Asseco Arka Gdynia – Twarde Pierniki Toruń: Typy, kursy (10.01.2022)

Mecz w Gdyni będzie okazją do przełamania dla obu drużyn, które w ostatnim czasie zanotowały gorszy okres. Jeśli torunianie nie chcą stracić kontaktu z czołówką, to muszą pokonać niżej notowanego rywala, który jest groźny dla każdego, szczególnie na własnym parkiecie.  

typy Energa Basket Liga
Asseco Arka Gdynia – Twarde Pierniki Toruń: Typy, kursy (10.01.2022)

Typy na Asseco Arka Gdynia – Twarde Pierniki Toruń

Aktualne kursy bukmacherów:

2,30, 1,57 – wynik z uwzględnieniem dogrywki (STS

2,26, 1,55 – wynik z uwzględnieniem dogrywki (Fortuna

2,09, 1,54 – wynik z uwzględnieniem dogrywki (Superbet

W przedsezonowych rankingach zarówno Asseco Arka Gdynia, jak i Twarde Pierniki Toruń typowane były do walki o utrzymanie. Ekspert Polsatu Sport, Adam Romański wskazał nawet torunian jako głównego kandydata do spadku. Wynikało to z wycofania się głównego sponsora i późno rozpoczętych przygotowań. Jednak boiskowa rzeczywistość okazała się być  zupełnie inna. Twarde Pierniki stały się rewelacją sezonu. Głównymi architektami tych niespodziewanych sukcesów byli filigranowy rozgrywający, Maurice Watson i środkowy, Trevor Thompson. Problem w tym, że ich w „Grodzie Kopernika” już nie ma, a sprowadzeni następcy nie gwarantują podobnej jakości. To sprawiło, że torunianie w ostatnich 5 meczach zanotowali tylko 2 zwycięstwa. Chcąc nie stracić kontaktu z czołówką, w Gdyni muszą szukać przełamania. 

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Sęk w tym, że z podobnego założenia wychodzą gospodarze. Po niespodziewanej wygranej w derbach trójmiasta zaczęto mówić o nich jako o kandydatach do gry o coś więcej niż ligowy byt. Jednak trener Miloš Mitrović konsekwentnie powtarzał, że biorąc pod uwagę realia budżetowe, jego podopiecznym ciężko będzie włączyć się do walki o play – off. Zdają się to potwierdzać wyniki. Gdynianie z ostatnich pięciu gier wygrali tylko raz.

Obie drużyny znajdują się ostatnio w kryzysie, ale wciąż mają zdecydowanie inne cele. Torunianie nie chcą tracić kontaktu z czołówką, dlatego będą musieli wykorzystać swoje przewagi i pokonać rywala, który nie raz pokazał lwi pazur, jednak stracił nieco niedawny impet.  

  • Nasz typ: wygrana Torunia, wynik z uwzględnieniem dogrywki (kurs 1,57 na www.STS.pl). 

Przygotował: Oskar Struk.  

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Asseco Arka Gdynia – Twarde Pierniki Toruń: Typy, kursy (10.01.2022)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P