Co decyduje o kolejności w tabeli Ekstraklasy?

Ruszyła runda wiosenna w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przypominamy, co decyduje o kolejności w tabeli Ekstraklasy.

Co decyduje o kolejności w tabeli Ekstraklasy?
Co decyduje o kolejności w tabeli Ekstraklasy?


Za nami piątkowe mecze. W sobotę i niedzielę czekają nas kolejne piłkarskie mocje. Warto przypomnieć sobie plan transmisji i obsadę sędziowską 18. kolejki. W poniższym artykule wyłuszczymy zasady ustalania kolejności w Ekstraklasie.

Znajomość tej kwestii może być bardzo przydatna. Wystarczy przypomnieć, że w sezonie 2018/19 wielu kibiców zastanawiało się, dlaczego to Lechia Gdańsk, a nie Legia Warszawa została mistrzem fazy zasadniczej (po 30 kolejkach).

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W tamtym czasie zasady w fazie pucharowej nieco różniły się od tych, które obowiązywały w fazie zasadniczej.

Od sezonu 2021/2022 w PKO BP Ekstraklasie gra aż 18 klubów, ale liczba kolejek zmniejszyła się z 37 do 34. Rozgrywki ponownie toczą się w systemie każdy z każdym, jednak nie ma podziału na grupy.

W związku z tym jesteśmy w stanie łatwo przyswoić sobie, co decyduje o kolejności w tabeli Ekstraklasy. Nie będziemy was zasypywać regulaminem rozgrywek. Przedstawimy wam obowiązujące zasady prostym językiem.

Zasady ustalania kolejności w PKO BP Ekstraklasie:

  1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek
  2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich*
  3. różnica bramek w meczach bezpośrednich*
  4. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek
  5. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek
  6. liczba zwycięstw w całym cyklu rozgrywek
  7. liczba zwycięstw na wyjeździe w całym cyklu rozgrywek
  8. mniejsza liczba punktów za kartki (czerwona = 3 punkty, żółta = 1 punkt, wykluczenie na skutek dwóch żółtych = 3 punkty, uwzględniające punkt za pierwszą żółtą)
  9. wyższe miejsce w klasyfikacji fair play.
  10. losowanie

*W przypadku, gdy drużyny o równej liczbie punktów nie rozegrały jeszcze wszystkich meczów bezpośrednich, punkty 2-3 są pomijane.

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

Zapraszamy także na nasze Typy na Ekstraklasę, tam nasi eksperci będą publikować swoje prognozy na nadchodzące mecze PKO BP Ekstraklasy.


Czytaj także:

5 / 5. Ocen: 1

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x