Zagrożenie terrorystyczne w Londynie. Policja w gotowości przed hitem Anglia – Włochy

Atak terrorystyczny w Brukseli nie tylko wstrząsnął Belgią, ale również wpłynął na inne państwa europejskie. W wyniku tego tragicznego wydarzenia policja w Londynie podjęła szczególne środki ostrożności przed dzisiejszym meczem eliminacji do Euro 2024, w którym Anglia zmierzy się z Włochami na stadionie Wembley.

Zagrożenie terrorystyczne w Londynie. Policja w gotowości przed hitem Anglia - Włochy
Zagrożenie terrorystyczne w Londynie. Policja w gotowości przed hitem Anglia – Włochy

Londyn obawia się zamachu. Policja w stanie gotowości

Atak terrorystyczny w Brukseli spowodował przerwanie meczu eliminacji do Euro 2024 pomiędzy Belgią i Szwecją. Dwóch obywateli szwedzkich zginęło w wyniku strzelaniny, co doprowadziło do ewakuacji stadionu. Wszyscy kibice zostali zatrzymani na terenie obiektu, podczas gdy uzbrojeni funkcjonariusze przeprowadzali poszukiwania sprawcy.

Belgijska policja donosi, że podejrzany sprawca został zastrzelony przez funkcjonariuszy i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. W wyniku tego incydentu, poziom alarmu terrorystycznego w Belgii został podniesiony do najwyższego stopnia, a rząd w Brukseli nie wyklucza obecności dalszych wspólników zamachowca z poniedziałku.

Betfan: 200 PLN za czyste konto Bułki!
Betfan: 200 PLN za czyste konto Bułki!

Metropolitan Police podkreśla, że przed dzisiejszym meczem na stadionie Wembley zostaną podjęte wysokie środki ostrożności. Policja zapewnia, że obecność funkcjonariuszy będzie wyraźnie widoczna, co ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa kibicom.

Superintendent Gerry Parker, odpowiadający za bezpieczeństwo podczas meczu Anglii z Włochami, powiedział: „Współpracowaliśmy z partnerami, włączając w to FA, w tygodniach poprzedzających ten mecz, aby zapewnić, że osoby przebywające w okolicy stadionu Wembley będą mogły cieszyć się tym wydarzeniem. Naszym funkcjonariuszom nie brakuje doświadczenia w obsłudze masowych wydarzeń publicznych, a elastyczny plan działania ma na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia przestępstw i zakłóceń porządku publicznego oraz zapewnienie szybkiej reakcji na ewentualne incydenty.”

20 PLN bez depozytu w Fortunie
20 PLN bez depozytu w Fortunie

FA zdecydowało, że reprezentacja Anglii wystąpi w czarnych opaskach na ramieniu, a przed starciem Anglia – Włochy nastąpi minuta ciszy, aby upamiętnić ofiary zamachu w Brukseli oraz konfliktu w Izraelu i Strefie Gazy.


4.9 / 5. Ocen: 99

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x