Amadeusz „Ferrari” Roślik: Największa gwiazda FAME MMA. Kim jest? Wszystkie walki Ferrariego

Amadeusz „Ferrari” Roślik zadebiutował na gali FAME MMA 2 w 2018 roku. Swoją debiutancką walkę wygrał, ale później zanotował 4 porażki z rzędu. Nie przeszkodziło mu to jednak w zbudowaniu wizerunku zabijaki i zawodnika, który mentalnie przerasta wszystkich innych o rząd wielkości. Kim jest Amadeusz „Ferrari” Roślik i dokąd zmierza jego freakowa kariera?

Amadeusz Ferrari Roślik: Kim jest, Historia, Ile zarabia, Rekord MMA, wszystkie walki, konflikty

Historia Amadeusza „Ferrari” Roślika, już teraz nadaje się na solidną ekranizację. Można też zaryzykować tezę, że gdyby nie Ferrari, to FAME MMA mogłoby nie być w tym miejscu, w którym jest teraz. Wczorajsza gala FAME MMA 18 była tego najlepszym przykładem. Amadeusz Roślik pokonał po niesamowitej, 3-rundowej bitce Kacpra Błońskiego, ale do kolejnej walki nie wyszedł.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Ile ma lat?

Amadeusz „Ferrari” Roślik urodził się 23 marca 1995 roku w Ustce. Amadi ma 28 lat, a jego kariera w FAME MMA rozpoczęła się 13.10.2018 roku. Wtedy 23-letni „Ferrari” stanął do walki w oktagonie z Sylwestrem Tkoczem. Swoją debiutancką walkę Amadeusz wygrał serią ciosów, którą w I rundzie, 2:31, przerwał sędzia. Wtedy jeszcze „Ferrari” nie był jednak tym zawodnikiem, którym jest teraz.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Skąd się wziął?

Kariera internetowa Amadeusza Roślika rozpoczęła się jeszcze wcześniej, w projekcie znanym pod nazwą „YouTube Shore”. Był to odpowiednik popularnego telewizyjnego reality-show „Warsaw Shore”.

W domu ekipy Amadeusz Roślik znalazł się z Adrianem Polakiem. To właśnie tam doszło do pierwszego konfliktu obu panów. Spór między nimi zaczął się od prawdziwej groteski, a do jakich rozmiarów urósł, o tym już wszyscy wiemy.

Adrian Polak oskarżył Amadeusza Roślika o kradzież… bułki. „Afera bułkowa” urosła do miana kultowej. Adrian Polak był na specjalnej diecie, stąd też rzekomą kradzież posiłku potraktował bardzo poważnie i personalnie. Od tamtej pory panowie delikatnie rzecz ujmując nie darzyli się sympatią. Finał tego konfliktu miał miejsce na konferencjach FAME MMA oraz w oktagonie. A będąc bardziej precyzyjnym, było tych finałów kilka.

Fortuna bonus na mecz Tottenham - Liverpool
Fortuna bonus na mecz Tottenham – Liverpool

Amadeusz Roślik: Ojciec, rodzina, wykształcenie, szkoła

Amadeusz Roślik pochodzi z dosyć zamożnej rodziny, która zajmuje się rybołówstwem. Amadi ukończył liceum o profilu matematyczno-informatycznym, poszedł też na studia, natomiast ich nie skończył. Roślik wybrał studia o kierunku skandynawistycznym.

Ojciec Amadeusza Roślika dał się poznać na kilku galach FAME MMA. I to niekoniecznie z pozytywnej strony, choć tutaj zaznaczamy, że nie wnikamy w genezę konfliktów z poszczególnymi zawodnikami, a jedynie oceniamy tatę Amadiego, jako osobę dorosłą, w pełni odpowiedzialną za swoje słowa i czyny.

Tata Amadeusza Roślika wdał się w kilka bójek, w tym z Alanem Kwiecińskim i rzecz jasna Adrianem Polakiem. W ostatnich miesiącach, po akcji związanej z atakiem nożowników na Amadeusza Roślika, jego ojciec nieco zniknął z mediów. Do tej sytuacji jeszcze wrócimy.

Amadeusz „Ferrari” Roślik: informacje, waga, wiek, wzrost

Amadeusz „Ferrari” RoślikDane
Wiek28 lat
Wagaok. 78 kg
Wzrost178 cm
Rekord MMA6-6-0

Zanim dojdziemy do konfliktów Ferrariego, ich genezy, skoncentrujemy się na tym, co w przypadku Amadeusza Roślika najistotniejsze, czyli do stoczonych walk.

