Zaskakująca decyzja Ronaldo. „Nie chcę jej stracić”

Cristiano Ronaldo trenuje już z piłkarzami Manchesteru United. Portugalczyk przyznał, że martwi się o swoją matkę, dlatego postanowił zabronić jej oglądania meczów na trybunach Old Trafford.

Zaskakująca decyzja Ronaldo. "Nie chcę jej stracić"
Zaskakująca decyzja Ronaldo. „Nie chcę jej stracić”

Zwolniony z reprezentacji

Gwiazdor reprezentacji Portugalii we wrześniowych spotkaniach eliminacyjnych pobił rekord wszech czasów w liczbie zdobytych goli. Mógł strzelić ich jeszcze więcej, jednak został przez federację zwolniony ze zgrupowania kadry, by przygotować się do debiutu w barwach Manchesteru United.

Ronaldo wraca na Old Trafford po latach spędzonych w Realu Madryt, a ostatnio Juventusie Turyn. Fani „Czerwonych Diabłów” wiążą ogromne nadzieje z powrotem CR7, a władze klubu płacą mu duże pieniądze, więc nic dziwnego, że każdy chce, by zawodnik był w jak najlepszej dyspozycji.

Nowy-stary zawodnik Manchesteru po powrocie ze zgrupowania reprezentacji musiał przejść obowiązkową kwarantannę tak, jak każda osoba, która przylatuje na teren Wielkiej Brytanii z niektórych krajów. Teraz może już jednak przygotowywać się do swojego ponownego debiutu dla angielskiej drużyny. Prawdopodobnie wystąpi już w tę sobotę, 11 września, w starciu z Newcastle United.

Mama nie będzie na Old Trafford

„Daily Mail” przeprowadziło rozmowę z Ronaldo na temat jego powrotu do Premier League i nie tylko. Portugalczyk w rozmowie wyznał, że ostatnio podjął decyzję, by jego matka nie chodziła na mecze, w których występuje.

Ona zawsze się denerwuje na meczach, dlatego nie może ich oglądać. Powiedziałem jej, że nie mam już ojca i nie chcę też stracić matki. Nie chcę, żeby oglądała ćwierćfinały, półfinały czy finały oraz inne istotne pojedynki z moim udziałem. Gdy takie mecze są rozgrywane, a ja w nich występuje, ona po prostu chodzi wokół domu i nasłuchuje, jak ma się sytuacja” – powiedział Ronaldo.

CR7 na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do rodzicielki. Uważa, że zawdzięcza wszystko jej, gdyż nigdy nie zabraniała mu gry w piłkę i zawsze kazała mu podążać za marzeniami. „* Kiedy miałem dwanaście lat, to powiedziałem jej, że chcę jechać do Lizbony grać w młodzieżowym zespole Sportingu. Powiedziała mi: 'synu, jeśli naprawdę tego chcesz, nie podetnę Ci nóg, nie zatrzymam Cię. Będzie mi trudno pozwolić Ci odejść, ale podążaj za swoimi marzeniami*” – wspomina wielokrotny zdobywca Złotej Piłki.

Do tej pory Ronaldo ma na koncie 292 mecze rozegrane w barwach Manchesteru United. Zdobył w nich 118 goli i zaliczył 69 asyst.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Zaskakująca decyzja Ronaldo. „Nie chcę jej stracić”

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P