Wicemistrzostwo świata juniorów sztafety mieszanej!

Z czasem 3:19,80 polska sztafeta mieszana 4×400 metrów wywalczyła wicemistrzostwo świata juniorów. Rywalizacja odbyła się w Nairobi.

Wicemistrzostwo świata juniorów sztafety mieszanej!
Wicemistrzostwo świata juniorów sztafety mieszanej!

Następcy złotych medalistów

Wkrótce może okazać się, że sztafety mieszane 4×400 metrów staną się polską specjalnością. W Tokio właśnie w tej dyscyplinie zdobyliśmy złoty medal, natomiast teraz przyszła kolej na wicemistrzostwo świata juniorów. Wszystko wskazuje więc na to, że złoty medaliści mogą liczyć na godnych siebie następców.

Trwające w Kenii, a dokładniej w jej stolicy, mistrzostwa świata juniorów, mogą przynieść jeszcze wiele ciekawych rozstrzygnięć dla polskiego sportu. Na pewno jednak sukces sztafety mieszanej jest tym, co da wielu kibicom wiele nadziei i radości przed kolejnymi występami Biało-Czerwonych.

Zaskakujące srebro i rekord Michała Wróbla

Początkowo wydawało się, że polską reprezentację stać będzie maksymalnie na brąz. Nasza kadra w półfinałach zajęła czwarte miejsce, ale kluczowa okazała się zmiana niektórych biegaczy. Ostatecznie z etapu przed finałem pozostał jedynie Michał Wróbel. Zmienieni zostali za to Mateusz Matera, Olga Rzeszewska, Alicja Kaczmarek, których zastąpili Patryk Grzegorzewicz, Kornelia Lesiewicz oraz Alicja Kaczmarek.

Przybliżone czasy poszczególnych reprezentantów w finale:

  • Michał Wróbel 47.61 (PB)
  • Kornelia Lesiewicz 51.63
  • Alicja Kaczmarek 53.79
  • Patryk Grzegorzewicz 46.77

Ostatecznie Polska uzyskała czas 3:19.80. Zwycięstwo przypadło Nigerii, która wygrała po dotarciu do mety po 3:19.70 od rozpoczęcia biegu.

Różnicki na pewno bez medalu

Według „Athletics News” nieco słabsza końcówka w wykonaniu Kornelii Lesiewicz mogła wynikać z faktu, że zawodniczka bardzo mocno pobiegła poranne eliminacje na 400 metrów. Nie zmienia to faktu, że mamy srebrny medal mistrzostw świata juniorów, co jest znakomitą wiadomością.

Niestety, medalu na MŚJ na pewno w tym roku nie zdobędzie nasza inna nadzieja biegów – Krzysztof Różnicki. Polski faworyt w biegu na 800 metrów doznał kontuzji w Nairobi, a ta wykluczyła go nawet ze startu w eliminacjach. Zawodnik ten w lipcu tego roku zdobył mistrzostwo Europy do lat 20.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Wicemistrzostwo świata juniorów sztafety mieszanej!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P