XTB KSW 77 wyniki. Kto wygrał w Gliwicach?

XTB KSW 77 wyniki. Sprawdź już teraz, kto wygrał w Gliwicach w dniu 17.12.22. W portalu Sport1 dostępna była dla wszystkich kibiców MMA specjalna relacja live! Dostępna jest też u nas Khalidov – Pudzianowski cała walka w formie wideo!

XTB KSW 77 wyniki na żywo. Kto wygrał? [Relacja live - 17.12.22]
XTB KSW 77 wyniki na żywo. Kto wygrał? [Relacja live – 17.12.22]

XTB KSW 77 wyniki gali [sobota, 17.12.22]

Aż jedenaście pojedynków wpisanych zostało do karty walk gali KSW o numerze 77. Nie wszyscy będą mogli obejrzeć każde starcie, dlatego też XTB KSW 77 wyniki na żywo to idealne rozwiązanie w bardzo wielu przypadkach. Właśnie w tym miejscu przedstawiamy informacje na temat tego, kto wygrał na KSW 77 oraz jak przebiegały konkretne walki.

Chcesz poznać z gali XTB KSW 77 wyniki walk na żywo? Trafiłeś w odpowiednie miejsce! Pamiętaj jednak, że wydarzenie rozpoczyna się 17.12.22 o godzinie 19 i dopiero od tego momentu można spodziewać się jakichkolwiek aktualizacji.

Kurs 150.0 na zwycięzcę finału MŚ 2022
Kurs 150.0 na zwycięzcę finału MŚ 2022
XTB KSW 77: Walka wieczoruMamed Khalidov (35-8-2) vs Mariusz Pudzianowski (17-7)
KSW 77: Wyniki na żywo💻 W portalu Sport1 💻
Obstawianie walk🟡 www.eFortuna.pl 🟡
KSW 77: Relacja live⬇️ TUTAJ ⬇️

Sobotnie wydarzenie w Arenie Gliwice da kibicom możliwość obejrzenia w klatce aż jedenastu rywalizacji w oktagonie. Imprezę otworzy pojedynek pań, w którym wystąpią niepokonane w zawodowej karierze Wiktoria Czyżewska oraz Oleksandra Karaseva.

Na zakończenie gali przygotowano trzy arcyciekawie zapowiadające się pojedynki. Oprócz main eventu z Pudzianem oraz Chalidowem, dojdzie aż do dwóch walk o pas. W jednej zmierzą się Sebastian Przybysz oraz Jakub Wikłacz, natomiast w drugiej Ibragim Chuzhigaev spróbuje obronić tytuł mistrzowski w pojedynku z Ivanem Erslanem.

Kto wygrał na XTB KSW 77? Zobacz rezultaty walk
⬇️ ⬇️ ⬇️

KSW 77: wyniki walkKto wygrał?
Wynik walki: Wiktoria Czyżewska vs Oleksandra KarasevaWiktoria Czyżewska
Wynik walki: Shamad Erzanukaev vs Carl McNallyShamad Erzanukaev
Wynik walki: Yann Liasse vs Adrian GralakYann Liasse
Wynik walki: Michał Domin vs Patryk LikusMichał Domin
Wynik walki: Bohdan Gnidko vs Madalin Pirvulescu Bohdan Gnidko
Wynik walki: Patryk Kaczmarczyk vs Pascal Hintzen✅ Patryk Kaczmarczyk
Wynik walki: Andrzej Grzebyk vs Oton Jasse✅ Andrzej Grzebyk
Wynik walki: Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev✅ Daniel Rutkowski
Wynik walki: Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan ✅ Ibragim Chuzhigaev
Wynik walki: Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz✅ Jakub Wikłacz
Wynik walki: Mamed Khalidov vs Mariusz PudzianowskiMamed Khalidov

XTB KSW 77: relacja na żywo [Archiwum]

Poniżej na bieżąco dodajemy informacje o tym, co działo się podczas konkretnych walk zaplanowanych na XTB KSW 77. Materiał jest cały czas aktualizowany. To dobry sposób na to, by śledzić XTB KSW 77 na żywo. Relacja w naszym portalu dostępna jest za darmo dla każdego!

