Zvonimir Petrović nie będzie już zawodnikiem Arki Gdynia. Klub poinformował, że pomocnik przechodzi do Miedzi Legnica na zasadzie transferu definitywnego, mimo że jego kontrakt w Gdyni obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku.

Petrović zawodnikiem Miedzi Legnica
23-letni zawodnik, urodzony 11 grudnia 2000 roku, dołączył do Arki w styczniu 2024 roku. Wcześniej występował w Kotwicy Kołobrzeg, do której trafił jako wolny zawodnik. W barwach Arki zadebiutował 14 lutego w spotkaniu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi przeciwko Polonii Warszawa. Spędził wtedy na boisku 61 minut.
Łącznie Petrović rozegrał w gdyńskim zespole dziewięć spotkań, a jego największym sukcesem w żółto-niebieskich barwach było wywalczenie awansu do PKO BP Ekstraklasy.
Teraz piłkarz z Bośni, posiadający także chorwacki paszport, będzie kontynuował karierę w Miedzi Legnica. Klub z Dolnego Śląska liczy, że Petrović wzmocni rywalizację w środku pola i wniesie do zespołu świeżą energię.
Dla samego zawodnika przenosiny do Miedzi mogą być szansą na więcej minut i regularną grę, której brakowało mu w Gdyni. Tam czeka go również sporo wyzwań, gdyż jego nowy klub znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli z zaledwie jednym punktem na koncie po 5 kolejkach.

