Adrian Kapralik dołączył do Górnika Zabrze!

We wtorek 15 sierpnia Górnik Zabrze poinformował o zakontraktowaniu 21-letniego Słowaka Adriana Kapralika, który dołączył do ekipy 14-krotnych mistrzów Polski na zasadzie rocznego wypożyczenia. To siódmy nowy zawodnik, który podczas letniego okna transferowego przeniósł się na Roosevelta 81.

Górnik Zabrze: Adrian Kapralik wypożyczony do Górnika Zabrze! (Fot.: @GornikZabrzeSSA on Twitter)

PKO Ekstraklasa: Słowacki talent zagra w Górniku Zabrze

Co wiemy o najnowszym nabytku „Trójkolorowych” przed jego pierwszym meczem w ekipie Jana Urbana? Adrian Kapralik urodził się 10 czerwca 2002 roku w słowackim Dolnym Kubinie. 21-letni zawodnik występuje na pozycji prawego skrzydłowego, swoją piłkarską karierę rozpoczął w klubie Oravan Oravska Jasenica, skąd przeniósł się do MSK Żyliny. To właśnie z tego klubu został wypożyczony do Zabrza. Szansa na debiut w nowych barwach już w najbliższy piątek, choć zapewne nie od pierwszych minut.

Nowy piłkarz klubu z Górnego Śląska ma na swoim koncie liczne występy dla juniorskich i młodzieżowych reprezentacji swojego kraju. W drużynie U-21 rozegrał dotychczas 21 meczów, w których zdobył 6 goli. Za Kapralikiem jest już również debiut w pierwszej drużynie narodowej. Zaliczył go podczas towarzyskiej konfrontacji z reprezentacją Chile.

Czytaj też: MŚ w Lekkoatletyce 2023: Terminarz i starty Polaków

W zawodowej piłce wszystkie swoje mecze rozegrał barwach MSK Żyliny, dla której wystąpił w 118 pojedynkach, strzelając 22 bramki i notując 20 asyst. W bieżącym sezonie Kapralik na boiskach spędził łącznie 332 minuty w sześciu spotkaniach, strzelając trzy bramki i notując jedną asystę.

„Z Adrianem już dłuższy czas prowadziliśmy negocjacje. Cieszę się, że doszły one do finalizacji. Wiemy, że inne kluby nawet z lepszych lig również planowały go ściągnąć do siebie. Padło jednak słowo właściciela Żyliny, jak i samego zawodnika, że nie zmieniają zdania. Sam wielokrotnie byłem w Słowacji, oglądając Adriana na żywo i cieszę się, że wspomoże on siłę ofensywną naszego zespołu” – powiedział dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik.

Na koniec raz jeszcze przypominamy, że Adrian Kapralik dołączył do Górnika Zabrze na zasadzie wypożyczenia z MSK Żyliny do końca sezonu 2023/2024. Umowa pomiędzy klubami nie zawiera opcji wykupu, ale jak donosi Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”, zabrzanie prawdopodobnie zapewnili sobie procent od następnego transferu utalentowanego Słowaka, który znajduje się na radarach klubów ze zdecydowanie mocniejszych lig europejskich niż polska. Portal TransferMarkt wycenia go obecnie na 1,2 miliona euro.

Czytaj też: Startują ME siatkarek 2023! Terminarz i wyniki

Adrian Kapralik przed szansą debiutu w Górniku Zabrze stanie już w piątek 18 sierpnia, kiedy to „Trójkolorowi” podejmą na Stadionie im. Ernesta Pohla drużynę Widzewa Łódź w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2023/24. To jedno z najciekawszych starć zbliżającej się serii gier.

Źródło: Górnik Zabrze/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X