FAME MMA 2: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Sylwester Tkocz [W]

Pierwsza walka Ferrariego w FAME MMA, odbyła się na 2. gali, w październiku 2018 roku. Amadi nie dał żadnych szans Sylwestrowi „Bystrzakowi” Tkoczowi, posyłając go na deski pod koniec I rundy.

Walka była krótka. Sylwester Tkocz prowadził wówczas bardzo, bardzo niezdrowy tryb życia i zwyczajnie nie miał żadnych szans z Ferrarim. Ten z kolei dał się poznać z zasypywania swojego przeciwnika gradem ciosów a’la cepy. Popularna cepeliada, tudzież wiatraki, stały się już kultową taktyką Ferrariego w FAME MMA.

FAME MMA 3: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Dawid Malczyński [L]

Amadeusz Ferrari od początku dał się poznać jako człowiek krnąbrny, niezbyt stabilny emocjonalnie oraz jako lekkoducha, podchodzącego do swoich rywali bez jakiegokolwiek szacunku czy respektu.

Tym razem ta taktyka nie sprawdziła się. Amadeusz „Ferrari” Roślik przegrał swoją drugą walkę na Fame MMA. Amadi co prawda przetrwał wszystkie 3 rundy, ale to Dawid Malczyński zgarnął pas wagi średniej.

Już przed tą walkę do opinii publicznej dochodziły głosy, że Amadeusz niezbyt poważnie traktuje treningi. Olewa je, spóźnia się i jest w nich bardzo nieregularny. Do tego prowadzi dosyć imprezowy styl życia. Jednocześnie dało się usłyszeć, że ma on ogromny talent do mieszanych sztuk walki.

FAME MMA 4: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Adrian Polak [L]

Ujście konfliktu, o którym pisaliśmy powyżej, miało miejsce na gali FAME MMA 4. To tam Amadeusz Roślik stanął w szranki z Adrianem Polakiem. Panowie w końcu, po tak długim czasie, mogli się skonfrontować i wyjaśnić zajście z YouTube Shore.

Starcie obu panów zaczęło się jeszcze przed wejściem do oktagonu. Na konferencji poprzedzającej galę, Ferrari uderzył Polaka. Ten chciał się odgryźć, ale ochroniarze w porę zareagowali. Walka zapowiadała się więc naprawdę ciekawie.

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

Czy walka Ferrari vs Polak usatysfakcjonowała fanów freak fightów? Ciężko powiedzieć. Panom dosyć szybko zaczęło brakować tlenu, ale trzeba przyznać, że dawali z siebie wszystko. Być może, gdyby nie obalenie przez Polaka w ostatniej minucie ostatniej rundy, to Ferrari by triumfował. Stało się jednak inaczej. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Adrian Polak. Amadeusz Ferrari nigdy nie zaakceptował tego werdyktu.

FAME MMA 7: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Adrian Polak [L]

Ponad rok od pierwszego starcia, panowie mogli stanąć na przeciw siebie znowu w oktagonie. Amadeusz zapowiadał egzekucję. No i trzeba przyznać, że mimo tego, iż od FAME MMA 7 odbyło się już 11 kolejnych gali i ponad 100 innych walk, to ta przeszła na zawsze do annałów FAME MMA.

Walka zakończyła się na początku drugiej rundy. Ferrari przycelował pięknym sierpowym Polaka. Ten runął na matę. Ale w trakcie opadania, Amadeusz Ferrari wyprowadził tzw. soccer-kicka. Trafił nim Adriana Polaka soczyście w twarz, a tego zupełnie odcięło.

Była to jedna, o ile nie najbardziej efektowna sekwencja ciosów wyprowadzona przez jakby nie było amatorskiego zawodnika. Niestety dla Ferrariego, sędziowie dopatrzyli się faulu. Adrian Polak, podczas upadania po sierpowym, podpierał się już kolanem i jedną ręką o matę, a to oznaczało pozycję parterową. W takiej pozycji nie wolno kopać. Ferrari przegrał przez dyskwalifikację. Oczywiście również tej decyzji sędziowskiej nigdy nie zaakceptował i do dzisiaj liczy sobie ten pojedynek z Polakiem, jako wygrany.

FAME MMA 8: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Maksymylian „Wiewiór” Wiewiórka [L]

Z perspektywy czasu, Ferrari zapewne może żałować, że do tej walki w ogóle doszło. Wiewiór jest chyba najbardziej niewdzięcznym przeciwnikiem do walki. Jest niesamowicie silny w parterze, natomiast panowie odbyli walkę w formule K-1, a więc najsilniejszy atut Wiewiórki był wyeliminowany.

