UEFA zdecydowała: Kibice gości mogą wrócić na trybuny!

W poniedziałkowe popołudnie Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) poinformowała o aktualizacji protokołu „UEFA Return to Play”, które określa zasady rozgrywania spotkań w okresie pandemii koronawirusa. Jedną z najważniejszych zmian, przynajmniej dla kibiców poszczególnych drużyn, jest zniesienie zakazu wyjazdów na mecze wyjazdowe.

UEFA zdecydowała, kibice gości mogą wrócić na trybuny!

UEFA zniosła zakaz wyjazdowy dla kibiców gości

Pandemia koronawirusa, która jesienią zaatakuje czwartą falą, wywróciła do góry nogami wiele obszarów naszego życia codziennego. Uderzyła również w świat sportu, w tym przede wszystkim kibiców, którzy ze względu na liczne obostrzenia nie mogli oglądać swoich zespołów na żywo z trybun stadionów. Z czasem część zakazów zniesiono, ale w rozgrywkach pod egidą UEFA wciąż obowiązywał tzw. zakaz udziału w wyjazdowych meczach swoich drużyn. W poniedziałek 6 września skończono i z nim.

„Biorąc pod uwagę różne zasady i przepisy obowiązujące na terytoriach federacji członkowskich UEFA, postanowiono nie stosować już MHHRRS, ale pozostawić wszelkie decyzje dotyczące widzów odpowiednim, kompetentnym władzom. W związku z tym odpowiedni rozdział odnoszący się do dopuszczania widzów w Protokole powrotu do gry UEFA został dostosowany. Ponadto, zgodnie z dostosowaniami do Protokołu, wymiana biletów dla kibiców drużyn przyjezdnych nie jest już zabroniona. W związku z tym przywrócone zostaną standardowe praktyki, tj. 5% całkowitej dozwolonej pojemności stadionu będzie zarezerwowane dla kibiców drużyny gości, z zastrzeżeniem wszelkich decyzji w tym zakresie należących do odpowiednich właściwych organów.” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym.

W przypadku polskich klubów, pierwszym beneficjentem tych zmian będzie Legia Warszawa, która już w połowie września rozpocznie rywalizację w fazie grupowej UEFA Europa League 2021/2022. Pierwszym rywalem „Wojskowych” będzie Spartak, a mecz odbędzie się w Moskwie.

Kibice 15-krotnych Mistrzów Polski będą mogli też polecieć na spotkania z angielskim Leicester City oraz włoskim SSC Napoli, o ile na ograniczenia nie zdecydują się władze. Ze strony UEFA nie ma już żadnych przeszkód i to jest bardzo dobra informacja, bo na dłuższą metę sport bez kibiców nie ma większego sensu.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: UEFA zdecydowała: Kibice gości mogą wrócić na trybuny!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P