 • 0:21 – Mamed Khalidov wygrywa walkę wieczoru. Main event trwał niecałe dwie minuty.
 • 0:08 – Czas na walkę wieczoru! Pudzianowski czy Mamed Khalidov?
 • 23:50 – Jakub Wikłacz został nowym mistrzem KSW kategorii koguciej. Decyzja sędziów w co-main eventu była niejednogłośna.
 • 23:07 – W oktagonie pojawiła się dwójka bohaterów gali XTB KSW 78, Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Po spotkaniu face to face przyszła pora na co-main event gliwickiej gali.
 • 23:02 – Ibragim Chuzhigaev po jednogłośnej decyzji sędziów pozostał mistrzem kategorii półciężkiej KSW.
 • 22:17 – Pozostały już tylko trzy najważniejsze walki wieczoru. Najpierw dwa pojedynki o pasy mistrzowskie, a następnie to, na co wszyscy czekamy, czyli Pudzian vs Mamed!
 • 21:33 – Trudno było spodziewać się, że o tej godzinie będziemy już mieli za sobą aż siedem pojedynków. Bohaterowie XTB KSW 77 stanęli na wysokości zadania i dostarczają kibicom tego, czego ci oczekiwali najbardziej!
 • 20:25 – Gala XTB KSW 77 oficjalnie otwarta! Bohaterowie wieczoru witają się z fanami i otrzymują od nich pierwsze oklaski.
 • 19:53 – Każdy pojedynek, który do tej pory odbył się na XTB KSW 77, zakończony był przed czasem. To dobra wiadomość, ponieważ oznacza to już aż 40.000 zł na rzecz walki z rakiem w ramach akcji #raKOut bukmachera Fortuna (10.000 PLN dołożył Maciej Kawulski).
 • 19:39 – Rozpoczyna się trzecia walka tego wieczoru. Opisy wszystkich pojedynków można sprawdzić w dalszej części tego materiału.
 • 19:00 – Gala KSW 79 odbędzie się w Czechach! Ogłoszono, że druga w roku 2023 impreza Konfrontacji Sztuk Walki wystartuje 25.02.23 w Libercu! Sprawdź już teraz więcej szczegółów!
 • 18:58 – Podczas XTB KSW 77 bukmacher Fortuna wspiera fundację Cancer Fighters. Każde poddanie i nokaut w trakcie gali to 10.000 PLN. Pierwszą cegiełkę do akcji dołożył Maciej Kawulski, który zmusił do poddania Dominika Durniata – prowadzącego studio przed wydarzeniem.
 • 18:47 – Przed galą odbyło się uroczyste wręczenie upominku dla milionowego kibica Areny Gliwice. Hala pomału się zapełnia. Przypominamy, że na trybunach zasiądzie dziś komplet publiczności!
 • 18:43 – Witamy serdecznie na relacji na żywo z gali XTB KSW 77. Redakcja Sport1.pl melduje się z Gliwic!
XTB KSW 77 Arena Gliwice
XTB KSW 77 Arena Gliwice

XTB KSW 77: Opisy walk

Wiktoria Czyżewska vs Oleksandra Karaseva

Pierwsza minuta i dwunasta sekunda – koniec! Wiktoria Czyżewska bardzo szybko rozprawiła się ze swoją ukraińską rywalką i zwycięstwem zadebiutowała w organizacji KSW. Ukrainka nie miała z Polką żadnych szans, od samego początku zdominowana była przez oponentkę.

Shamad Erzanukaev vs Carl McNally

Pierwsza runda nie przyniosła rozstrzygnięcia. Kibice oglądali zarówno akcje w stójce, jak i parterze. Początek drugiego starcia zakończył się bolesnym uderzeniem Erzanukaeva w krocze przeciwnika. Walka została szybko przerwana, aby McNally mógł dojść do siebie. Kiedy już starcie zostało wznowione, kibice oglądali w akcji przede wszystkim członka zespołu WCA Fight Team. Jego pierwsza próba duszenia nie zakończyła się powodzeniem, ale już przy drugiej McNally musiał pogodzić się z tym, iż tego starcia nie wygra.

Rok temu miałem w Gliwicach walkę i ją wygrałem. Teraz znowu mi się udało. Jeżeli będę kiedyś walczył o pas mistrzowski, chciałbym, aby do tego pojedynku doszło właśnie w tej arenie – powiedział Erzanukaev tuż po walce.

Yann Liasse vs Adrian Gralak

Liasse pod koniec pierwszej rundy zaczął okładać łokciami Gralaka, jednak nie miał wystarczająco dużo czasu, by móc dokończyć to starcie. Luksemburczyk w drugim starciu także dominował nad rywalem i nie dawał mu zbyt dużego pola do popisu. Ostatecznie Liasse dopiął swego, zmuszając polskiego oponenta do poddania. Pojedynek zakończył się po 2 minutach 37 sekundach od startu 2. rundy.

Zwycięzca po pojedynku przyznał, że po trzech wygranych z rzędu dla KSW liczy na to, że otrzyma wreszcie walkę rankingową. Chciałby tego po tym, jak za każdym razem w swoich występach pokonywał przeciwników przed czasem.

