ZIO Pekin 2022: Wielka Brytania z drugą wygraną w curlingu

Para mieszana Wielkiej Brytanii Jen Dodds i Bruce Mouat odniosła drugie zwycięstwo w curlingu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Kursy bukmacherów na medale Polski na ZIO. Nie jest dobrze!
ZIO Pekin 2022: Wielka Brytania z drugą wygraną w curlingu

Brytyjczycy Dodds i Mouat z drugim zwycięstwem

Brytyjczycy wygrali zacięty mecz 6:4 z Kanadyjczykami Rachel Homan i Johnem Morrisem, którzy nie zdołali wykorzystać przewagi kamienia w ostatnim endzie. Wielka Brytania prowadziła 3:2 w ostatnich trzech partiach, jednak Kanadyjka Rachel Homan wykonała wspaniały podwójny wyrzut w szóstym endzie dając prowadzenie Kanadzie 4:3. Wielka Brytania jednak przejęła prowadzenie wygrywając dwa punkty w siódmym endzie. W ostatniej partii Kanada nie wykorzystała swojej szansy na doprowadzenie do dogrywki i Brytyjczycy cieszyli się z drugiego zwycięstwa. Jeszcze dziś zawodnicy brytyjscy zagrają kolejny mecz a ich przeciwnikiem będą Szwajcarzy.

Chińczycy idą jak burza!

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli także Chińczycy, którzy wygrali 6:5 z Australią. Gospodarze igrzysk budowali swoją przewagę i po pięciu endach prowadzili już 4:1. Australia jednak zdołała wyrównać stan meczu na 4:4 zdobywając trzy punkty w szóstej partii. Chińczycy ponownie objęli prowadzenie na 6:4, ale Australia miała jeszcze szansę w ósmym endzie. Zdobyli jednak tylko punkt i przegrali 5:6. W pozostałych meczach drugiej sesji Round Robin swoje pierwsze zwycięstwa odnotowały reprezentacje Szwecji i Włoch. Para szwedzka pokonała Czechów 7:4 a Włosi zdecydowanie wygrali z USA 8:4.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Wiadomości sportowe

Back to top button