Trevor Clevenot zawodnikiem Aluron CMC Warty Zawiercie!

Francuz Trevor Clevenot to kolejne wzmocnienie drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie przed sezonem 2023/2024! To pierwszy mistrz olimpijski w historii klubu, a także aktualny mistrz Polski oraz finalista Ligi Mistrzów. Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, że to ekipa „Jurajskich Rycerzy” okazała się królem polowania, jeśli chodzi o letnie transfery w PlusLidze.

PlusLiga: Mistrz olimpijski zagra w Zawierciu

Jak do tej pory w Zawierciu występowało trzech medalistów olimpijskich (David Smith, Facundo Conte i Santiago Danani), ale wszyscy z igrzysk wracali z krążkiem z tego najmniej cennego kruszcu, czyli brązu. Francuz Trevor Clevenot z Tokio przywiózł natomiast złoto i to jako podstawowy zawodnik. W wielkim finale, w którym reprezentacja Francji pokonała 3:2 ekipę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zdobył 11 punktów. Ponadto francuski przyjmujący ma na swoim koncie zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów. Takiego rycerza w „Jurajskiej Twierdzy” jeszcze nie było, ale będzie już od października bieżącego roku!!!

Sukcesy reprezentacyjne to jednak nie wszystko, choć w tej klubowej najnowszy nabytek zawiercian czekał aż do momentu, gdy trafił do PlusLigi. Dwuletni okres gry w barwach Jastrzębskiego Węgla zwieńczył mistrzostwem Polski i pierwszym w karierze występem w finale Ligi Mistrzów CEV, w którym jego klub przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3. Wcześniej Clevenot dwa razy zdobywał Superpuchar Polski (2021, 2022), a także dwukrotnie wystąpił w finale krajowego pucharu. Jak doszło do tego, że zdecydował się na zmianę barw klubowych przed nowym sezonem?

„Gdy zostaliśmy postawieni przed faktem, że musimy szukać nowego przyjmującego, na rynku dostępni byli już tylko nieliczni gracze z najwyższej światowej półki. Tym bardziej jestem dumny, że zdołaliśmy porozumieć się z tak znakomitym siatkarzem, jakim jest Trévor Clevenot. Przychodzi do nas jako aktualny mistrz olimpijski, mistrz Polski i finalista Ligi Mistrzów, a wszystkie te sukcesy osiągał, będąc pierwszoplanową postacią swoich drużyn. Myślę, że nic więcej nie trzeba dodawać” – przyznaje prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Przypominamy, że niespełna 29-letni przyjmujący pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w klubie Spacer’s de Toulouse, którego barwy reprezentował od 2012 do 2016 roku. Później przeniósł się na Półwysep Apeniński. Najpierw spędził dwa lata w Piacenzy, a następnie kolejne dwa w Revivre Milano. Po pandemicznym sezonie 2019/2020 wrócił do Gas Sales Bluenergy Piacenza, skąd po roku trafił do Jastrzębia-Zdroju.

Cieszę się, że przenoszę się do Zawiercia ze względu ambicje klubu i sposób, w jaki jest budowany. Damy z siebie wszystko, żeby osiągnąć duże rzeczy – zapewnia Clevenot, który w chwili obecnej przebywa w Gdańsku, gdzie wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji szykuje się do środowego ćwierćfinału Ligi Narodów 2023.

Trevor Clevenot w Aluron CMC Warcie Zawiercie stworzy prawdopodobnie parę podstawowych przyjmujących z Bartoszem Kwolkiem. Uros Kovacević, dotychczasowy lider zespoły, pomimo ważnego kontraktu panuje przenosiny do klubu z Ufy.

Podczas międzysezonowej przerwy do ekipy „Jurajskich Rycerzy” dołączyli już między innymi środkowy Mateusz Bieniek, libero Luke Perry, atakujący Karol Butryn czy Samuel Cooper. Żaden inny zespół w PlusLidze nie może pochwalić się wzmocnieniami takiego kalibru, co zapowiada nam szalenie ciekawy sezon.

Betclic: Bonus na FAME Friday Arena 2!
Betclic: Bonus na FAME Friday Arena 2!

Źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X