Raúl Albiol, zasłużony hiszpański obrońca, jest o krok od sensacyjnego powrotu do włoskiej piłki. Były gracz Realu Madryt i Napoli przejdzie w poniedziałek badania medyczne w beniaminku Serie A – Pisie. Doświadczony defensor, który za tydzień skończy 40 lat, nie zamierza jeszcze kończyć kariery.

W skrócie:
- Raúl Albiol ma przejść w poniedziałek badania medyczne w Pisie przed podpisaniem kontraktu
- Hiszpan jest mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy z reprezentacją Hiszpanii
- Doświadczony obrońca był wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Villarrealem
Weteran z tytułami wraca do Italii
Według informacji przekazanych przez dziennikarza Alfredo Pedullę, Raúl Albiol uzgodnił warunki kontraktu z beniaminkiem Serie A. Hiszpański obrońca spotkał się z władzami klubu i zaakceptował propozycję, decydując się na powrót do ligi, w której występował przez sześć lat w barwach Napoli. To zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę zaawansowany wiek zawodnika, który w przyszłym tygodniu będzie świętował swoje 40. urodziny.
Dla Pisy pozyskanie zawodnika z takim doświadczeniem i listą osiągnięć to prawdziwy transfer marzeń. Albiol ma w swoim CV występy w czołowych klubach Europy, w tym Realu Madryt i Valencii, a z reprezentacją Hiszpanii sięgnął po mistrzostwo świata oraz dwukrotnie po mistrzostwo Europy. Jego obecność w szatni beniaminka Serie A może okazać się bezcenna w walce o utrzymanie.
Bogata kariera klubowa i reprezentacyjna
Albiol ostatnio występował w Villarrealu, z którym w 2021 roku zdobył Ligę Europy, pokonując w finale Manchester United. Do „Żółtej Łodzi Podwodnej” trafił w 2019 roku właśnie z Napoli, gdzie spędził sześć owocnych lat. Z neapolitańskim klubem zdobył Puchar Włoch i Superpuchar Włoch, stając się jednym z ulubieńców kibiców na Stadio Diego Armando Maradona.
Przed przygodą we Włoszech, Albiol grał dla Realu Madryt (2009-2013) i Valencii (2005-2009). Z „Królewskimi” wywalczył mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 58 meczów, będąc częścią złotej ery „La Furia Roja”, która zdominowała światowy futbol w latach 2008-2012.
Dla Pisy, która po latach wróciła do Serie A, sprowadzenie zawodnika tej klasy to jasny sygnał, że klub ma ambicje nie tylko na utrzymanie, ale również na budowanie solidnych fundamentów na przyszłość. Doświadczenie Albiola może okazać się kluczowe w trudnych momentach sezonu, kiedy beniaminek będzie musiał mierzyć się z potęgami włoskiej piłki.

