W Albanii nie cieszą się z 2. miejsca. Wszystko przez terminarz

W Albanii nie widać dużego optymizmu przed zbliżającymi się meczami eliminacji MŚ 2022. Terminarz dla kadry tego kraju jest bardzo trudny, a realne szanse na awans ciągle wydają się niewielkie.

Piłka nożna - eliminacje MŚ 2022

Zaskakujący wicelider tabeli

Po losowaniu grup eliminacyjnych MŚ 2022 eksperci uważali, że między Polską a Anglią toczyć się będzie bój o pierwsze miejsce. Węgry miały dołączyć do tej dwójki, ale raczej jako kandydat do ewentualnego zajęcia drugiego miejsca. Tymczasem to Albania jest przed czterema kolejkami do końca zaskakującym wiceliderem.

Chociaż wydawać by się mogło, że w Albanii powinni z optymizmem patrzeć w przyszłość, wcale tak nie jest. Nikt raczej nie wierzy w tym kraju w to, że może udać się zachować obecnie miejsce w tabeli. Powodem jest bardzo trudny terminarz. Zdecydowanie trudniejszy od tego, jaki mają Węgry oraz Polska.

Albania ma jeszcze przed sobą mecz z Anglią, a do tego zmierzy się jeszcze z Węgrami i Polską. Na cztery mecze do końca mają aż trzy niezwykle trudne. Ostatni rywal to San Marino, więc tutaj o punkty powinno być już łatwiej.

Jeszcze dwa mecze z outsiderami

Na szczęście, w przypadku reprezentacji Polski jest ze zbliżającymi się pojedynkami o niebo lepiej. Najbliższy mecz Biało-Czerwoni zagrają u siebie i będzie to pojedynek z San Marino. W październiku będzie jeszcze mecze wyjazdowy z Albanią. W listopadzie z kolei piłkarze trenera Sousy zmierzą się z Andorą oraz Węgrami.

Trzecie miejsce reprezentacji na dwa miesiące przed końcem eliminacji to niekoniecznie najlepszy rezultat. Trzeba jednak tutaj podkreślić to, że zarówno Węgry, jak i Albania mają o jeden mecz rozegrany więcej z Andorą i San Marino, a te zespoły z reguły punktom rywalom nie urywają.

Na ten moment dla kadrowiczów z naszego kraju najważniejsze powinno być skupienie się na zwycięstwie wyjazdowym z Albanią. Przegranie tego starcia będzie w zasadzie pożegnanie z większymi szansami na awans do mundialu.

Kiedy następne mecze Polski w el. MŚ 2022?
⚽⚽

  • San Marino – 09.10.2021
  • Albania – 12.10.2021
  • Andora – 12.11.2021
  • Węgry – 15.11.2021

Jeżeli Polska zdobędzie w tych pojedynkach komplet punktów, na pewno będzie wiceliderem w tabeli i będzie mogła zagrać w barażach do mundialu.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button