Właściciele Manchester City kupują Brazylijski klub Bahia

Właściciele Manchester City posiadają już kilkanaście klubów na całym świecie po tym, jak ich właściciele sfinalizowali zakup 90% udziałów brazylijskiego klubu Bahia. Grupa City Football ogłosiła przejęcie większościowego udziału w czwartek, a dyrektor generalny Ferran Soriano stwierdził, że będą dążyć do „pomocy” krajowej piłce nożnej w Brazylii i rozwijania ich finansowo.

Grupa City Football
Właściciele Manchester City kupują Brazylijski klub Bahia

Belgijscy rywale podejmują działania prawne

Jednak w ciągu kilku godzin od ogłoszenia tej transakcji ujawniono, że belgijski klub podjął działania prawne przeciwko federacji tego kraju, oskarżając inną drużynę CFG, Lommel SK, o otrzymywanie „zagranicznych dotacji”, które – ich zdaniem – są sprzeczne z prawem Unii Europejskiej. Royal Excelsior Virton, który zajął ostatnie miejsce w drugiej lidze, zarzuca „doping finansowy” w Lommel, którego opisuje jako „państwowy klub”, i uważa, że nie powinien otrzymać licencji na rywalizację ze strony Królewskiego Belgijskiego Związku Piłki Nożnej.

Zagrożenie dla integralności rozgrywek

Na początku roku UEFA ostrzegła, że modele wieloklubowego własności stanowią „istotne zagrożenie” dla integralności rozgrywek. Niemniej jednak prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział później w wywiadzie z Garym Neville’em na The Overlap, że przepisy dotyczące posiadania przez jedną firmę kilku klubów mogą zostać złagodzone. Kluby z tymi samymi udziałowcami są obecnie wykluczone z rywalizacji przeciwko sobie w europejskich rozgrywkach.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Ekspansja Grupy City Football

Bahia to trzeci południowoamerykański klub należący do CFG po Montevideo City Torque w Urugwaju i klubie partnerskim Bolivar w Boliwii. CFG posiada również kluby w Melbourne, Mumbaju, Nowym Jorku, Sichuan i Yokohamie. W Europie są właścicielami hiszpańskiego Girony, francuskiego Troyes oraz włoskiego Palermo, a także wspomnianego Lommela, którego trenerem jest były szkoleniowiec Arsenalu, Steve Bould.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Współpraca z brazylijskim klubem Bahia

Po sfinalizowaniu transakcji z Bahia Soriano powiedział:

„W Brazylii piłka nożna to sport numer jeden, ale nie rozwija się tak, jak powinna z ekonomicznego punktu widzenia. Dzisiaj Premier League jest tym, czym jest, dzięki temu, jak została zbudowana. To zależy od nas i innych brazylijskich klubów, aby wspólnie rozwijać mistrzostwa. Potencjał jest spektakularny. To największe źródło talentów na świecie. Nie można zmarnować takiej okazji i chcemy pomóc. Teraz rozpoczynamy wspólną podróż, aby pomóc klubowi osiągnąć pełen potencjał”.

5 / 5. Ocen: 5

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x