Wiemy, kto nowym trenerem polskich siatkarzy?

Wszystko wskazuje na to, że po mistrzostwach Europy reprezentacji polskich siatkarzy nie będzie już prowadził Vital Heynen. We włoskich mediach wiedzą już, kto go zastąpi.

Wiemy, kto nowym trenerem polskich siatkarzy?
Wiemy, kto nowym trenerem polskich siatkarzy?

Potraktowany jak każdy inny

Vital Heynen prowadzi reprezentację Polski od czterech lat. Jego kontrakt wygasa po zakończeniu mistrzostw Europy 2021. Wiadomo na pewno, że umowa Belga nie zostanie automatycznie przedłużona, a jeśli będzie chciał nadal pozostać na swoich stanowisku, będzie potrzebował wystartować w konkursie tak, jak każdy inny kandydat na selekcjonera.

Jeśli będzie chciał pracować dalej w kadrze, będzie musiał ponownie wystartować w konkursie. Nie jest łatwym człowiekiem we współpracy. Ostatnie półtora roku pracowało mi się z nim dobrze. Pierwsze lata nie były jednak łatwe. Trzeba mu było przypominać, że to my jesteśmy pracodawcą i chcemy mieć pewien wpływ na funkcjonowanie grupy” – powiedział prezes PZPS w rozmowie z TVP Sport. „Wiem, że bardzo przeżył bardzo porażkę w Tokio. Do tej pory był zwycięzcą. Przywoził medale, nawet na ostatniej imprezie przez turniejem olimpijskim. Igrzyska to pierwsze zawody z ogromną przegraną. Po nim mógł powiedzieć, że rezygnuje. Nie zrobił tego. Uważa, że nasi zawodnicy są najlepsi. Zmobilizował graczy, by jeszcze raz zawalczyli razem” – dodał.

Heynen już pożegnał się z Polakami?

Wydaje się jednak, że Belg nie będzie zainteresowany rozmowami z władzami polskiego związku. W mediach społecznościowych tuż przed ME szkoleniowiec kadry opublikował wymowny wpis, w którym podziękował Polakom za „niesamowite miejsce do treningu, jedzenia, grillowania i spacerowania”. Wielu odebrało to jak pożegnanie i wydaje się, że tak to miało zostać odebrane.

Portal Sport.pl poprosił o skomentowanie całej sprawy samego zainteresowanego. Ten przyznał, że nie był świadomy tego, w jaki sposób miałby ubiegać się o ponowną umowę. Jednocześnie dał do zrozumienia, iż na ten moment chce skupić się tylko na mistrzostwach Starego Kontynentu. „Nadal chcę ustalić, co z moją przyszłością po tym, jak dokończymy ten etap pracy. To logiczne, że wtedy pewnie porozmawiamy, ale na razie na nic nie jesteśmy jeszcze umówieni i to wszystko” – powiedział Heynen.

Dwóch kandydatów na trenera

Jeden z dziennikarzy „La Gazzetty dello Sport” informuje, iż w Polsce na ten moment jest dwóch poważnych kandydatów do zastąpienia trenera Vitala Heynena. Są to Andrea Gardini i Andrea Anastasi. Ten pierwszy pracę trenerską rozpoczynał u boku Anastasi’ego, który zresztą miał już okazję prowadzić reprezentację Polski w latach 2011-2013.

Turniej o tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny Europy wśród panów wystartował 1 września i potrwa do 19. dnia tego miesiąca. Polska kadra występuje w nim w grupie z Serbią, Grecją, Belgią, Portugalią oraz Ukrainą.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Wiemy, kto nowym trenerem polskich siatkarzy?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P