Wyścig Dookoła Walencji: Evenepoel najszybszy w 1. etapie

Belg Remco Evenepoel z zespołu Quick-Step Alpha Vinyl Team odniósł zdecydowane zwycięstwo w pierwszym etapie kolarskiego wyścigu dookoła Walencji (UCI 2.Pro).

Wyścig Dookoła Walencji: Evenepoel najszybszy w 1. etapie

Evenepoel najszybciej pokonał trasę 1. etapu

Evenepoel odjechał od peletonu na ostatnim podjeździe etapu, który liczył 166,7 kilometrów. Nieco ponad 4,5 km przed metą idealnie wyczuł czas na ucieczkę i zostawił rywali w tyle. Wyprzedził o 16 sekund Rosjanina Aleksandra Własowa z BORA-hansgrohe. Trzeci metę minął Hiszpan Carlos Rodriguez z ekipy INEOS Grenadiers, który stracił 31 sekund do lidera. Evenepoel dzięki bonusom czasowym będzie miał 20 sekund przewagi nad drugim Własowem.

22-letni Belg wrócił po kontuzji jakiej doznał w poprzednim sezonie. Bardzo dobrze przepracował zimowy okres przygotowawczy i imponująco rozpoczął sezon. Zespół QuickStep-AlphaVinyl czeka teraz obrona prowadzenia swojego lidera podczas drugiego etapu liczącego 171 kilometrów z Betera do Torrent, który odbędzie się w czwartek.

Pierwszy etap ukończyło 155 kolarzy. Jedyny biało-czerwony w stawce zawodników – Stanisław Aniołkowski z zespołu Bingoal Pauwels Sauces WB zajął 113. miejsce ze stratą 13 minut i 24 sekund do lidera.

W klasyfikacji górskiej pierwszym liderem został Amerykanin Benjamin King z Human Powered Health, który ma 4 punkty przewagi nad Evenepoelem. Najlepszą drużyną po pierwszym etapie jest Bahrain Victorious.

Wyniki 1. etapu:

  1. Remco Evenepoel (Belgia/Quick-Step Alpha Vinyl Team) – 4:16.32
  2. Aleksandr Własow (Rosja/BORA-hansgrohe) +0.16
  3. Carlos Rodriguez (Hiszpania/INEOS Grenadiers) +0.31
  4. Enric Mas (Hiszpania/Movistar Team) +0.31
  5. Luis Leon Sanchez (Hiszpania/Bahrain Victorious) +0.31
  6. Antwan Tolhoek (Holandia/Trek-Segafredo) +0.31
  7. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar Team) +0.31
  8. Jakob Fuglsang (Dania/Israel-Premier Tech) +0.32
  9. Matej Mohorić (Słowenia/Bahrain Victorious) +0.42
  10. David De La Cruz (Hiszpania/Astana Qazaqstan Team) +0.53

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button