ZIO Pekin 2022: Kwiatkowski siódmy, Nowaczyk dziewiąty w slalomie równoległym!

Oskar Kwiatkowski zajął siódme miejsce w slalomie równoległym w snowboardzie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Drugi z Polaków – Michał Nowaczyk ukończył zawody na dziewiątym miejscu.

ZIO Pekin 2022: Kwiatkowski siódmy, Nowaczyk dziewiąty w slalomie równoległym!

Siódme miejsce Kwiatkowskiego, dziewiąte Nowaczyka!

Oskar Kwiatkowski w ćwierćfinale odpadł z późniejszym wicemistrzem olimpijskim Słoweńcem Timem Mastnakiem. Dziewiąte miejsce wywalczył Michał Nowaczyk, który odpadł w 1/8 finału przegrywając z Austriakiem Alexander Payerem.

Złoto wywalczył Austriak Benjamin Karl, który w Wielkim Finale był lepszy od Słoweńca Tima Mastnaka. W przejeździe o brązowy medal Victor Wild z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pokonał Włocha Rolanda Fischnallera.

Snowboard – slalom równoległy mężczyzn:

Ćwierćfinały:

  1. Tim Mastnak (Słowenia)
  2. Oskar Kwiatkowski (Polska) – nie ukończył

  1. Victor Wild (ROC)
  2. Sangho Lee (Korea) +0.01

  1. Benjamin Karl (Austria)
  2. Alexander Payer (Austria) +1.57

  1. Roland Fischnaller (Włochy)
  2. Andreas Prommegger (Austria) +0.51

Półfinały:

  1. Tim Mastnak (Słowenia)
  2. Victor Wild (ROC) +0.48

  1. Benjamin Karl (Austria)
  2. Roland Fischnaller (Włochy) – nie ukończył

Mały Finał (o brąz):

  1. Victor Wild (ROC)
  2. Roland Fischnaller (Włochy) – nie ukończył

Wielki Finał (o złoto):

  1. Benjamin Karl (Austria)
  2. Tim Mastnak (Słowenia) +0.82

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button