Wimbledon 2023: Ile zarobiła Iga Świątek za awans do ćwierćfinału?

W niedzielny wieczór Iga Świątek po raz pierwszy w karierze zameldowała się w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Już samo to jest dla Polki nagrodą, ale w tenisie wraz z sukcesem sportowym pojawia się również ten finansowy. O jakiej kwocie w tym przypadku mowa?

Jaka nagroda dla Igi Świątek za awans do ćwierćfinału Wimbledonu?

Ile zarobiła Iga Świątek za awans do ćwierćfinału Wimbledonu?

Po epickim boju ze Szwajcarką Belindą Bencić, podczas którego Polka musiała bronić dwóch piłek meczowych, Iga Świątek awansowała do 1/4 finału legendarnego Wimbledonu. Był to ostatni z wielkoszlemowych turniejów, w którym 22-letnia raszynianka nie dotarła dotychczas do najlepszej ósemki. Aż do dziś.

Poza ogromną satysfakcją, jaką zapewne odczuwa teraz nasza tenisistka, Iga Świątek zapracowała na londyńskich kortach również na sowitą wypłatę. Jak przystało na turniej Wielkiego Szlema nagrody finansowe są naprawdę imponujące.

WTA Tokio za darmo w STS TV - transmisje online
WTA Tokio za darmo w STS TV – transmisje online

Za awans do ćwierćfinału Wimbledonu 2023 Iga Świątek zainkasuje aż 340 000 funtów szterlingów. W przeliczeniu to aż 1 775 000 złotych!!!

W meczu o półfinał Świątek zagra z Ukrainką Eliną Switolinę. W przypadku zwycięstwa zapewni sobie nagrodę w wysokości £600 000. Ewentualny finał gwarantuje £1 175 000, a zwycięstwo w nim to okrągłe £2 000 000, czyli przeszło 11 milionów złotych. Do tego jednak droga jeszcze daleka.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Poza tytułami i pieniędzmi zawodnicy walczą na kortach również o rankingowe punkty. Iga Świątek, która jutro rozpocznie 67. tydzień na fotelu liderki światowych list, za awans do ćwierćfinału otrzyma 480 oczek. Kolejne etapy to 780, 1300 i 2000 punktów do rankingu WTA. Jest więc o co walczyć!

Źródło: WTA/Wimbledon.com

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X