Ferrari, był również faworytem bukmachera Betclic. I znowu niestety dla fanów i samego Ferrariego, walka poszła nie tak, jakby on sam sobie tego życzył. Wiewiór był bardzo reaktywny w tej walce. Każde wyprowadzenie ciosu przez Amadeusza kończyło się szybką kontrą. Finalnie Ferrari przegrał jednogłośną decyzją sędziów 27-30. Po walce przyznał, że bardzo dużo imprezował i nienależycie przygotował się do starcia z Maksymilianem.

Ferrari rozważał również zakończenie freak-fightowej kariery. Po namowach Wojciecha Goli jednak do tego nie doszło i chyba całe szczęście, patrząc na to, jak od tego czasu ewoluowała kariera Amadeusza Roślika.

FAME MMA 10: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mateusz „Haribo” Gąsiewski [W]

Starcie z „Haribo” było jednostronne. Amadeusz w II rundzie sprowadził Mateusza Gąsiewskiego do parteru. Tam zasypał go gradem ciosów, a sędzia przerwał walkę. Ferrari wygrał przez TKO. Była to druga wygrana Amadeusza Roślika Ferrariego na FAME MMA.

FAME MMA 11: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Filip „Filipek” Marcinek [W]

Na gali FAME MMA 11, rywalem Ferrariego był znany polski freestylowiec oraz raper – Filip „Filipek” Marcinek. Starcie odbyło się na zasadach MMA.

Walka toczyła się pod dyktando Amadeusza Roślika, było sporo parteru. Finalnie jednogłośną decyzją sędziów wygra Amadeusz „Ferrari” Roślik. Było to trzecie zwycięstwo w FAME MMA i drugie z rzędu.

KOD PROMOCYJNY: KODBET

BETCLIC CASHBACK 200 PLN

FAME MMA 13: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Adrian Polak [L]

A teraz czas na opis walki, która również przejdzie do historii FAME MMA i generalnie polskich freak-fightów. Panowie mieli finalnie wyjaśnić sobie, który z nich jest najlepszym polskim freak-fighterem w Polsce. Ogromne dymy przed konferencjami, F2F, itd.

Również wielka presja, duża otoczka w social mediach. Nagle pojawia się informacja, że Amadeusz „Ferrari” Roślik nie zawalczy, z uwagi na poniesioną kontuzję… palca u stopy. Informacja ta pojawiła się na F2F tuż przed ich walką. Początkowo walka ta miała odbyć się na zasadach No Time Limit, czyli takich, w jaki później walczyli ze sobą m. in. Marcin Dubiel z Kacprem Błońskim.

Finalnie, przez kontuzję, zdecydowano się na walkę na zasadach bokserskich. Walki freakowe mają jednak to do siebie, że w boksie średnio się sprawdzają. I tak też wyglądała walka panów. Mało celnych ciosów, słaba technika bokserska. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Adrian Polak. Ferrari rzecz jasna tłumaczył się bólem stopy i tym, że boks, to jednak nie jego „bajka”.

High League 4: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Paweł „Scarface” Bomba [W]

https://www.youtube.com/watch?v=6Y5m4v2BZQ4

Panowie mieli do wyjaśnienia spory konflikt. Wcześniejsza partnerka życiowa Bomby – znana freak-fighterka Zusje – była właśnie w związku z Ferrarim. Pałali do siebie ogromną nienawiścią. Paweł Bomba był bardzo pewny siebie. Nikt chyba nie spodziewał się, że walka będzie tak jednostronna.

Ferrari wygrał już w pierwszej rundzie, po ciężkim knock-oucie. Była to pierwsza walka Ferrariego na gali High League. Oczywiście tą wygraną liczymy do rekordu jego walk freak-fightowych mimo, iż odbyła się w innej federacji niż FAME MMA.

FAME MMA 16: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mariusz „Hejter” Słoński [W]

Jedna z tych walk, którą można spokojnie określić mianem bezsensownej. To zestawienie nie miało żadnych logicznych i sensownych podstaw. Oczywistym faworytem był Amadeusz „Ferrari” Roślik. Kurs u bukmachera Betclic na zwycięstwo Ferrariego wynosił… 1.15.

