Wystartowała TAURON 1 Liga! Porażka mistrzów świata na inaugurację.

Rozgrywki PlusLigi startują w pierwszym weekend października, ale również sezon 2021/2022 TAURON 1. Ligi, która ruszyła w środę, zapowiada się pasjonująco. Na parkietach bezpośredniego zaplecza elity zobaczymy wielu graczy z doświadczeniem z „Ligi Mistrzów Świata”, a nawet byłych zawodników reprezentacji Polski. Na dodatek, w drużynie SMS PZPS Spała zagra aż dziesięciu mistrzów świata juniorów z Iranu. Ci na inaugurację przegrali z MKS-em Będzin, ale warto postępować postępy tego zespołu, bo o wielu siatkarzach już wkrótce może być naprawdę głośno.

Wystartowała TAURON 1 Liga! Porażka mistrzów na inaugurację. (Fot.: Paweł Skraba/PZPS/materiały prasowe)

TAURON 1 Liga: W środę wystartował sezon 2021/2022

Na boiskach TAURON Ligi 2021/2022 zobaczymy aż dziesięciu młodych graczy ze złotej dwunastki z Teheranu, którzy w każdym meczu będą starali się urwać punkty dużo bardziej doświadczonym drużynom. Drużynę SMS Spała, która jest beniaminkiem, poprowadzi trener mistrzów świata do 19 lat Michał Bąkiewicz.

„Przede wszystkim TAURON 1. Liga będzie w tym roku bardzo silna, z naszej perspektywy to będą niezwykle wymagające rozgrywki. Będziemy mogli skonfrontować się z zespołami zdecydowanie bardziej doświadczonymi i z pewnością silniejszymi fizycznie. Dla rozwoju naszej grupy będzie to sezon bardzo istotny i przede wszystkim liczę na to, że się będziemy bić, walczyć o każdą piłkę. Mamy też swoje atuty i wierzę w to, że będziemy mogli z meczu na mecz je pokazać. Jest to najlepsza droga dla tych młodych chłopaków, by móc się rozwijać szybciej, zarówno indywidualnie, jak i jako drużyna. Będzie to mega pozytywne doświadczenie, którego moi gracze do tej pory nie przeżyli. Nie możemy się już doczekać startu rozgrywek.” – mówił Michał Bąkiewicz przed pierwszym meczem.

Przypomnijmy, że przed sezonem 2021/2022 do TAURON 1. Ligi faktycznie trafiło wielu solidnych ligowców z przeszłością w PlusLidze, jest także wielu ciekawych graczy z zagranicy oraz zdolna młodzież. We Wrocławiu, którego aspiracje sięgają awansu do PlusLigi, zagrają były reprezentant Polski Grzegorz Bociek czy doskonale znany u nas Czech Lukas Tichaczek, w MKS-ie Będzin pozostał Bartosz Gawryszewski, w Bielsku-Białej zagra dwóch graczy z USA, do Bydgoszczy przyszedł Igor Yudin, w Częstochowie na ławkę trenerską wróciła legenda reprezentacji Polski, Piotr Gruszka. Tak ciekawych ruchów transferowych na zapleczu PlusLigi nie było jeszcze nigdy w historii.

TAURON 1. Liga sezonu 2021/2022 rozpoczęła się środę 22 września, o godzinie 17:00, meczem SMS-u PZPS Spała ze spadkowiczem z PlusLigi, MKS-em Będzin. Pierwszy test nasza złota drużyna przegrała, ale zdołała urwać faworytowi z Zagłębią Dąbrowskiego seta, co dobrze wróży na przyszłość.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X