Weekend hitów w PlusLidze! (Zapowiedź i plan transmisji 4. kolejki)

Od piątku aż do poniedziałku toczyć się będzie rywalizacja w 4. kolejce rozgrywek PlusLigi sezonu 2021/2022. Zmagania o punkty „Ligi Mistrzów Świata” rozpoczniemy 22 października o 20:30 w Lublinie, a zakończymy trzy dni później starciem Cuprum Lubin ze Ślepskiem Malow Suwałki. Czekaja nas również dwa wielkie hity, w sobotę w Kędzierzynie-Koźlu i w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

Weekend hitów w PlusLidze! (Zapowiedź i plan transmisji 4. kolejki)

PlusLiga: 4. kolejka pełna hitów

W piątek pierwszych punktów po awansie do elity poszukają siatkarze LUK Lublin, którzy w dotychczasowych trzech meczach wygrali zaledwie jednego seta, co jest drugim najgorszym rezultatem w całej lidze. Łatwo jednak nie będzie, bo choć GKS Katowice nie jest zaliczany do potentatów, to na starcie sezonu 2021/2022 pokazuje znakomitą siatkówkę, która już pozwoliła pokonać Trefla Gdańsk i Asseco Resovię Rzeszów oraz postraszyć Aluron CMC Wartę Zawiercie.

Na prawdziwy hit trzeba będzie jednak poczekać do soboty, kiedy to w pierwszym meczu dnia podrażnieni porażkę w boju o Superpuchar Polski 2021 siatkarze z Kędzierzyna-Koźla podejmą Projekt Warszawa, który spisał się od nich dużo lepiej w konfrontacji z jastrzębianami, pokonując ich u siebie 3:2. Poza tym pierwszych punktów poszukają Czarni Radom, ale z Treflem Gdańsk łatwo o to nie będzie. Podobnie jak Stali Nysa w pojedynku z rzeszowianami.

Niedzielę rozpoczniemy od ligowego szlagieru, czyli potyczki podbudowanych wygraniem pierwszego trofeum w sezonie 2021/2022 jastrzębian, z PGE Skrą Bełchatów, która zdążyła już pogubić punkty z niżej notowanymi rywalami i to na własnym parkiecie. Ponadto Indykpol AZS Olsztyn podejmie „Jurajskich Rycerzy”. Po tym spotkaniu można spodziewać się równie wiele, co po ligowych hitach.

Zmagania w 4. kolejce PlusLigi zakończymy dopiero w poniedziałek, kiedy to widowiskiem uraczą nas zawodnicy Cuprum Lubin i Ślepska Malow Suwałki. Oba zespoły mają swoje atuty, więc w tym przypadku nudy być nie powinno.

Harmonogram 4. kolejki PlusLigi 2021/2022:

Piątek 22 października
20:30
LUK Lublin – GKS Katowice
Sobota 23 października
14:45
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa
17:30 Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk
20:30 Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów
Niedziela 24 października
14:45
Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów
17:30 Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie
Poniedziałek 25 października
20:30
Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki

Gdzie obejrzeć 4. kolejkę PlusLigi?

Podobnie jak tydzień czy dwa tygodnie temu, kibice siatkarscy w Polsce będą mogli obejrzeć w telewizji wszystkie mecze kolejki. Za wyjątkiem meczu w Olsztynie, który pokaże Polsat Sport Extra, wszystkie pozostałe transmitowane będą na kanale Polsat Sport.

Łatwo również zapamiętać godziny największych hitów, czyli pojedynków w Kędzierzynie-Koźlu i Jastrzębiu-Zdroju, bo oba zaplanowano na godzinę 14:45. Osoby, które nie będą miały jak oglądać spotkań, pozostają relacje tekstowe live na oficjalnej stronie ligi – plusliga.pl.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button