Velde najlepszym piłkarzem maja w Ekstraklasie 2023!

Skrzydłowy Lecha Poznań, Kristoffer Velde, został wybrany Piłkarzem Maja w PKO Bank Polski Ekstraklasie. To nie tylko pierwsze takie wyróżnienie dla norweskiego zawodnika w tym sezonie, ale również pierwsze dla piłkarza reprezentującego Lech Poznań.

Velde najlepszym piłkarzem maja w Ekstraklasie 2023!
Velde najlepszym piłkarzem maja w Ekstraklasie 2023! (fot. Ekstraklasa)

Piłkarz Maja Ekstraklasy 2023 – Kristoffer Velde

Kolejorz z Velde w roli lidera ofensywy zanotował doskonałą formę w maju, wygrywając wszystkie cztery rozegrane spotkania. 23-letni Norweg zdobył w tych meczach cztery bramki i zaliczył trzy asysty, co oznacza, że miał udział w siedmiu z dziesięciu goli swojej drużyny. Punktuje w klasyfikacji kanadyjskiej średnio co 48 rozegranych minut, zdobywając 64% swojego dorobku strzelecko-asystenckiego z sezonu 2022/23 właśnie w maju.

Velde jest jedynym zawodnikiem Lecha Poznań, który otrzymał nagrodę Piłkarza Miesiąca w minionych rozgrywkach. Co więcej, nie licząc mistrzów Polski, jest także jedynym graczem klubów z ligowego TOP-4, który został wyróżniony w tej kategorii. Poprzednio nagrodę odbierali piłkarze reprezentujący drużyny z dolnej połowy tabeli, z czego tylko dwóch to Polacy. Velde jest więc pierwszym Skandynawem, który otrzymał to wyróżnienie.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Wyborów Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kibice mają również możliwość oddać dziewiętnasty głos za pomocą mediów społecznościowych. W maju najwięcej uznania zdobył Kristoffer Velde, który swymi występami zapewnił sobie miejsce w sercach kibiców Lecha Poznań i nie tylko. Jego wyróżnienie to dowód na to, że talent, ciężka praca i konsekwencja w dążeniu do celu są doceniane zarówno przez profesjonalistów, jak i fanów piłki nożnej.

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę odbędzie się baraż o to, kto jako trzeci zespół z zaplecza ekstraklasy awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej.

5 / 5. Ocen: 51

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x