Przebieg walki był łatwy do przewidzenia. Ferrari zasypał gradem cepów Hejtera. Sędzia już w pierwszej rundzie był zmuszony do przerwania walki.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

FAME MMA 17: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Kamil Łaszczyk [L]

Amadeuszowi Roślikowi można zarzucać wiele rzeczy. To, że zawsze ma jakąś wymówkę po przegranej walce. To, że często tuż przed walką, pojawiają się u niego wyciągnięte z kapelusza kontuzje. To, że często tłumaczy swoje porażki złą decyzją sędziów albo najczęściej kontuzją.

Nie można mu jednak zarzucić braku waleczności i jakby nie było, umiejętnościami w formule MMA. Starcie z Kamilem Łaszczykiem, zawodowym pięściarzem, było ogromnym wyzwaniem. Nikt nie dawał Ferrariemu najmniejszych szans. Ten jednak był bardzo bliski sprawienia największej sensacji w historii FAME MMA.

Ferrari dominował Łaszczyka przez pełne dwie rundy. Kamil Łaszczyk totalnie nie radził sobie w parterze. Również w stójce nie miał oczywistej przewagi. 3 runda zmieniła jednak bieg historii tej walki.

Łaszczykowi na półtorej minuty przed końcem walki wyszło kilka akcji, czego efektem było obalenie Amadeusza i pozycja w dosiadzie. Kamil Łaszczyk wyprowadził grad ciosów na twarz Ferrariego. Na 8 sekund przed końcem walki, sędzia Jarosz zakończył ją. Kamil Łaszczyk uniknął kompromitacji. Wygrał, ale Ferrari udowodnił, że jest w stanie bić się absolutnie z każdym. Na pewno przekonał też resztki niedowiarków, którzy sądzili, że w starciu z zawodowcem, Ferrari zostanie ukarany ciężkim knock-outem.

Finalnie, gdybyśmy mieli stworzyć top 3 walk freak-fightów, to ta musiałaby znaleźć się na podium. Umówmy się, że sędzia nie musiał tej walki kończyć. Mógł poczekać 8 sekund, a wówczas Ferrari wygrałby na punkty, co również byłoby niesamowitą sensacją. Niezależnie od wyniku, Ferrari pokazał niesamowite umiejętności i nieziemski charakter do walki.

FAME MMA 18: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Kacper Błoński [W]

Kolejna niesamowita walka Ferrariego. 1 runda zdecydowanie na korzyść Ferrariego, który rzucił się na Kacpra Błońskiego. Ten już w 1 rundzie leżał na deskach, ale Ferrari nie dokończył swojego dzieła. To obróciło się z kolei przeciwko Amadeuszowi w 2 rundzie, którą zdecydowanie wygrał Kacper Błoński.

3 runda, to jednak dominacja Ferrariego, który znowu gradem cepów zasypywał Błońskiego. Ferrari wygrał jednogłośną decyzją sędziów, ale…

No właśnie. Jak to w przypadku wszystkim walk Ferrariego, zawsze musi być jakieś ale. Amadi miał na FAME MMA 18 stoczyć 2 walki. Niezależnie od wyniku walki z Kacprem Błońskim, miał stoczyć bój na main evencie FAME MMA 18 z Marcinem Dubielem, który na poprzedniej gali High League sprawił sensację, wygrywając już w 1. rundzie z Pashą Bicepsem.

Do starcia Ferrari – Dubiel jednak nie doszło. Ferrari miał zbyt dużo poważnych obrażeń po walce z Błońskim i lekarze nie dopuścili Amadeusza Roślika do starcia z Marcinem Dubielem. Jesteśmy jednak niemal pewni, że Amadeusz „Ferrari” Roślik zawalczy na jednej z kolejnych gal z Marcinem Dubielem.

Jesteśmy jeszcze bardziej przekonani, że ta walka będzie jedną z najciekawszych w historii polskich freak-fightów.

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Wszystkie walki

Gala / FederacjaRywal Amadeusza „Ferrari” RoślikaWerdykt
FAME MMA 18Marcin Dubielwalka anulowana
FAME MMA 18Kacper Błońskiwygrana – jednogłośna decyzja
FAME MMA 17Kamil „Szczurek” Łaszczykprzegrana – TKO
FAME MMA 16Mariusz „Hejter” Słońskiwygrana – TKO
High League 4Paweł „Scarface” Bombawygrana – KO
FAME MMA 13Adrian Polakprzegrana – jednogłośna decyzja
FAME MMA 11Filip „Filipek” Marcinekwygrana – jednogłośna decyzja
FAME MMA 10Mateusz „Haribo” Gąsiewskiwygrana – TKO
FAME MMA 8Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórkawygrana – jednogłośna decyzja
FAME MMA 7Adrian „Polak” Polańskiprzegrana – nielegalne kopnięcie
FAME MMA 4Adrian „Polak” Polańskiprzegrana – jednogłośna decyzja
FAME MMA 3Dawid Malczyńskiprzegrana – jednogłośna decyzja
FAME MMA 2Sylwester Tkoczwygrana – TKO

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Rekord MMA

Amadeusz „Ferrari” Roślik stoczył 12 walk freak-fightowych. 11 z nich odbył w federacji FAME MMA. Jedną na High League Malika Montany. Ferrari wygrał 6 walk, 6 przegrał.

