Benzema powiązany z organizacją terrorystyczną?

Francuski minister spraw zagranicznych oskarżył Karima Benzemę o powiązania z organizacją terrorystyczną o nazwie Bractwo Muzułmańskie.

Benzema powiązany z organizacją terrorystyczną?

Francuski minister oskarża Benzemę

Minister Gerald Darmanin publicznie oskarżył Karima Benzemę o bliskie związki z Bractwem Muzułmańskim. To organizacja islamska, która we Francji uznawana jest za terrorystyczną.

W swojej wypowiedzi minister stwierdził, że „pan Karim Benzema ma dobrze wszystkim znane powiązania z Bractwem Muzułmańskim”. Oskarżenia te pojawiły się po tym, jak piłkarz wyraził publiczne poparcie dla mieszkańców Gazy, którzy ucierpieli w wyniku nieprawidłowych bombardowań. Benzema napisał na swoim koncie na Twitterze: „Wszystkie nasze modlitwy są z mieszkańcami Gazy, którzy ponownie padają ofiarą niesprawiedliwych bombardowań, które nie oszczędzają kobiet i dzieci„.

Benzema a Bractwo Muzułmańskie – będzie dochodzenie!

Oskarżenia wobec Benzemy wywołały kontrowersje we Francji i nie tylko. Fani piłkarza bronią go, twierdząc, że wypowiedź ministra to szkalowania reputacji zawodnika. Inni z kolei uważają, że oskarżenia te są poważne i powinny być dokładnie zbadane. Francuskie władze zapowiedziały przeprowadzenie dochodzenia w sprawie związków Benzemy z Bractwem Muzułmańskim.

FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!
FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!

Bractwo Muzułmańskie jest uznawane za organizację terrorystyczną w wielu krajach, a także ma duże wpływy w świecie arabskim. Jej celem jest szerzenie praw i zasad islamu, zawartych w Koranie i Sunnie (słowa i czyny proroka Mahometa), we wszystkich dziedzinach życia – osobistym, społecznym, politycznym, ekonomicznym i kulturowym. Interpretacja niektórych z tych zasad zmieniała się na przestrzeni lat.

Przywódcy Bractwa Muzułmańskiego podkreślają, że nie dążą do ustanowienia islamskiego reżimu, ale do stworzenia państwa opartego na islamskich wartościach. W obszarze gospodarczym są zwolennikami liberalizmu, z niektórymi sektorami strategicznymi kontrolowanymi przez państwo.

STS z kodem BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Logowaniewww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

4.9 / 5. Ocen: 194

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x