ZIO Pekin 2022: historyczny wyczyn Bogataj i Kriznar!

Słowenka Ursa Bogataj zdobyła złoty medal w konkursie na skoczni normalnej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jej rodaczka Nika Kriznar wywalczyła brązowy medal.

ZIO Pekin 2022: historyczny wyczyn Bogataj i Kriznar!

Historyczny wyczyn Słowenek w skokach narciarskich!

Ursa Bogataj i Nika Kriznar zapisały się w historii wyczynów słoweńskich sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Jest to bowiem pierwszy raz, kiedy więcej niż jeden słoweński zawodnik stanął na podium olimpijskim w tej samej imprezie!

Katharina Althaus z Niemiec po raz drugi z rzędu zdobyła srebro olimpijskie. Japonka Sara Takanashi startowała jako jedna z faworytek, ale zajęła czwarte miejsce.

Najwyżej sklasyfikowana w klasyfikacji Pucharu Świata Austriaczka Marita Kramer nie mogła wziąć udziału w zawodach po tym, jak test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button