Zawodnik Śląska Wrocław Młodzieżowcem Września 2021!

Trzecim zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w sezonie 2021/2022 został piłkarz niepokonanego aż do dziesiątej kolejki Śląska Wrocław. O kim mowa? Oczywiście o Mateuszu Praszeliku, który okazał się najlepszy we wrześniu.

Zawodnik Śląska Wrocław Młodzieżowcem Września 2021! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Praszelik młodzieżowcem miesiąca

Dla pomocnika Mateusza Praszelika ze Śląska Wrocław, który przegrał po raz pierwszym w sezonie 2021/2022 dopiero tuż przed październikową przerwą reprezentacyjną, nagroda dla najlepszego młodzieżowca PKO Bank Polski Ekstraklasy we wrześniu jest już drugą w dotychczasowej karierze.

Pochodzący z Górnego Śląska Praszelik wystąpił w każdym z trzech wrześniowych spotkań i walnie przyczynił się do wywalczenia siedmiu oczek. W 180 minut, bo tyle spędził na murawie, zdążył zanotować asystę przy trafieniu Erika Exposito z Radomiakiem Radom oraz pokonać Krzysztofa Kamińskiego w rywalizacji z Wisłą Płock. Uwadze komentatorów nie umknęło też aż pięć kluczowych podań.

Trzecia nagroda w sezonie 2021/2022 i trafia do trzeciego klubu. Pierwsza trafiła bowiem do Poznania, a zgarnął ją Jakub Kamiński, który znakomicie rozpoczął też październik. Druga pojechała na Górny Śląsk, a konkretnie do Zabrza, gdzie otrzymał ją pomocnik Górnika Krzysztof Kubica, który również błysnął już w październiku.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2021/2022:
Wrzesień 2021:
Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław)
Sierpień 2021: Krzysztof Kubica (Górnik Zabrze)
Lipiec 2021: Jakub Kamiński (Lech Poznań)

W bieżącym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 2000 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za wrzesień wzięto pod uwagę dokonania z 7., 8. i 9. kolejki.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X