AL-KO Superpuchar Polski 2022 już w środę!

W poniedziałek dobiegnie końca piąta kolejka PlusLigi, ale na wielkie siatkarskie emocje nie będziemy musieli czekać aż do następnego weekendu. Już w środę 26 października czeka nas starcie urzędujących mistrzów i wicemistrzów Polski o pierwsze trofeum w sezonie 2022/2023!

AL-KO Superpuchar Polski 2022 już w środę! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

Grupa Azoty ZAKSA i Jastrzębski Węgiel zagrają o AL-KO Superpuchar Polski

Mecz o AL-KO Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn zapowiada się szalenie ciekawie. Podobnie Jak przed rokiem o puchar powalczą triumfator Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Mistrz i wicemistrz Polski, zwycięzca i finalista TAURON Pucharu Polski, triumfator i półfinalista Ligi Mistrzów CEV, czyli ekipy, które w poprzednim sezonie rozdawały karty nie tylko na polskich, ale i na europejskich parkietach.

Co jeszcze ważniejsze, wiele wskazuje na to, że w bieżących rozgrywkach będzie podobnie. Z tym, że większość ekspertów i komentatorów przewiduje, że drużyny zamienią się miejscami. Pierwsza weryfikacja już w środę!

Cieszę się, że możemy liczyć na kolejnego przyjaciela ligowej siatkówki, partnera który chce z nami rozwijać jedną z najlepszych lig świata. Spodziewamy się, jak przed rokiem, święta siatkówki w Lublinie, to miasto pokazało już nie raz, że kocha nasz sport. LUK Lublin mógł się poszczycić bardzo wysoką frekwencją w sezonie ligowym, widać że kibice chcą oglądać gwiazdy. A tych w tym spotkaniu nie zabraknie, bowiem będą mistrzowie olimpijscy, wicemistrzowie świata, triumfatorzy Ligi Mistrzów – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Początek konfrontacji Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Jastrzębski Węgiel o godzinie 18:00 w środę 26 października w lubelskiej hali „Globus”. W minionym roku pierwsze trofeum w sezonie trafiło w ręce siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Ówcześni mistrzowie naszego kraju pokonali klubowych mistrzów Starego Kontynentu w trzech setach (25:18, 25:22, 30:28). Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Tomasz Fornal, który później przebojem wdarł się do reprezentacji Polski i wywalczył z nią wicemistrzostwo świata.

W tym kontekście warto zwrócić uwagę na fakt, że w najbliższym meczu o AL-KO Superpuchar Polski 2022 wystąpi aż pięciu wicemistrzów świata z reprezentacji prowadzonej przez Serba Nikolę Grbicia. Poza już wspomnianym Fornalem będą to Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz z ZAKSY oraz Jakub Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla.

Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport. Mecz będzie też dostępny na platformie internetowej Polsat Box Go. Wciąż dostępne są wejściówki na to wydarzenie. Ich ceny zaczynają się od 40 złotych.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x