Michał Domin vs Patryk Likus

Pierwsza runda z kilkoma efektownymi akcjami, ale bez wyraźnej przewagi któregoś z zawodników. Odsłona numer dwa przyniosła powalenie ze strony Domina, który starał się zakończyć walkę właśnie w parterze. Zawodnik w żółtych spodenkach dominował przez większą część środkowej rundy. Pod koniec – starcie przeniosło się do stójki i tutaj również Domin miał więcej do powiedzenia.

Obaj zawodnicy w 3. rundzie byli wyraźnie zmęczeni. Początkowo wszystko odbywało się na nogach, ale po nieudanej próbie powalenia przez Likusa, Domin położył rywala na plecach i znalazł się w roli tego, który kontrolował to, co dzieje się na macie. Tuż przed zakończeniem walki, dokładnie na nieco ponad 30 sekund przed gongiem, Domin umieścił między nogami głowę swojego rywala i sędzia został zmuszony do przerwania pojedynku.

– Patryk nadal jest młody i ma jeszcze wiele przed sobą. Jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Nie mam pojęcia, jak udało mu się w 2. rundzie uciec z trójkąta. Swoją wygraną chciałbym zadedykować mojej żonie, która nosi pod sercem moje dziecko – przyjdzie na świat pod koniec maja lub na początek czerwca – powiedział po walce Michał Domin.

Bohdan Gnidko vs Madalin Pirvulescu 

Walka rozpoczęła się bardzo chaotycznie. Od razu widać było, że wszystko zakończy się bardzo szybko. Gnidko mocnym kopnięciem znokautował Pirvulescu już po nieco ponad 30 sekundach od startu pojedynku! Rumun pokazywał, że chce kontynuować, ale arbiter nawet nie chciał o tym słyszeć.

21-latek z Ukrainy po raz kolejny pokazał, że lubi szybko kończyć swoje występy. Jak na razie ten zawodnik nie spędził w oktagonie KSW nawet minuty, a ma już dwa starcia dla polskiej organizacji.

Patryk Kaczmarczyk vs Pascal Hintzen

Kolejna błyskawiczna walka podczas XTB KSW 77. Kaczmarczyk kolanem uderzył Hintzena w tułów, ten skulił się z bólu, a następnie przyjął grad uderzeń. Niemiec nie miał tutaj żadnych szans!

Kiedy jestem w formie, można zobaczyć prawdziwy Kaczmarczyk show! Obiecuję wszystkim swoim kibicom, że kiedyś założę mistrzowski pas – skomentował jeszcze w oktagonie zwycięzca walki.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

Andrzej Grzebyk vs Oton Jasse

Grzebyk rozpoczął od niskich kopnięć. Po niecałej minucie od startu walki zawodnicy zeszli do parteru. Na macie dominował Polak. Dwie minuty przed końcem pierwszej rundy Grzebyk w dosiadzie miał okazję skończyć walkę, ale sędzia nie zdecydował się na przerwanie starcia. Chwilę później polski fighter starał się udusić rywala, ale także i to mu się nie udało. Na 45 sekund przed końcem pierwszej rundy wydawało się, że Brazylijczyk wrócił do gry, ponieważ udało mu się wstać. Wystarczył jednak jeden cios Grzebyka w okolice wątroby, by Jasse padł jak rażony piorunem.

To dzięki kibicom wróciłem zmotywowany. Ciężyła na mnie wielka presja po dwóch porażkach z rzędu po raz pierwszy w karierze. Do grudniowej walki przygotowywałem się bardzo ciężko. Nic nie było dla mnie tak ważne, jak to zwycięstwo. Byłem sobą, wróciłem stary ja! – na gorąco skomentował swój triumf Andrzej Grzebyk.

Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev

To miało być starcie dwóch znakomitych zapaśników, ale większa część pierwszej rundy przyniosła kibicom akcję głównie w stójce. Eskiev w trzeciej minucie odnotował ładne kopnięcie, jednak nie przyniosło ono zamierzonego skutku – rywal ciągle stał i nie wyglądał na szczególnie oszołomionego. Z kolei na 60 sekund przed końcem starcia numer jeden to „Rutek” zaliczył ładną serię ciosów, która mogła się podobać kibicom.

W drugiej rundzie obaj zawodnicy kontynuowali to, co robili w starciu numer jeden. Eskiev starał się skracać dystans, by Rutkowski nie mógł korzystać ze swoich piekielnie groźnych niskich kopnięć. Rutkowski próbował złamać rywala kickami na łydkę, które Niemiec ewidentnie odczuwał.

Runda trzecia nie przyniosła rozstrzygnięcia, chociaż to Eskiev radził sobie lepiej. Szczególnie ciężkie dla Rutkowskiego były ostatnie dwie minuty. Polak pod koniec był bardzo zmęczony, ale dotrwał do końca i to do sędziów należała decyzja, kto zostanie ogłoszony zwycięzcą.

