Wyniki losowania 1/8 finału FORTUNA Pucharu Polski!

W dniu 5 listopada w warszawskiej siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/8 finału FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022. W III rundzie rywalizacji o krajowy puchar nie zabraknie bezpośrednich konfrontacji klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Hitem Derby Górnego Śląska.

Wyniki losowania 1/8 finału FORTUNA Pucharu Polski!

Derby Górnego Śląska hitem 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze zapowiada się najciekawiej spośród wszystkich meczów III rundy rozgrywek „Pucharu Tysiąca Drużyn”, jak nazywane są zmagania o piłkarski puchar naszego kraju. Jedyne, czego można żałować, to fakt, że gospodarzem tego pojedynku będzie klub z Gliwic, który nie słynie z wysokiej frekwencji, ale na boisku powinno być szalenie ciekawie.

Drugą z ekstraklasowych par w 1/8 finału FORTUNA Pucharu Polski stworzył beniaminek Bruk-Bet Termalica Nieciecza i broniący tytułu zespół Rakowa Częstochowa, który jest także wicemistrzem Polski, a w sezonie 2021/2022 zwyciężył także w konfrontacji o Superpuchar Polski 2021.

Kilka innych starć zespołów z elity z drużynami z niższych lig zapowiada się bardzo ciekawie ze względów kibicowskich. Mamy tutaj przede wszystkim na myśli rywalizację Motoru Lublin z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Wisłą Kraków.

Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 30 listopada – 2 grudnia, a rezerwowe terminy przewidziano w dniach 23-25 listopada. Wielki finał 2 maja 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X