Zwyzywał prezydenta Częstochowa. Teraz wydał oświadczenie

W związku z kontrowersyjnym incydentem, do którego doszło podczas świętowania mistrzostwa Polski przez Raków Częstochowa, gracz drużyny, Vladislavs Gutkovskis, wydał oficjalne oświadczenie.

Zwyzywał prezydenta Częstochowa. Teraz wydaje oświadczenie
Zwyzywał prezydenta Częstochowa. Teraz wydaje oświadczenie (fot. Raków Częstochowa)

Gutkovskis przeprasza za zachowanie

Podczas uroczystości, Gutkovskis wulgarnie wyraził się w kierunku prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka. „Matyjaszczyk, c*** ci w d***!” – krzyczał zawodnik.

Zachowanie piłkarza spotkało się z szerokim potępieniem. Mówiono nawet o możliwości rozwiązania kontraktu z piłkarzem.

W odpowiedzi na kontrowersje, Vladislavs Gutkovskis spotkał się z prezydentem Matyjaszczykiem i osobiście przeprosił go za swoje zachowanie. W swoim oświadczeniu piłkarz podkreślił, że nie zdawał sobie sprawy z zakresu współpracy między klubem a miastem w zakresie poprawy infrastruktury sportowej.

Nie wiedziałem, że klub i miasto współpracują nad poprawą infrastruktury – skomentował Gutkovskis.

Jako gest dobrej woli, Gutkovskis postanowił zaprosić dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34 na ostatni mecz sezonu przeciwko Zagłębiu Lubin. Bilety na to wydarzenie zostaną zakupione przez piłkarza.

Kupię bilety dla dzieci i uda się nam to zamienić w coś dobrego – zakończył zawodnik.

Klub Raków Częstochowa oraz prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zaakceptowali przeprosiny ze strony piłkarza i wyrażają nadzieję na dalszą konstruktywną współpracę na rzecz rozwoju sportu w mieście.

Vladislavs Gutkovskis wystąpił w tym sezonie w 40 meczach, strzelając dziewięć bramek i zaliczając cztery asysty. Klub Raków Częstochowa zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski w historii, mimo porażki z Koroną Kielce, dzięki utracie punktów przez Legię Warszawa w meczu z Pogonią Szczecin.

W naszym portalu można sprawdzić, z kim może grać Raków w eliminacjach LM.

5 / 5. Ocen: 42

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x