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Ile zarabia?

Amadeusz „Ferrari” Roślik na pierwszych galach FAME MMA zarabiał naprawdę niewielkie pieniądze. Z jego opowieści wynika, że pierwsze 2-3 gale, były pod tym kątem bardzo słabe. Otrzymywał wynagrodzenie na poziomie 20-30 tys. złotych, a to wystarczało jedynie na pokrycie kosztów przygotowania do walk.

Wraz ze wzrostem popularności oraz ciekawszą kreacją postaci, wynagrodzenie Ferrariego na FAME MMA szybowało bardzo mocno do góry. Obecnie Ferrari za każdą walkę otrzymuje od 300.000 zł do nawet 600.000 zł.

Nie są to jednak najwyższe wartości w FAME MMA. Podczas jednego ze streamów, The Nitrozyniak wspomniał, że otrzymał ok. 1.000.000 zł za swoją walkę. Z kolei mówi się, że Marcin Dubiel za nieodbytą walkę z Ferrarim, ma otrzymać 1.500.000 zł.

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Trener. Kto trenuje Ferrariego?

Trenerem Amadeusza „Ferrari” Roślika niemal od samego początku jest Mirosław Okniński. Znany trener mieszanych sztuk walki, trenował i nadal trenuje Amadeusza Roślika. Wyjątkiem była jedna gala i jedna walka.

Trener Mirosław Okniński przez galą FAME MMA 18 został zdyskwalifikowany za naganne zachowanie w trakcie walki Ferrariego oraz tuż po niej i za podważanie decyzji sędziów. Na FAME MMA 8, w starciu z „Wiewórem”, trenerem Ferrariego był Marcin Naruszczka.

Amadeusz „Ferrari” Roślik: Postać i Konflikty

Gdyby wdawać się w każdy konflikt Amadeusza w świecie freak-fightów, nie starczyłoby nam znaków ze spacjami. Obecnie Amadeusz kreuje się na „Władcę Piekieł”. Tuż przed galą FAME MMA 18, wypuścił on na swoim YouTube wideo, w którym opowiada o pakcie z diabłem i o swoich emocjonalnych rozterkach.

Najbardziej znany konflikt Amadeusza to ten, z Adrianem Polakiem. Ferrari bardzo często w swoich wypowiedziach lekceważy większość przeciwników. Obrywa się niemal każdemu. Przed galą FAME MMA 18 wrogiem nr 1 stał się dla niego właśnie Kacper Błoński. Oberwało się również Marcinowi Dubielowi, choć tutaj widać, że konflikt był nieco naciągany. Niezależnie od tego, obu panów, którzy przecież już wiele razy udowodnili swoją wartość w oktagonie, nazywał „Oskarkami”.

Trzeba jednak przyznać, że Amadeusz potrafi sobie też dobrać niepopularnych przyjaciół. Po śmierci Mateusza Murańskiego, Ferrari zbratał się z… Jackiem Murańskim.

Z całą pewnością postać Amadeusza „Ferrariego” Roślika jest nietuzinkowa. Nie ma drugiej takiej postaci w świecie polskich freak-fightów. Ferrari stara się również nie ograniczać swojej kariery do walk MMA. Często relacjonuje swoje wypady na ogromne turnieje pokerowe.

Amadeusz coraz częściej wspomina także o tym, że planuje zacząć karierę na rynku międzynarodowym. I trzeba mu tutaj uwierzyć. Jest tak barwną postacią, że z całą pewnością jest w stanie zawładnąć również dowolnym innym rynkiem zagranicznym.

To też jest najlepszy dowód na to, że nie trzeba mieć rekordu 10-0, by starać się o najlepszych rywali i najlepsze main-eventowe walki. Amadeusz „Ferrari” Roślik swoją kreacją sprawia, że jest obecnie jednym z najciekawszych kąsków na listach polskich freak-fighterów.

4.6 / 5. Ocen: 111

Marcin

Fan freak fightów, piłki nożnej w polskim wydaniu oraz nowych technologii.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x