Punktacja arbitrów:

 • 29-28 Eskiev
 • 29-28 Rutkowski
 • 29-28 Rutkowski

Daniel Rutkowski zwyciężył 2:1. Czy kolejnym rywalem radomianina będzie Salahdine Parnasse, aktualny mistrz KSW? Jest to bardzo prawdopodobne.

Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan 

Kibice oczekiwali tego, że podczas pierwszego sobotniego mistrzowskiego starcia zawodnicy ruszą na siebie bez większych kalkulacji. Na trybunach słychać było gwizdy, ponieważ ani Chuzhigaev, ani Erslan nie byli szczególnie skorzy do atakowania. Niezadowolenie fanów miało motywować zawodników do zmiany taktyki, ale w ich zachowaniu nie było widać szczególnego poruszenia. Pierwsza runda należała od samego początku do bardzo spokojnych i bez większej historii.

W odsłonie numer dwa aktualny mistrz zadał kilka mocnych ciosów, które zrobiły wrażenie na Erslanie. Chuzhigaev punktował częściej, a na niecałe dwie minuty przed końcem udało mu się nawet na chwilę powalić przeciwnika. Nikt nie mógł mieć wątpliwości, kto w tym fragmencie walki był lepszy.

Trzecią potyczkę od serii ciosów rozpoczął Erslan. Jego rywal pokazywał, że atak nie zrobił na nim większego wrażenia, chociaż trudno sobie wyobrazić, aby była to prawda. Po dynamicznym początku zawodnicy znów wyraźnie zwolnili i starali się ciułać punkty uderzeniami bez większych zrywów. Na około minutę przed końcem rundy Chuzhigaev wykonał efektowny backfist, ale Chorwat twardo trzymał się na nogach.

W czwartej rundzie każdy z zawodników miał lepszy fragment. Lepiej rozpoczął Erslan, ale z biegiem czasu to Chuzhigaev przejmował inicjatywę. U obu fighterów widać było zmęczenie, chociaż nie można było odmówić im zaangażowania w zadawanie ciosów.

Finałowe starcie nie dało rozstrzygnięcia. To była druga walka podczas XTB KSW 77, w której potrzebna była punktacja sędziów. Jak arbitrzy ocenili pojedynek?

 • 49-46 dla Chuzhigaeva
 • 49-45 dla Chuzhigaeva
 • 48-47 dla Chuzhigaeva

Ibragim Chuzhigaev tym samym pozostał mistrzem kategorii półciężkiej KSW. Było to jego drugie zwycięstwo dla polskiej federacji.

Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz

Pod koniec pierwszej rundy Wikłacz uderzył w krocze Sebastiana Przybysza. Czempion szybko doszedł do siebie, dzięki czemu przerwa nie trwała przesadnie długo. Nikt na samym początku walki mistrzowskiej nie zaznaczył wyraźnej przewagi nad przeciwnikiem.

To parter rządził w drugiej rundzie. Publiczności ta odsłona mogła się podobać, bo zawodnicy byli bardzo aktywni na macie i starali się na różne sposoby wykazać, że są lepsi od oponenta. Cały czas wskazanie znacznie lepszego w oktagonie było bardzo trudnym zadaniem.

Pod koniec trzeciej odsłony Wikłacz próbował duszeniem pokonać Przybysza. Zabrakło niewiele, a całą akcję zakończył gong kończący rundę. Pretendent mógł żałować tego, iż nie udało mu się coś takiego przynajmniej pół minuty wcześniej.

Przez prawie cały pojedynek o pas mistrzowski kategorii koguciej zawodnicy znajdowali się w pozycji leżącej. To nie był jednak na pewno nudny pojedynek. Nikt jednak nie zdołał pokonać rywala przed czasem i po raz kolejny to do sędziów należała ostateczna decyzja w sprawie zwycięstwa.

Punktacja sędziów:

 • 48-47 Przybysz
 • 49-46 Wikłacz
 • 48-46 Wikłacz

Nowym mistrzem KSW został Jakub Wikłacz.

Betfan: Kurs 100.0 na Argentynę lub Francję
Betfan: Kurs 100.0 na Argentynę lub Francję

Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski [WIDEO]

To była szybka walka, a Pudzianowski w niej w zasadzie nie istniał od samego początku. Mamed Khalidov od początku kontrolował przebieg starcia. Udało mu się powalić Pudziana, a następnie obłożył go ciosami, które doprowadziły do końca pojedynku. Były strongman w ostatniej fazie był wyjątkowo bierny jak na życiową determinację, z której jest znany.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeWinner610 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited (Betclic) zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

4.9 / 5. Ocen: 491

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x