goal of the Saudi Pro League. We should stop this if we want to compete with the best European leagues”. https://t.co/DAj2NpnDQ1
Piłkarz podkreślił, że wielu zawodników skupia się na niewłaściwych rzeczach. Wśród głównych problemów wymienił ciągłe narzekanie, publiczne pretensje do sędziów oraz kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych, co odciąga uwagę od czysto sportowej rywalizacji.
Zdaniem Ronaldo, jeśli Saudi Pro League chce realnie konkurować z najlepszymi ligami europejskimi, takie zachowania muszą zostać wyeliminowane. Gwiazdor zaznaczył, że obecny stan rzeczy nie jest celem, jaki przyświecał twórcom tego projektu.
