Wybory 2023: Kto wygra? Sondaże, prognozy, typy! [14.10.2023]

Piątek 13 października jest ostatnim dniem kampanii przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się już w niedzielę 15 października. Jaki obraz sceny politycznej na chwilę przed ciszą wyborczą wyłania się z najnowszych sondaży opinii publicznej oraz notowań bukmacherów?

Kto wygra wybory do Sejmu 2023? Najnowsze sondaże

Wybory 2023: Sondaże. Jakie poparcie dla partii? [14.10.2023]

Przez całą kampanię na łamach naszego portalu śledziliśmy wyścig pomiędzy partiami o sejmową większość, dzięki czemu można sobie prześledzić jak przebiegała rywalizacja oraz jak w jej trakcie zmieniały się nastroje społeczne i poparcie dla poszczególnych formacji. W połowie sierpnia wyglądało to tak, a pod koniec września tak. Jaki jest stan gry w ostatnim dniu kampanii wyborczej? Oto aktualna średnia sondażowa (8-12 października), która powstała na bazie sześciu badan opinii publicznej:

 • Prawo i Sprawiedliwość – 36%
 • Koalicja Polska – 30%
 • Nowa Lewica – 11%
 • Trzecia Droga – 11%
 • Konfederacja – 9%
 • Bezpartyjni Samorządowcy – 2.5%
 • Inni – 0.5%

Powyższe wyniki pokazują poparcie wśród wyborców zdecydowanych i dlatego sumują się do 100% (tak samo podaje je Państwowa Komisja Wyborcza po zakończeniu głosowaniu, nie uwzględniając głosów nieważnych czy pustych kart), co warto podkreślić, bo większość mediów prezentuje nie tylko poparcie dla poszczególnych komitetów, ale też procent niezdecydowanych, a niektóre także odsetek odmów.

Gdyby ostateczne wyniki wyborów były dokładnie takie jak powyższa średnia sondażowa, to Prawo i Sprawiedliwość najprawdopodobniej straciłoby władzę na rzecz trójkoalicji – KO, NL, TD. Warto jednak pamiętać od błędzie statystycznym (+-3). Pisząc krótko, wszystkie scenariusze są wciąż w grze i każdy głos oddany w niedzielę naprawdę może mieć znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia.

Betfan: 200 PLN za czyste konto Bułki!
Betfan: 200 PLN za czyste konto Bułki!

Wybory 2023: Jakie poparcie procentowe według bukmacherów?

W każdym z naszych dotychczasowych tekstów o wyborach prezentowaliśmy również przedział poparcia dla poszczególnych ugrupowań, który wyłaniał się z zakładów wystawionych przez legalnych bukmacherów. Tak to wyglądało o godzinie 12:15 w piątek 13 października:

 • Prawo i Sprawiedliwość – od 33.5% do 39%;
 • Koalicja Obywatelska – od 27% do 34%;
 • Trzecia Droga – od 8.5% do 12.5%;
 • Konfederacja – od 8.5% do 12.5%;
 • Nowa Lewica – od 7% do 12%;
 • Bezpartyjni Samorządowcy – od 2% do 3%.

Jak widać w powyższym zestawieniu, nie ma większej różnicy pomiędzy średnią sondażową (przy uwzględnieniu błędu +-3), a liniami wystawianymi przez analityków firm bukmacherskich. Faworytem do wygrane PiS, pewniakiem do drugiego miejsca KO, a bitwa o trzecie miejsce rozegra się pomiędzy pozostałymi siłami parlamentarnymi. Bezpartyjni Samorządowcy mają natomiast szansę na przekroczenie progu 3%, co uprawnia do otrzymywania wielomilionowych subwencji z budżetu państwa.

20 PLN BEZ DEPOZYTU

1. Rejestracja konta w Fortunie z kodem „BETONLINE
2. Zweryfikowanie danych
3. Odebranie bonusu
4. Postawienie kuponu za środki bukmachera!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Wybory 2023: Typy bukmacherskie

Oferta zakładów na wybory 2023 została przez nas dość szczegółowo przejrzana przy okazji poprzednich tekstów, więc nie odkryjemy Ameryki w ostatnim dniu wyborów, ale wciąż można znaleźć kilka opcji wartych rozważenia. Oto one:

 • Koalicja Obywatelska: Poniżej 31.5% @1.65 Fortuna [7/10]
 • Katowice: Morawiecki vs Budka 1 @1.90 BetClic [6/10]
 • Wrocław: Chybicka vs Stachowiak-Różecka 2 @2.13 STS [5.5/10]
Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x